Штефан, Олена.
    Наказне провадження у цивільному судочинстві України [Текст] / Олена Штефан // Підприємництво, господарство і право. - 2006. - № 1. - С. 44-48. - Бібліогр.: 9 назв.
Рубрики: Цивільний процес--Наказне провадження
Анотація: В статті розглядається наказне провадження яке визначає діяльність суду, пов'язану з урегулюванням питань стягнення судом з боржника грошових коштів або витребовування майна у порядку видачі судового наказу у встановленних ЦПК випадках, а також на підставі виконавчих написів нотаріусів.





    Штефан, Олена.
    Дещо до питання про заходи збереження доказів по справах, що виникають із спірних правовідносин у сфері інтелектуальної власності [Текст] / О. Штефан // Теорія і методика фізичного виховання і спорту. - 2009. - № 2. - С. 3-10. - Библиогр.: с. 10 (3 назви)
Рубрики: Інтелектуальна власність





    Штефан, Олена.
    Дещо до питання про заходи збереження доказів по справах, що виникають із спірних правовідносин у сфері інтелектуальної власності [Текст] / О. Штефан // Теорія і практика інтелектуальної власності. - 2009. - № 4. - С. 3-10. - Библиогр.: с. 10 (3 назви)
Рубрики: Інтелектуальна власність--Захист права





    Штефан, Олена.
    Плагіат: поняття, ознаки, відповідальність [Текст] / О. Штефан // Теорія і практика інтелектуальної власності. - 2011. - № 6. - С. 10-16
Рубрики: Авторське право--Плагіат





    Штефан, Олена.
    Запобіжні заходи як попередня судова заборона, спрямована на запобігання порушення та захист авторського права [Текст] / О. Штефан // Теорія і практика інтелектуальної власності. - 2013. - № 1. - С. 25-35. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Авторське право--Порушення





    Штефан, Олена.
    Альтернативна судова юрисдикція з розгляду цивільних справ у країнах ЄС [Текст] / О. Штефан // Теорія і практика інтелектуальної власності. - 2013. - № 3. - С. 55-62. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Цивільні справи--Країни ЄС





    Штефан, Олена.
    Позови про присудження у справах, що виникають із авторсько-правових відносин [Текст] / Олена Штефан // Підприємництво, господарство і право. - 2015. - № 3. - С. 20-23
Рубрики: Позови--Категорії справ--Правовідносини
Кл.слова (ненормовані):
класифікація -- присудження -- заборона -- процес
Анотація: Стаття присвячена дослідженню специфіки позовів про присудження у цивільних справах.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Штефан, Олена.
    Позови про присудження у справах, які виникають зі спірних авторсько-правових відносин [Текст] / О. Штефан // Теорія і практика інтелектуальної власності. - 2015. - № 1. - С. 19-26. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Авторське право





    Штефан, Олена.
    Участь у цивільних справах з авторських правовідносин органів державної влади та місцевого самоврядування [Текст] / О. Штефан // Теорія і практика інтелектуальної власності. - 2015. - № 4. - С. 5-14. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Місцеве самоврядування--Державна влада--Захист прав





    Штефан, Олена.
    Захист права інтелектуальної власності в умовах використання 3D-технологій [Текст] / О. Штефан // Теорія і практика інтелектуальної власності. - 2016. - № 1. - С. 25-31. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Інтелектуальна власність--Захист прав--3D-технології
Анотація: У статті досліджується вплив 3D-технологій на шляхи реформування законодавства у сфері права інтелектуальної власності.





    Штефан, Олена.
    Деякі аспекти прояву плагіату [Текст] / О. Штефан // Теорія і практика інтелектуальної власності. - 2016. - № 4. - С. 59-67. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Авторське право--Порушення--Плагіат
Анотація: Стаття присвячена розкриттю проявів плагіату. Безпосередньо зосереджується увага на плагіаті в науці. В статті доводиться штучність терміна "академічний плагіат", оскільки сфера вчинення правопорушення не впливає на кваліфікаційні ознаки плагіату та притягнення до встановленої законодавством України відповідальності винних осіб.





    Штефан, Олена.
    Пояснення сторін і третіх осіб у справах, які виникають зі спірних авторсько-правових відносин [Текст] / О. Штефан // Теорія і практика інтелектуальної власності. - 2017. - № 1. - С. 5-15. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Інтелектуальна власність--Авторське право--Цивільне судочинство--Захист прав
Анотація: Розкрито специфіку такого різновиду доказів, як пояснення сторін і третіх осіб, які беруть участь у справах, що виникають зі спірних авторських правовідносин. Дослідження цієї проблематики через призму судової практики дозволило сформулювати пропозиції щодо вдосконалення положень Цивільного процесуального кодексу України.





    Штефан, Олена.
    Деякі питання юрисдикції Вищого суду з питань інтелектуальної власності щодо спірних авторських правовідносин [Текст] / Олена Штефан // Теорія і практика інтелектуальної власності. - 2018. - № 1. - С. 5-10. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Авторське право--Інтелектуальна власність--Вищий суд
   Юрисдикція--Вищий суд--Інтелектуальна власність--Реформи

Анотація: З'ясовується вплив судово-правових реформ на розвиток судової юрисдикції в Україні, аналізується стан відмежування цивільної юрисдикції від господарської в контексті здійснюваних реформ і утворення Вищого суду з питань інтелектуальної власності, пропонується низка заходів для подолання колізій у процесуальному законодавстві.





    Штефан, Олена.
    Малозначні спори та процедура ESCP: порівняльно-правовий аналіз [Текст] / Олена Штефан // Теорія і практика інтелектуальної власності. - 2018. - № 4. - С. 54-59. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Правосуддя--Спори (юрид.)--Європейські стандарти судочинства
Анотація: У статті в результаті аналізу Цивільного процесуального кодексу України та Регламент Європейського Парламенту та Ради Європейського Союзу № 861/2007 від 11.07.2007 року проведено порівняння процесуального інституту малозначних справ, який діє в Україні та процедури розгляду дрібних позовів - The European Small Claims Procedure, що існує в країнах ЄС. Розкриттю теми сприяло й дослідження судової практики з цього питання.





    Штефан, Олена.
    Деякі питання застосування чи незастосування медико-технологічних документів як підстава для судового захисту [Текст] / Олена Штефан // Теорія і практика інтелектуальної власності. - 2018. - № 6. - С. 55-70. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Судовий захист--Медико-технологічний документ
Анотація: У статті висвітлюються деякі питання цивільно-процесуального порядку захисту основного права людини - права на здоров'я - у разі застосування чи незастосування медико-технологічних документів зі стандартизації медичної допомоги, коли ініціатором процесу стають особи, що не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про її права та обов'язки.





    Штефан, Олена.
    Мирові суди та перспектива їх запровадження в Україні [Текст] / Олена Штефан // Теорія і практика інтелектуальної власності. - 2019. - № 3. - С. 55-64. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Цивільне судочинство--Мировий суд--Цивільна юрисдикція
Анотація: У статті на основі проведеного аналізу законодавства України, спеціальної національної та зарубіжної літератури обгрунтовано, що мирові суди (в особі мирових суддів) є суб'єктом судової влади і мають належати до системи судів загальної юрисдикції. Доведено, що кандидат на посаду судді мирового суду повинен відповідати загальним вимогам, закріпленим у Конституції України та Законі України "Про судоустрій і статус суддів", що висуваються до кандидатів на посаду судді. Визначено, що компетенції мирового суду повинні полягати у розгляді та вирішенні малозначних справ, а також справ, що виникають із адміністративних правопорушень, які зараз розглядаються судами.





    Штефан, Олена.
    Застосування принципу еквівалентів при вирішенні патентних спорів: аналіз зарубіжної судової практики [Текст] / Олена Штефан // Теорія і практика інтелектуальної власності. - 2020. - № 2. - С. 32-45. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Інтелектуальна власність--Принцип еквівалентів--Патентні спори
Анотація: Наразі розвиток сучасної економіки базується на швидкому освоєнні останніх досягнень науки і техніки, які своєю чергою є домінуючими показниками розвитку держави. На міжнародному рівні відбувається прискорення процесів глобалізації еко- номічних зв’язків і лібералізації торгівлі, що сприяє не лише міжнародному поділу праці, розширенню ринків збуту і відповідному зростанню виробництва, а й загост- ренню конкурентної боротьби, посиленню потреби в інноваціях і їх надійної правової охорони. Нерозривно з цими процесами пов’язаний принцип (доктрина) еквівалентів, який застосовується судами в разі виникнення патентних спорів. У статті розкрива- ється сутність і специфіка застосування принципу еквівалентів у контексті аналізу зарубіжної судової практики.





    Штефан, Олена.
    Роль принципу добросовісності при захисті авторського права [Текст] / Олена Штефан // Теорія і практика інтелектуальної власності. - 2020. - № 5. - С. 12-25. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Авторське право--Незаконне використання--Принцип справедливості--Доктрини
Анотація: Стаття присвячена розкриттю сутності принципу добросовісності як квінтесенції усіх принципів права, універсального принципу, що діє як в процесуальному так й матеріальному праві. Безпосередньо в статті принцип добросовісності розкривається через призму спірних авторсько-правових відносинах, шляхом порівняльного аналізу режиму fair use у США та fair dealing у Великобританії, Австралії, Канаді і т.д. Застосування принципу добросовісного використання творів спрямований на встановлення балансу інтересів авторів творів та інтересів суспільства щодо їх використання, водночас інколи він використовується з метою розширення монополії прав автора.





    Штефан, Олена.
    Поняття порушення суб'єктивного авторського права: теоретичний аспект [Текст] / Олена Штефан // Теорія і практика інтелектуальної власності. - 2020. - № 6. - С. 15-23. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Авторське право--Поняття порушень--Класифікація порушень--Ознаки
Анотація: В статті на доктринальному рівні досліджується проблема охорони суб’єктивного авторського права. Джерельна база, що аналізується у статті, дозволила виявити відсутність єдиного підходу до визначення порушення авторського права, критерії класифікації порушень та їх ознаки. В статті запропонований авторський підхід до вирішення окресленої проблеми.





    Штефан, Олена.
    Доктринальні підходи до визначення цивільного процесуального права [Текст] / Олена Штефан // Теорія і практика інтелектуальної власності. - 2021. - № 1. - С. 82-90. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Цивільне процесуальне право--Цивільний процес--Доктринальні підходи--Україна
Анотація: Процес реформування процесуального законодавства, його гармонізації, приведення у відповідність до принципів і стандартів міжнародного права, а також інші процеси, що відбуваються у суспільстві та державі, є тими чинниками, які впливають на потребу перегляду доктринальних визначень категорій цивільного процесуального права. Саме тому у статті проаналізовано теоретичні підходи до визначення поняття «цивільне процесуальне право» та запропоновано його авторське визначення з урахуванням положень чинного законодавства України. На основі аналізу доктринальних підходів запропоновано також авторське визначення предмета цивільного процесуального права.