Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Шевченко Т. Г.- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
 Знайдено у інших БД:Генеральний каталог ЧОУНБ (25)Картотека аналітичного опису періодичних видань (392)Буковина (61)Бібліотека О.С.Романця (3)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=напрямки<.>
Загальна кількість знайдених документів : 5
Показані документи с 1 за 5
1.


    Наливайко, Дмитро.
    Шевченко, романтизм, націоналізм [Текст] / Д. Наливайко // Слово і час. - 2006. - № 3. - С. 3-21. - Бібліогр. в підрядк. прим.
Рубрики: Письменники--Персоналії--Україна, ХІХ ст.
   Літературознавство--Напрямки--Романтизм

Кл.слова (ненормовані):
міфологізм -- міфопоетика -- міфотворчість -- фольклор -- народність
Анотація: Стаття присвячена міфотворчості у поезії Шевченка. Зокрема, автор наголошує, що у своїй міфотворчості Т.Шевченко йде від реальності історичного буття України як цілісності, що включає і її минуле, і сучасність, і проекції в майбутнє; що провідною у функціональності цієї міфотворчості виступає функція організації духовної й етнокультурної спільноти, зрештою, функція націотворча. Етнокультурний центризм, загалом притаманний романтизмові, в умовах колоніального стану України закономірно набував у Т.Шевченка подібного характеру та спрямованості, переростав у націєтворчу парадигму.


Знайти схожі

2.


    Генералюк, Леся.
    Художник і літератор Тарас Шевченко в контексті європейських мистецьких напрямів / Леся Генералюк // Всесвітня література в середніх навчальних закладах України. - 2009. - № 3. - С. 56-58. - Бібліогр. в кінці ст. (11 назв.)
Рубрики: Письменники--Персоналії--Україна, ХІХ ст.
   Шевченкознавство--Мистецькі напрямки



Знайти схожі

3.


    Горбачов, Дмитро
    Аванґардизм ХХ століття і Шевченко [Текст] / Дмитро Горбачов // Сучасність. - 2009. - № 8. - С. 102-118.
Рубрики: Шевченкознавство--Мистецькі напрямки
   Літературознавство--Аванґардизм

   Письменники--Персоналії--Україна, ХІХ ст.

Кл.слова (ненормовані):
Фукуррозкопини -- Нова ґенерація -- Десематизації -- Чиста логіка -- Рухобіг -- Сонцевесняна путь
Анотація: Актуальність теми полягає в тому, що великий масив маргінальних поетичних текстів до цього часу не розглядався в українському літературознавстві ні під кутом зору формальних можливостей вірша, їх спільностей та відмінностей, ні з погляду особливостей поетичної мови. Тим більш актуальним є дослідження цілого явища авангардизму в українській поезії, що складає кілька поетичних поколінь і потребує належного вивчення у відповідних аспектах поетичних форм, що широко використовувались поетами авангардизму.


Знайти схожі

4.


    Лисий, Іван.
    Сміливий задум, успішне виконання [Текст] / Іван Лисий // Філософська думка. - 2010. - № 6. - С. 133-136. - Бібліогр. в кінці ст.
Рец. на кн. : Генералюк Л. Універсалізм Шевченка: Взаємодія літератури і мистецтва / Л. Генералюк. - К. : Наук. думка, 2008. - 544 с.

Рубрики: Письменники--Персоналії--Україна, ХІХ ст.
   Шевченкознавство--Мистецькі напрямки

Кл.слова (ненормовані):
рецензія на книгу -- монографія -- синкретизм
Анотація: У монографії Лесі Генералюк на засадах міждисциплінарності досліджено єдність літературної та образотворчої спадщини Тараса Шевченка. Авторка вважає аномалією диспропорцію між шевченкознавством літературознавчим і мистецтвознавчим та береться прислужитися своєю працею до усунення цієї диспропорції.


Знайти схожі

5.


    Іванишин, Петро.
    Грані Шевченкового таланту: новий погляд [Текст] / Петро Іванишин // Слово і час. - 2011. - № 1. - С. 98-101. - Бібліогр. в кінці ст.
Рец. на кн. : Генералюк Леся. Універсалізм Шевченка: взаємодія літератури і мистецтва / Леся Генералюк. - К. : Наук. думка, 2008. - 544 с. - Бібліогр.: с. 516-539.

Рубрики: Письменники--Персоналії--Україна, ХІХ ст.
   Шевченкознавство--Мистецькі напрямки

Анотація: Рецензована літературознавчо-мистецтвознавча монографія цікава й важлива тим, що, розглядаючи проблему "універсалізму Шевченка", вона вписує її в наукову парадигму передусім другого значення: синтезу в межах творчості однієї особи літератури та інших видів мистецтва.


Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)