Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Шевченко Т. Г.- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
 Знайдено у інших БД:Генеральний каталог ЧОУНБ (4)Картотека аналітичного опису періодичних видань (158)Буковина (19)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=мотив<.>
Загальна кількість знайдених документів : 9
Показані документи с 1 за 9
1.


    Кирилюк, Зінаїда.
    Російські повісті Т.Шевченка (до історії створення) [Текст] / З. Кирилюк // Слово і час. - 2008. - № 3. - С. 25-32. - Бібліогр.: 7 назв.
Рубрики: Письменники--Персоналії--Україна, ХІХ ст.
Кл.слова (ненормовані):
Мотив -- Творчий задум
Анотація: Задум Тараса Шевченка написати повість "Из ничего почти барин" виник у 1840-х р., але не був здійснений. Рукописний альбомний текст містить лише перелік мотивів. Вони були використані в російських повістях, створених у 1850-і рр. Авторські висновки ґрунтуються на зіставленні рукопису, що міститься в альбомі, та текстів російських повістей Т.Шевченка.


Знайти схожі

2.
CUKK-VDPU
М 35


    Матюшкіна, Тетяна.
    Суголосно - неповторні (Порівняльний аналіз поем "Гайдамаки" Тараса Шевченка та "Конрад Валленрод" Адама Міцкевича [Текст] / Т. Матюшкіна // Українська мова й література в середніх школах, гімназіях, ліцеях та колегіумах. - 2009. - № 5. - С. 59-63. - Бібліогр.: 9 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Письменники--Персоналії--Україна, ХІХ ст.
   Письменники--Персоналії--Польща, XIX ст.

Кл.слова (ненормовані):
аналіз художнього твору -- патріотичний мотив -- стильова спорідненість поем -- образи народних месників
Анотація: В статті досліджується спорідненість творів Тараса Шевченка та Адама Міцкевича, проводиться порівняльний аналіз поеми "Гайдамаки" Шевченка та "Конрад Валленрод" Міцкевича.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

3.


    Зимомря, Микола.
    Мотив воскресіння в образній структурі поезії Тараса Шевченка (сутність інтерпретації) [Текст] / Микола Зимомря // Біблія і культура. - 2010. - Вип. 14. - С. 193-198. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники--Персоналії--Україна, ХІХ ст.


Знайти схожі

4.


    Мовчанюк, Володимир.
    Притчово-філософський сюжет поезії Т. Шевченка "У Бога за дверима лежала сокира" [Текст] / Володимир Мовчанюк // Слово і час. - 2011. - № 9. - С. 23-31. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники--Персоналії--Україна, ХІХ ст.
Кл.слова (ненормовані):
творча лабораторія митця -- мотив Божої кари -- мотив надії
Анотація: Запропоноване автором статті трактування поезії як притчово-філософського сюжету грунтується на виразному біблійному інтертексті й на власному дослідницькому підході до творчої лабораторії митця, його унікального феномену - поета, прозаїка, художника, мислителя із широкими інтелектуальними запитами філософського осягнення духовної історії людини.


Знайти схожі

5.


    Кашуба, Євдокія.
    Мотив помсти як структуротвірний елемент художнього твору на прикладі повісті М. Гоголя "Страшна помста", трагедії В. Шекспіра "Гамлет", Поеми Т. Шевченка "Варнак" [Текст] / Євдокія Кашуба // Всесвітня література в сучасній школі. - 2019. - № 5. - С. 7-9. - Бібліогр. в кінці ст. - Зміст: "Страшна помста" ; "Гамлет" ; "Варнак"
Рубрики: Зарубіжна література--Методика викладання
   Письменники російські українського походження, 19 ст.

   Письменники англійські, 16-17 ст.

   Письменники українські, 19 ст.

Анотація: Пропонуються матеріали до вивчення творів М. Гоголя "Страшна помста", В. Шекспіра "Гамлет", Т. Шевченка "Варнак".


Дод.точки доступу:
Гоголь, Микола Васильович (російський письменник українського походження ; 1809-1852) \про твір\; Шекспір, Вільям (англійський драматург, поет і актор ; 1564-1616 ) \про твір\; Шевченко, Тарас Григорович (укр. поет, письм., худож., громад. і політ. діяч ; 1814-1861) \про нього\
Є примірники у відділах:
(21.01.2020р. - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

6.


    Кіраль, Сидір.
    Психологія зради, або Мотив злочину й кари в романі Олександра Гавроша "Донос" [Текст] / Сидір Кіраль // Літературна Україна. - 2021. - 9 жовт. (№ 21). - С. 6
Рубрики: Письменники українські--Персоналії--Україна, 20-21 ст.


Дод.точки доступу:
Гаврош, Олександр Дюлович (укр. журналіст, письм., драматург ; 1971-) \про твір\; Шевченко, Тарас Григорович (укр. поет, письм., худож., громад. і політ. діяч ; 1814-1861) \про нього\

Знайти схожі

7.


    Боронь, Олександр.
    Мотив «шляхетного розбійництва» в Шевченковій повісті «Варнак» у зіставленні з новелою «Міхаель Кольгаас» Генріха фон Кляйста і романом «Жан Сбоґар» Шарля Нодьє [Текст] / О. Боронь // Слово і час. - 2022. - № 2. - С. 3-14. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники України, 19 ст.
   Українська література--Проза--Повість, 19 ст.

   Письменники Німеччини, 18-19 ст.

   Німецька література--Мала проза--Новела

   Письменники Франції, 18-19 ст.

   Французька література--Проза--Роман

Кл.слова (ненормовані):
типологічний ряд -- порівняння -- мотив -- тема -- романтизм
Анотація: У статті розвинуто порівняльні студії Шевченкової повісті «Варнак» у типологічному ряду із західноєвропейськими творами про «шляхетного розбійника». У спадщині Шевченка немає згадок про Генріха фон Кляйста і Шарля Нодьє, обмежену інформацію про них він міг дістати хіба що з тодішньої літературної періодики. В аналізі текстів застосовано порівняльно-типологічний підхід. Простежено кілька збігів і паралелей, зумовлених переважно опрацюванням традиційної розбійницької тематики.


Дод.точки доступу:
Шевченко, Тарас Григорович (укр. поет, письм., худож., громад. і політ. діяч ; 1814-1861) \про твір\; Кляйст, Генріх фон \про твір\; Нодьє, Шарль (1780-1844) \про твір\

Знайти схожі

8.


    Клочек, Григорій .
    Шевченкові візії ідеального суспільства (на матеріалі триптиха «Молитва») [Текст] / Г. Клочек // Слово і час. - 2022. - № 2. - С. 15-29. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники України, 19 ст.
   Українська література--Поезія

Кл.слова (ненормовані):
строфа -- мотив -- соціальне примирення
Анотація: У статті висвітлено обставини створення, ідейно-художні особливості триптиха Тараса Шевченка «Молитва». Якщо в перших двох віршах циклу поет звертався до Бога з проханням покарати «царів» та «шинкарів», то в третій поезії він відмовився від такого радикалізму і прохав зупинити тих, хто творить зло. Т. Шевченко вважав, що так можна досягти соціального примирення.


Дод.точки доступу:
Шевченко, Тарас Григорович (укр. поет, письм., худож., громад. і політ. діяч ; 1814-1861) \про твір\

Знайти схожі

9.


    Приліпко, Ірина.
    Однойменні Шевченкові вірші «Думи мої, думи мої...»: історія тексту та особливості поетики [Текст] / Ірина Приліпко // Слово і час. - 2022. - № 2. - С. 30-41. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники України, 19 ст.
   Українська література--Поезія, 19 ст.

Кл.слова (ненормовані):
чорновий автограф -- основний текст -- образ -- мотив
Анотація: У статті висвітлено процес становлення основного тексту віршів Т. Шевченка «Думи мої, думи мої...» 1840-го та 1848-го років написання. Розкрито художні особливості творів, з’ясовано їх ідейно-естетичну суголосність та значення в доробку поета. Простежені зміни на шляху до остаточного тексту обох віршів увиразнюють специфіку творчої лабораторії автора, засвідчують його прагнення вдосконалити граматику і стилістику тексту, виявляють ретельне ставлення поета до форми і змісту своїх творів, до належної їх підготовки до друку.


Дод.точки доступу:
Шевченко, Тарас Григорович (укр. поет, письм., худож., громад. і політ. діяч ; 1814-1861) \про твір\

Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)