Зарадія-Кіш, А.
    Міфологічні пенеплетіння: від Епона до Мартіна та від Самена до Мартіна / А. Зарадія-Кіш ; пер. з хорват. В. Ярмак // Народна творчість та етнологія. - 2011. - № 5. - С. 34-41 : іл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Теми і образи в фольклорі--Святі
Анотація: У своїй роботі автор аналізує наукові дослідження, пов'язані зі Святим Мартіном та доходить висновку, що в основі свят, пов'язаних з іменем Мартіна, лежать розваги, які є промовистим прикладом сучасної інсценізації давніх звичаїв


Дод.точки доступу:
Ярмак, В. \пер. з хорват.\; Мартін Милостивий (єп. Турський ; 317 або 337 - 397) \о нем\
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Ярмак, В. І.
    Загальнонаукові виміри дослідження претеритальних форм дієслова в сербському художньому дискурсі [Текст] / В. І. Ярмак // Мовознавство. - 2017. - № 3. - С. 39-52. - Бібліогр. в підрядк. прим.
Рубрики: Сербська мова--Літературний дискурс
   Мовознавство--Дієслово--Сербська мова

Анотація: У статті розглянуто співвідношення загальнонаукових, семантичних і формально-граматичних параметрів дослідження синтетичних та аналітичних форм минулого часу дієслова в сучасному сербському літературному дискурсі. Функціонування претеритальних форм дієслова аналізується в контексті геополітичного положення країни, історії сербського народу й специфіки формування його менталітету.





    Ярмак, В. І.
    Синтетичні форми минулого часу в сучасній сербській мові у загальнослов'янському і ширшому компаративному контексті [Текст] / В. І. Ярмак, В. П. Пономаренко // Мовознавство. - 2018. - № 3. - С. 30-38. - Бібліогр. в підрядк. прим.
Рубрики: Сербська мова--Минулий час--Дієслово
Анотація: Характерною рисою сучасної сербської мови є значна редукованість парадигми претеритальних форм дієслова. У статті розглянуто граматичний статус і ступінь поширеності синтетичних форм минулого часу, що перебувають на стадії зникнення, у літературній мові й діалектах, особливості функціонування цих форм у розмовній мові і в літературному дискурсі. Окреслено особливості балканського й специфічного сербського стереотипів сприйняття часу. Показовим є порівняння з відповідними темпоральними формами інших слов'янських, а також, зокрема, новогрецької романських мов.


Дод.точки доступу:
Пономаренко, В. П.




    Єрмоленко, С. С.
    Ярмак В. І. Семантика і прагматика темпоральності у сербському літературно-художньому дискурсі: структурні, стилістичні та компаративні аспекти [Текст] : [рецензія] / С. С. Єрмоленко // Мовознавство. - 2018. - № 5. - С. 78-80
Рец. на моногр. : Ярмак В. І. Семантика і прагматика темпоральності у сербському літературно-художньому дискурсі: структурні, стилістичні та компаративні аспекти : монографія / В. І. Ярмак. - Київ : Освіта України, 2018. - 484 с.

Рубрики: Сербська мова--Літературний дискурс--Рецензія на монографію
Анотація: У статті надано рецензію на монографію В. І. Ярмак "Семантика і прагматика темпоральності у сербському літературно-художньому дискурсі: структурні, стилістичні та компаративні аспекти"


Дод.точки доступу:
Ярмак, Вероніка Іванівна (філолог, викладач, перекладач ; 1961-) \про твір\




    Ярмак, В.
    Ніколаєнко Л. І. Репрезентація емоцій заздрості і співчуття в польській, російській та українській мовах: семантико-когнітивний і лінгвоаксіологічний виміри [Текст] : [рецензія] / В. Ярмак // Мовознавство. - 2021. - № 6. - С. 69-72
Рец. на моногр. : Ніколаєнко Л. І. Репрезентація емоцій заздрості і співчуття в польській, російській та українській мовах: семантико-когнітивний і лінгвоаксіологічний виміри / Л. І. Ніколаєнко. - Київ : Видавн. дім Дмитра Бураго, 2021. - 412 с.

Рубрики: Порівняльне мовознавство--Слов'янські мови--Емоції--Рецензія на монографію
Анотація: Монографію присвячено комплексному зіставному дослідженню об’єктивації емоцій груп «Заздрість» і «Співчуття» в польській, російській та українській мовах. Проаналізовано етимологію найменувань емоцій та простежено розвиток їхньої семантики в діахронії, розглянуто тлумачення іменникових і дієслівних вербалізаторів почуттів у сучасних лексикографічних джерелах та наукових розвідках, описано валентнісні характеристики емотивних предикатів і їхні моделі керування.


Дод.точки доступу:
Ніколаєнко, Лариса (укр. мовознавець) \про кн.\