Безтелесна, Л.
    Удосконалення механізму соціального захисту дітей в Україні [Текст] / Л. Безтелесна, Г. Юрчик, Т. Максимчук // Україна: аспекти праці. - 2012. - № 4. - С. 38-44. - Бiблiогр. в пiдрядк. прим.
Рубрики: Діти--Соціальний захист
Анотація: Визначено інструменти та механізм соціального захисту дітей в Україні. З огляду на постійне зменшення чисельності дітей та високий рівень бідності родин з дітьми огрунтовано необхідність його удосконалення. Запрпоновано ряд заходів щодо підвищення дієвості соціального захисту дітей в державі.


Дод.точки доступу:
Юрчик, Г.; Максимчук, Т.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Безтелесна, Л. І.
    Макроекономічні закономірності функціонування національного ринку праці [Текст] / Л. І. Безтелесна, Г. М. Юрчик // Статистика України. - 2012. - № 1. - С. 22-27. - Библиогр.: с. 27 (5 назв.)
Рубрики: Ринок праці--Попит і пропозиція
   Статистичні дослідження--Ринок праці

   Регулювання ринку праці

Кл.слова (ненормовані):
Закон Оукена -- Залежність Беверіджа -- Залежність Філіпса
Анотація: У статті доведено необхідність дослідження макроекономічних закономірностей функціонування національного ринку праці як передумови його ефективного регулювання. Проведено статистичну перевірку макроекономічних закономірностей на національному ринку праці. Доведено специфічність їх прояву на ринку праці України.


Дод.точки доступу:
Юрчик, Г. М.




    Юрчик, Г.
    Договірно-правові форми закріплення соціально-трудових відносин у контексті їх відповідності інтересам суб'єктів ринку праці [Текст] / Г. Юрчик // Україна: аспекти праці. - 2013. - № 2. - С. 20-24. - Бiблiогр. в пiдрядк. прим.
Анотація: Проведено соціально-економічне порівняння трудового та цивільно-правового договорів як документально-правових форм закріплення відносин у трудовій сфері. Визначено їх переваги та недоліки для суб'єктів ринку праці. Обгрунтовано заходи для мінімізації зловживань при договірно-правовому засвідченні відносин у трудовій сфері.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Безтелесна, Л.
    Соціальна справедливість у солідарній системі пенсійного забезпечення України [Текст] / Л. Безтелесна, Г. Юрчик // Україна: аспекти праці. - 2013. - № 5. - С. 21-27. - Бiблiогр. в пiдрядк. прим.
Рубрики: Пенсійне страхування
Анотація: Обгрунтовано концепцію соціальної справедливості в пенсійній системі. Досліджено проблему забезпечення соціальної справедливості між різними поколіннями пенсіонерів.


Дод.точки доступу:
Юрчик, Г.
Є примірники у відділах: всього 1 : Б-ка Чиж. (1)
Вільні: Б-ка Чиж. (1)




    Юрчик, Г.
    Механізми державного регулювання національного ринку праці в сучасних умовах [Текст] / Г. Юрчик // Україна: аспекти праці. - 2014. - № 3. - 11-20. . - Бiблiогр. в пiдрядк. прим.
Рубрики: Ринок праці--Державне регулювання
Анотація: Досліджено чинний механізм регулювання попиту та пропозиції праці у розділі адміністративно-правових, організаційно-економічних та соціально-психологічних важелів. Запропоновано напрями удосконалення механізму регулювання вітчизняного ринку праці в сучасних умовах.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Безтелесна, Л.
    Удосконалення системи соціального захисту багатодітних семей [Текст] / Л. Безтелесна, Г. Юрчік, Ю. Нагай // Україна: аспекти праці. - 2014. - № 6. - С. 22-27. - Бiблiогр. в пiдрядк. прим.
Рубрики: Діти--Соціальний захист
Анотація: Відображено формування системи соціального захисту багатодітних сімей в Україні. Доведено, що її функціонування сприяло зменшенню депопуляції населення, проте потребує удосконалення з метою забезпечення цільового використання державних коштів та відповідального батьківства. Запропоновано використання принципу нормування витрат допомоги при народженні дитини.


Дод.точки доступу:
Юрчик, Г.; Нагай, Ю.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Юрчик, Г.
    Соціальний захист зайнятого населення України в умовах економічної нестабільності [Текст] / Г. Юрчик // Україна: аспекти праці. - 2015. - № 1. - С. 34-42 : табл. - Бібліогр. в підрядк. прим.
Рубрики: Соціальний захист--Удосконалення
   Оплата праці--Норми--Україна

   Заробітна плата--Зарубіжні країни

Анотація: Обгрунтовано доцільність та механізм соціального захисту зайнятих в Україні у розрізі універсальних та спеціальних інструментів. Проаналізовано гарантії та норми в оплаті праці, норми робочого часу та часу відпочинку, порядок індексації, компенсації та оподаткування заробітної плати у контексті соціального захисту зайнятих. Визначено напрями удосконалення соціального захисту зайнятих в умовах економічної нестабільності.





    Юрчик, Г.
    Зарубіжний та вітчизняний досвід соціального підприємництва [Текст] / Г. Юрчик, Р. Пилипчук // Україна: аспекти праці. - 2016. - № 5/6. - С. 17-24. - Бібліогр. с. 24 (11 назв)
Рубрики: Соціально-трудові відносини
   Підприємництво--Соціальний аспект

   Соціальне партнерство

Анотація: У статті узагальнено основні підходи до визначення соціального підприємництва, розмежовано поняття соціального підприємництва з благодійництвом та соціально відповідальним бізнесом. Досліджено особливості розвитку соціального підприємництва в ЄС, США та РФ. Визначено тенденції та перспективи розвитку соціального бізнесу в Україні, обґрунтовано основні напрями його підтримки та стимулювання.


Дод.точки доступу:
Пилипчук, Р.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Юрчик, Г. М.
    Оцінювання деференціації доходів населення України з урахуванням їх тіньової компоненти [Текст] / Г. М. Юрчик, Н. М. Самолюк // Демографія та соціальна економіка. - 2016. - № 3. - С. 133-144. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Населення--Диференціація доходів


Дод.точки доступу:
Самолюк, Н. М.




    Міщук, Г.
    Програма житлових субсидій в Україні як індикатор відповідальності держави [Текст] / Г. Міщук, Г. Юрчик // Україна: аспекти праці. - 2016. - № 7/8. - С. 33-42. - Бібліогр. с. 42 (6 назв)
Рубрики: Соціальна політика
   Житлово-комунальні послуги

   Соціальний захист--Житлові субсидії

Анотація: Узагальнено та проаналізовано зміни в порядку надання житлових субсидій в Україні. Досліджено основні показники їх призначення та фінансування в контексті соціальної відповідальності держави, бюджетних можливостей та рівня життя населення. Визначено основні проблеми в чинному порядку надання житлових субсидій, обґрунтовано напрями його вдосконалення для забезпечення кореляції соціальної відповідальності держави і населення з їх можливостями.????


Дод.точки доступу:
Юрчик, Г.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Юрчик, Г.
    Особливості соціального захисту сімей в Україні [Текст] / Г. Юрчик , Б. Давидчук // Україна: аспекти праці. - 2019. - № 2. - С. 25-34. - Бібліогр. с. 34 (11 назв)
Рубрики: Сім'я--Соціальний захист
Анотація: Обґрунтовано доцільність соціального захисту сімей в Україні. Запропоновано класифікацію сімей за їх складом у системі соціального захисту. Визначено механізм та інструменти соціального захисту сімей у системі загальнообов 'яз-кового державного соціального страхування та соціального забезпечення. Проведено комплексне дослідження особливостей соціального захисту сімей в Україні з урахуванням їхнього складу, виявлено основні проблеми у відповідній сфері.


Дод.точки доступу:
Давидчук, Б.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Міщук, Г. Ю.
    Соціальне виключення: проблеми визначення та оцінювання масштабів в Україні [Текст] / Г. Ю. Міщук, Г. М. Юрчик // Демографія та соціальна економіка. - 2019. - № 1. - С. 166-181. - Бібліогр. с. 179-181 (21 назва)
Рубрики: Бідність
Анотація: За результатами дослідження соціального виключення уточнено його сутність і визначено відмінності в системі суміжних соціально-економічних категорій: бідність (як фактор та індикатор ризику соціального виключення); депривація (один із різновидів соціального виключення, що передбачає обмежену соціальну співучасть у певній сфері суспільного життя внаслідок наявних позбавлень, в основі яких лежать набуті статуси, соціальні умови та обставини); дискримінація (фактор соціального виключення, що обумовлений порушенням принципу рівності); маргіналізація та люмпенізація (граничні прояви соціального виключення, що обумовлюють формування «соціального дна»). На основі вивчення статистичних даних доведено обмежені можливості для прямого оцінювання масштабів соціального виключення в Україні. В ході оцінки факторів соціального виключення досліджено тенденції та масштаби бідності населення в Україні, в результаті чого доведено вищу об’єктивність та аналітичну цінність показників бідності, визначених на основі фактичного прожиткового мінімуму: 34,9 % його забезпеченості у 2017 році є істотним проявом збереження ризику низької якості життя та ймовірності соціального виключення для понад третини українського суспільства. Оцінювати масштаби соціального виключення можна на основі показників депривації. Позбавлення за одною ознакою зумовлює соціальне виключення населення лише з певної сфери суспільного життя. Найбільший рівень позбавлень населення в Україні має місце щодо охорони здоров’я, можливостей відпочинку та дозвілля, придбання непродовольчих товарів. В основі повного соціального виключення населення з суспільного життя лежить множинність соціальних позбавлень. Тому задля об’єктивнішого оцінювання масштабів та ризиків соціального виключення запропоновано підхід на основі аналізу депривації за кількома ознаками. Апробація запропонованого підходу з визначенням частки населення, що мають позбавлення за трьома та чотирма ознаками, дає змогу здійснювати коректніші об’єктивні порівняння сукупності передумов формування соціального виключення, а не лише деяких його проявів, що можуть відображати суб’єктивну вищу їх значущість за різними підходами аналітиків та цілями досліджень. Порівняння депривації населення України і відповідними характеристиками європейських країн доводить утримання суттєво вищого рівня матеріальної депривації за кількома ознаками, що провокує загрозу повного соціального виключення груп населення з суспільного життя.


Дод.точки доступу:
Юрчик, Г.М.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Юрчик, Г.
    Оцінювання ефективності національної соціальної політики через призму соціологічного моніторингу [] / Г. Юрчик // Україна: аспекти праці. - 2020. - № 4. - С. 22-29. - Бібліогр. с. 29 (7 назв)
Рубрики: Соціальна політика
   Соціальний захист

Анотація: Обґрунтовано доцільність та можливість оцінювання ефективності соціальної політики в рамках об 'єктивного та суб'єктивного підходу. Визначено, що суб'єктивний підхід базується на результатах соціологічного опитування цільових груп населення на соціальну проблематику та є в певній мірі альтернативою об 'єктивному підходу в умовах недостовірності статистичних даних. Проведено комплексне дослідження ефективності національної соціальної політики за результатами самооцінювання населенням рівня власних доходів, доступності окремих товарів та послуг, дієвості чинної системи соціальної підтримки. Доведено низький рівень ефективності національної соціальної політики за результатами соціологічного моніторингу.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Юрчик, Г.
    Фінансування видатків соціального призначення: структурно-динамічні особливості та вплив на соціальні індикатори в Україні та ЄС [Текст] / Г. Юрчик // Україна: аспекти праці. - 2021. - № 2. - С. 32-42. - Бібліогр. с. 42 (7 назв)
Рубрики: Соціальний захист
   Соціальне страхування

Анотація: Проаналізовано бюджетні пріоритети та структурні закономірності бюджетного фінансування видатків за їх функціональним призначенням в цілях визначення значимості видатків соціального призначення в Україні та ЄС. Досліджено структурно-динамічні особливості бюджетного та страхового фінансування видатків соціального призначення в Україні та ЄС. Виявлено значимість різних рівнів бюджетної системи та окремих джерел у фінансуванні соціальної сфери. Обґрунтовано вплив видатків соціального призначення на основні соціальні індикатори в Україні та ЄС.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)