Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Шевченко Т. Г.- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Генеральний каталог ЧОУНБ (105)Картотека аналітичного опису періодичних видань (875)Каталог газет (1)Буковина (122)Бібліотека М.М.Фатова (2)Бібліотека О.М.Масана (1)Бібліотека О.С.Романця (8)Хотинська бібліотека (1)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=образ<.>
Загальна кількість знайдених документів : 38
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-30   31-38 
1.


    Яковина, Оксана.
    Благовіщення та образ Богородиці в церковній традиції і в поемі Тараса Шевченка "Марія" [Текст] / Оксана Яковина // Слово і час. - 2010. - № 3. - С. 39-46. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники--Персоналії--Україна, ХІХ ст.
Кл.слова (ненормовані):
Аналогія -- Таємниця -- Парадокс
Анотація: Статтю присвячено одному з найбільш проблематичних для наукового аналізу творів Т. Шевченка - поемі "Марія". Мотивація твору в розумінні авторки статті розкривається у двох основних контекстах: містичному й соціалістичному. Аналізується адекватність постатей євангельського тексту та образів поеми Т. Шевченка. Поет використовує аналогію як засіб для показу переходу від свідомості психологічного до свідомості духовного. Виявляється метафізика поетичної думки самого Шевченка та метафізики мислення головних героїв твору.


Знайти схожі

2.


    Завгородній, Анатолій.
    Бренд Тараса Шевченка [Текст] / Анатолій Завгородній // Культура і життя. - 2021. - (№ 13-18). - С. 13
Рубрики: Шевченкознавство--Історія і сучасність--Образ


Дод.точки доступу:
Шевченко, Тарас Григорович (укр. поет, письм., худож., громад. і політ. діяч ; 1814-1861) \про нього\

Знайти схожі

3.
83.3(4Укр)1-8
С32


    Сергеда, Сергій.
    Візуальний образ Тараса Шевченка: нотатки антрополога [] / С. Сергеда // Народна творчість та етнографія. - 2006. - №2. - С. 4-9 : Іл.
ББК 83.3(4Укр)1-8
Рубрики: Письменники--Персоналії--Україна, ХІХ ст.
Анотація: Зовнішність Тараса Шевченка, як і кожної людини, змінювалась упродовж життя залежно від віку, морального самопочуття й стану здоров'я. Динаміка цих змін простежується на підставі комплексного аналізу різних за характером джерел. Чимало сучасників залишило спогади, де йдеться про зовнішній вигляд Великого Кобзаря. Цю інформацію доповнюють автопортрети різних періодів та світлини, що відносяться до останніх років життя славетного поета та художника


Знайти схожі

4.


    Левицький, В'ячеслав.
    Вірш Тараса Шевченка "Тече вода з-під явора...": особливості розгортання теми [Текст] / В'ячеслав Левицький // Слово і час. - 2013. - № 9. - С. 20-24. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники--Персоналії--Україна, ХІХ ст.
Кл.слова (ненормовані):
ідилія -- художній світ -- образ -- міф
Анотація: У статті поезію Т. Шевченка, написану 1860 р., проаналізовано з позицій лінгвістики вірша, герменевтики та міфопоетики.


Знайти схожі

5.


    Генералюк, Леся.
    Гіпотипозис у творчості Шевченка - основний засіб моделювання візуального образу України [Текст] / Л. Генералюк // Слово і час. - 2009. - № 3. - С. 3-18. - Бібліогр.: с. 18
Рубрики: Шевченкознавство
   Письменники--Персоналії--Україна, ХІХ ст.

Кл.слова (ненормовані):
Інтеракціонізм -- Образ-картинка -- Гіпотипозис-пейзаж -- Портрет -- Етноконцепт
Анотація: Стаття присвячена міжвидовій взаємодії літератури та образотворчого мистецтва у творчості Т. Шевченка. Питання інтеракціонізму і комплексної рецепції вимагають розробки термінологічного апарату, зокрема, тут відслідковується гіпотипозис як одна з форм словесно-зображального інтеракціонізму. Численні гіпотипозиси в поезії та прозі Шевченка мають відповідники в його образотворчому мистецтві, а також у творах низки українських художників.


Знайти схожі

6.


    Кереляк, Наталія.
    Галина Тарасюк. Апологія генія і пророка [Текст] : [за матеріалами розмови з укр. письм. про образ Т. Шевченка у її новому романі "Зоре моя вечірняя, або Пророк і Марія"] / Н. Кереляк // Буковин. віче. - 2016. - 17 берез. (№ 10). - С. 1 ; 24 берез. (№ 11). - С. 2.
Рубрики: Художні твори--Проза
Кл.слова (ненормовані):
ШЕВЧЕНКО Т. Г. І БУКОВИНА


Дод.точки доступу:
Тарасюк, Галина Тимофіївна \о ней\; чернiвецький автор, про Чернiвцi (Буковину)


Знайти схожі

7.
CUKK-VDPU
С 42


    Скалига, А.
    Досліджуємо концепт "калина" у майстрів слова Чернігівщини [Текст] / Антонина Скалига // Українська мова й література в сучасній школі. - 2012. - № 2. - С. 73-74. - Бібліогр.: 14 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Теми та образи в літературі--Калина
Кл.слова (ненормовані):
художній образ калини -- символ -- Т. Шевченко -- Є. Постульга, П. Зуб, В. Буденний, І. Буренко, Н. Полів'яна, Б. Степанюк, Н. Ткаченко, Л. Забашта
Анотація: Мета статті - дослідити використання художнього образу калини у творах сучасних поетів Чернігівщини, які надають цьому образу різного звучання, символічного втілення українського духовного світу, нашої національної спадщини та культури.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

8.


    Шаповал, Мар'яна.
    Драма про Шевченка: інтермедійний ключ розуміння [Текст] / Мар'яна Шаповал // Слово і час. - 2013. - № 8. - С. 65-71. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники--Персоналії--Україна, ХІХ ст.
   Українська література--Драматургія

   Літературознавство--Художня біографістика

Кл.слова (ненормовані):
інтертекстуальність -- поезія -- образ
Анотація: У статті розглянуто актуальні моделі художньо-біографічної драми, що апелють до інтертексту життя, творчості та рецепції Тараса Шевченка.


Знайти схожі

9.


    Гордієнко, О.
    Жіночі образи західноєвропейської драматургії і поем Т. Шевченка [Текст] : Урок порівняльного аналізу / О. Гордієнко // Зарубіжна література в навчальних закладах. - 2003. - № 5. - С. 26-28
Рубрики: Письменники--Персоналії--Україна, ХІХ ст.
   Українська література--Методика викладання--Порівняльний аналіз

   Теми і образи в літературі--Образ жінки



Знайти схожі

10.
CUKK-VDPU
Ч-96


    Чух, Г.
    "Заповіт" Тараса Шевченка - палкий заклик до нащадків : українська література : 7 клас [Текст] / Ганна Чух // Українська мова й література в сучасній школі. - 2013. - № 3. - С. 32-34.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Письменники--Персоналії--Україна, ХІХ ст.
   Українська література--Методика викладання

Кл.слова (ненормовані):
образ поета і митця -- факти з біографії Т. Шевченка -- хореографія -- шевченкознавство на Херсонщині
Анотація: Запропоновано конспект уроку за темою: "Заповіт" - твір, що єднає минуле, теперішнє і майбутнє". Мета заняття - за допомогою сучасних технологій навчання (у т. ч. методу проектів) створювати у свідомості учнів цілісного образу Т. Г. Шевченка як людини і поета, виробляти навички текстуального аналізу ліричного твору.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

 1-10    11-20   21-30   31-38 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)