Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Шевченко Т. Г.- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
 Знайдено у інших БД:Генеральний каталог ЧОУНБ (28)Картотека аналітичного опису періодичних видань (453)Буковина (71)Бібліотека О.С.Романця (5)Бібліотека В.Д.Бялика (1)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=національне<.>
Загальна кількість знайдених документів : 4
Показані документи с 1 за 4
1.


    Єременко, О. Р.
    Від фантастичного до реального: надраціонально-національне образотворення в баладі "Лілея" Т. Шевченка [Текст] : матеріали до уроку в 9 класі / О. Р. Єременко, В. О. Кравченко // Українська література в загальноосвітній школі. - 2011. - № 2. - С. 15-17. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники--Персоналії--Україна, ХІХ ст.
   Українська література--Методика викладання

Анотація: Критичний аналіз балади


Дод.точки доступу:
Кравченко, В. О.

Знайти схожі

2.
CUKK-VDPU
П 12


    Павленко, М.
    "Золотий гомін" Павла Тичини як ремінісценція "Великого льоху" Тараса Шевченка [Текст] / Марина Павленко // Українська мова й література в середніх школах, гімназіях, ліцеях та колегіумах. - 2011. - № 5. - С. 6-19. - Бібліогр.: 31 назва. - Зміст: "Великий льох" / Т. Г. Шевченко. "Золотий гомін" / П. Г. Тичина.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Письменники--Персоналії--Україна, ХІХ ст.
   Письменники--Персоналії--Україна, ХІХ-XX ст.

Кл.слова (ненормовані):
Українська державність -- національне відродження -- предки -- персонажі-символи -- образ України -- "чорний птах", "ворог-брат", "каліки" -- архетипні образи -- українська міфологія
Анотація: Пропоноване дослідження розглядає зовнішню і духовну спорідненість між містерією Т. Шевченка і поемою П. Тичини. Продемонстровано алегоричність обох творів, пронизаність спільними образами-персонажами, аналогічними глибокими символами. Зроблено висновок, що в обох текстах ідея полягає у безсмерті українського духу, у відродженні Української державності, української нації та духовності, яке можливе лише за умови пробудження від колоніального сну і поневолення.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

3.


    Іванишин, П. В.
    Художній світ: трансформація мегаобразів Тараса Шевченка у поезії вісниківців / П. В. Іванишин // Українська література в загальноосвітній школі. - 2012. - № 3. - С. 4-10. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники--Персоналії--Україна, ХІХ ст.
Кл.слова (ненормовані):
вісниківств -- національне буття -- національна екзистенція -- герменевтика -- вісниківська квадрига
Анотація: У статті автор досліджує трансформацію структур художнього світу Тараса Шевченка у поезії вісниківців. Герменевтично осмислюється також поняття художнього світу як літературознавчої категорії.


Знайти схожі

4.
CUKK-VDPU
Г 94


    Гуляк, А.
    Віддзеркалення релігійного світогляду Тараса Шевченка у художній системі "Кобзаря" [Текст] / Анатолій Гуляк // Українська мова й література в сучасній школі. - 2012. - № 3. - С. 9-14. - Бібліогр.: 9 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Письменники--Персоналії--Україна, ХІХ ст.
Кл.слова (ненормовані):
релігійна свідомість Т. Шевченка -- звертання до Бога -- Божа присутність -- гармонія -- пізнання Божої істини -- націєтворчість -- Божі заповіді -- молитви -- релігійне й національне -- Україна і Бог
Анотація: У статті розкрито унікальність духовного світу Т. Шевченка, відображеного у "Кобзарі". Трансформована у художній системі "Кобзаря" біблійно-християнська парадигма цінностей (Божих заповідей) висвітлює паралель: як Христос пішов на Голгофу заради спасіння людства, так і Шеченко жертвує своєю душею для України, власною недолею спокутує гріхи предків, наповнює свій народ вірою. Доведено, що релігійний світогляд поета є визначальним чинником його життєвої і творчої позиції, ментальною основою творчості.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)