Юрченко, Ю. Ю.
    Концептуальні напрями розвитку внутрішнього туризму в Україні [Текст] / Ю. Ю. Юрченко // Економіка України. - 2016. - № 6. - С. 29-39
Рубрики: Туристична індустрія--Проблеми і перспективи розвитку--Україна
Кл.слова (ненормовані):
в'їзний і внутрішній туризм -- стейкхолдери -- «дорожня карта» -- модель розвитку -- резерви розвитку -- інноваційні структури
Анотація: Розглядаються такі функції туризму, як соціальна і гуманітарна. Наголошено на ролі внутрішнього туризму як потужного стимулу національної самоідентифікації. Запропоновано практичне вирішення науково-прикладної проблеми докорінної трансформації, удосконалення методології та основних напрямів глибоких перетворень у системі в'їзного і внутрішнього туризму, в тому числі алгоритми формування Програми розвитку внутрішнього туризму в Україні. Надано пропозиції щодо формування "дорожньої карти" та сучасних інституцій туристичної сфери діяльності.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Юрченко, Ю. Ю.
    Механізм адаптації закордонного досвіду туристичної діяльності в економіку України [Текст] / Ю.Ю. Юрченко // Економіка та держава. - 2016. - № 12. - С. 13-18. - Бібліогр.: с. 17-18 (23 назви)
Рубрики: Туризм--Державне управління
Анотація: Наводиться порівняльна характеристика туристичної діяльності суміжних держав, зарубіжний досвід суттєвої реорганізації туристичної галузі в країнах з подібним культурно-туристичним потенціалом. Підкреслюється, що незважаючи на все різноманіття і багатство природно-рекреаційних та історико-культурних ресурсів, Україна знаходиться на початковій стадії становлення національного туристичного продукту. Зроблено висновок про те, що в якості єдино можливої на цьому історичному етапі слід прийняти модель державного управління туризмом.





    Юрченко, Ю. Ю.
    Ключові пріоритети і цільові орієнтири дорожних карт розвитку туризму [Електронний ресурс] / Ю. Ю. Юрченко // Економіка та держава. - 2019. - № 2. - С. 22-30 : табл. - Бібліогр. с. 28-30 (33 назви)
Рубрики: Туризм--Розвиток--Бердянськ
Анотація: У статті йдеться про необхідність створення потужного туристсько-рекреаційного потенціалу бердянської дестинації, спроможного задовольнити додатковий попит через втрату рекреаційних ресурсів Криму. Наголошується на фундаментальних змінах у системі ідей, підходів, методів, ключових пріоритетів створення якісного туристичного продукту. Розглянуто дорожню карту як план просування та досягнення цільових настанов. Проаналізований досвід дорожнього картування розвитку туризму деяких країн, корисний з огляду урахування національних інтересів, ключовими пріоритетам яких є дбайливе ставлення до природних ресурсів, щоб в життєздатному вигляді вони передавалися наступним поколінням та висока якість життя місцевого населення. Надано пропозиції розробки дорожньої карти за трьома блоками стратегічних цілей розвитку бердянської дестинації, виділено заходи прямої дії та опосередкованого впливу на формування якісного туристичного продукту.

Перейти к внешнему ресурсу: Юрченко, Ю.Ю.




    Юрченко, Ю. Ю.
    Соціально-економічна оцінка деструктивних факторів продовольчого самозабезпечення [Текст] / Ю.Ю. Юрченко , В. К. Антошкін // Економіка та держава. - 2019. - № 10. - С. 4-13 : табл. - Бібліогр. с. 11-13 (33 назви)
Рубрики: Зовнішня торгівля --Продовольча безпека
Анотація: Виявлено та проаналізовано деструктивні чинники, що визначають стан продовольчої забезпеченості країн світу на сучасному етапі його розвитку в несприятливих політичних і соціально-економічних умовах. Показано реальний вплив деструктивних чинників на змістовні рівні продовольчої безпеки. Наведено порівняльну характеристику потенціалу продовольчої безпеки різних країн, дано узагальнюючу характеристику ідентичних проблем продовольчого самозабезпечення в конкретних локальних підсистемах. У статті в якості аналітичного майданчика проблемної локальної підсистеми світової продовольчої системи представлена Україна в рамках конкретного часового відрізку. Наголошується на уразливості економіки через співвідношення експорту та імпорту товарів, сальдо зовнішньоторговельного балансу і конкретних позицій імпорту продовольства. Зокрема йдеться про величезні невикористані внутрішні резерви, якщо завозяться продукти, які в достатній кількості можуть вироблятися в Україні. Розглянуто ситуацію з зовнішнім державним боргом України, який перевищує в останні роки створений валовий внутрішній продукт. Це обмежує можливості держави в забезпеченні продовольчої безпеки країни, а населення ставить на межу виживання. Виявлено вплив лібералізації зовнішньої торгівлі в рамках вступу України до СОТ на зниження обсягу сільськогосподарського виробництва. Визначено наслідки триваючих воєнних дій на сході України через втрату певної частини сільськогосподарських земель і частки ВВП цих регіонів у загальному ВВП. Проаналізовано негативний вплив екстремальних кліматичних явищ на продовольчу безпеку.До цього треба додати значні втрати в агропродовольчому комплексі на етапі збирання, обробки, зберігання і реалізації сільськогосподарської продукції.Акцентовано увагу на диференційованому підході до оцінки факторів впливу на продовольче самозабезпечення. Розглянуто практичні заходи посилення продовольчої безпеки і самозабезпеченості в умовах геополітичної невизначеності.З огляду на це слід констатувати все ще потужний ресурсний потенціал України: сприятливий клімат для заняття сільським господарством. Підкреслюється, що маючи всі передумови для лідируючих позицій в числі країн з високим рівнем самозабезпечення продовольством і високими експортними показниками, політика, спрямована на продовольчу самозабезпеченість, повинна стати державним пріоритетом.


Дод.точки доступу:
Антошкін, В. К.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)