Щербань, А.
    Гончарська родина Горілеїв [Текст] / А. Щербань ; О. Щербань // Берегиня. - 2009. - № 1. - С. 57-66 : мал. - бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Народознавство--ОБЕРЕГИ ПАМ'ЯТІ
Кл.слова (ненормовані):
ГОНЧАРСЬКІ династіі
Анотація: Гончарські династії в Україні донині залишаються майже недослідженими. Однією з маловідомих гончарських родин столиці українського гончарства - Опішного (Полтавщина) є Горілеї. Саме про них іде мова даній статті.





    Щербань, А.
    Як колись лікували "сояшниці" [Текст] / А. Щербань, О. Щербань // Берегиня. - 2010. - № 1. - С. 5-7 : фото
Рубрики: Народознавство--народна медицина
Кл.слова (ненормовані):
"сояшниці"
Анотація: У народній медицині українців існує величезна кількість раціональних та ірраціональних засобів лікування усяких недуг. В данній статті йдеться як лікували "сояшниці" (шлункова хвороба) в Полтавській і Харківській губернії.

Є примірники у відділах: всього 1 : ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)




    Володарець-Урбанович, Я. В.
    Знахідки I тис. н. е. у Полтавському Поворсклі: за матеріалами робіт 2016 р. / Я. В. Володарець-Урбанович, Ю. О. Пуголовок, А. Л. Щербань // Археологія : науковий журнал з проблем археології та давньої історії. - 2018. - № 2. - С. 98-113. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 0235-3490
Рубрики: Археологія--Археологічні дослідження
Кл.слова (ненормовані):
фібула -- люстерка -- замок скрині -- східноєвропейські виїмчасті емалі -- київська культура -- черняхівська культура -- пеньківська культура
Анотація: Випадкові знахідки другої - третьої чверті I тис. н. е. біля сс. Велика Рублівка, Драни, Устименки та смт Опішне, виявлені у 2016 р. місцевими мешканцями та передані на зберігання до фондів КУ ІКЗ "Більск" та Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному вводяться у науковий обіг. Серед них фрагменти фібул, люстерка, деталь замка скриньки та уламки ліпленого посуду.


Дод.точки доступу:
Пуголовок, Ю. О.; Щербань, А. Л.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Щербань, А. Л.
    Гончарство села Цвітне за матеріалами дослідження [Текст] / А. Л. Щербань // Народна творчість та етнологія. - 2018. - N 5(вересень-жовтень). - С. 113-118 : ілюстр. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Гончарство--Кіровоградська область (Україна)
Анотація: У статті охарактеризовано найцікавіші, на думку автора, дані про гончарство с. Цвітне (сучасна Кіровоградщина) зі звіту про експедицію 1928 року художника й етнографа Михайла Дяченка. Подано не відомі сучасним науковцям графічні зображення горна та продукції осередку, зроблені дослідником.