CUKK-VDPU
Б 11


    Білокінь, О.
    "Як реве ревучий...". Лексема "ревучий" як мовно-естетичний знак української культури : за матеріалами записів до книг вражень відвідувачів Шевченкової могили [Текст] / О. Білокінь // Українська мова й література в середніх школах, гімназіях, ліцеях та колегіумах. - 2010. - № 2. - С. 54-60. - Бібліогр.: 18 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Письменники--Персоналії--Україна, ХІХ ст.
Кл.слова (ненормовані):
мовно-естетичний знак культури -- тавтологія -- семантично-стилістичний засіб -- топонім -- український етнопростір -- мовленнєва субстантивація -- емоційно і енергетично насичений образ
Анотація: На матеріалі записів вражень відвідувачів Шевченкової могили висвітлено роль словообразу "ревучий" як досконалої мовної форми, яка має концептуальний зміст і емоційно-естетичний вплив на мовців. Автор аналізує розкриття цієї теми в січасному літературознавстві. Зроблено висновок, що функціонування даної лексеми сприймається читачами як словесний поетичний образ української природи, а також як вплив потенційної сили, енергетика душі, воля до перемоги. Такі енергетично насичені шевченкові образи вже понад півтора століття наснажують українську долю життєдайною силою.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД