Штефан, Анна.
    Компенсація немайнової шкоди як спосіб захисту авторського права [Текст] / А. Штефан // Теорія і практика інтелектуальної власності. - 2011. - № 6. - С. 62-69. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Авторське право--Захист





    Штефан, Анна.
    Припинення дії, яка порушує право чи створює загрозу його порушення, як засіб захисту авторського права [Текст] / А. Штефан // Теорія і практика інтелектуальної власності. - 2013. - № 2. - С. 43-47. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Авторське право--Захист





    Штефан, Анна.
    Механізм доказування в юридичній конструкції права на судовий захист [Текст] / А. Штефан // Теорія і практика інтелектуальної власності. - 2015. - № 2. - С. 50-57. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Доказування--Судовий захист





    Штефан, Анна.
    Формат телепередачі: сутність, зміст, правова охорона [Текст] / А. Штефан // Теорія і практика інтелектуальної власності. - 2016. - № 1. - С. 49-58. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Авторське право--Телепередача--Формат--Правова охорона
Анотація: Стаття присвячена аналізу формату телевізійної передачі, з'ясуванню його відмінностей від інших телепередач, дослідженню складових телеформату та можливостей його правової охорони.





    Штефан, Анна.
    Допустимість доказів у цивільному судочинстві [Текст] / А. Штефан // Теорія і практика інтелектуальної власності. - 2016. - № 2. - С. 69-77. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Цивільне судочинство--Докази--Україна
Анотація: У статті проаналізовано зміст допустимості доказів у цивільному судочинстві та критерії, за якими доказ може бути визнано недопустимим. Запропоновано зміни і доповнення до чинного процесуального законодавства, спрямовані на вдосконалення правового регулювання допустимості доказів.





    Штефан, Анна.
    Науковий плагіат: співвідношення використання ідеї та форми вираження твору [Текст] / А. Штефан // Теорія і практика інтелектуальної власності. - 2016. - № 4. - С. 68-79. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Авторське право--Порушення--Плагіат
Анотація: У статті дається характеристика ознак плагіату, визначається, які твори з точки зору авторсько-правової охорони можуть бути об'єктом плагіату, досліджуються відмінності у використанні ідеї та елементів форми вираження твору, пропонується авторська теорія щодо визначення складу юридично байдужих та охоронюваних елементів форми вираження творів наукового характеру.





    Штефан, Анна.
    Пародія на музичний твір з текстом в порядку вільного використання творів [Текст] / А. Штефан // Теорія і практика інтелектуальної власності. - 2016. - № 5. - С. 66-74. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Авторське право--Пародія на музичний твір
Анотація: Стаття присвячена визначенню особливостей створення пародії на основі музичного твору з текстом.





    Штефан, Анна.
    Камкординг, кардшейрінг, піратство: законодавчі новели щодо видів порушень авторського права і суміжних прав [Текст] / А. Штефан // Теорія і практика інтелектуальної власності. - 2017. - № 3. - С. 12-17. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Авторське право і суміжні права --Порушення прав--Піратство--Контрафакт--Україна
Анотація: Стаття присвячена огляду нових положень Закону України "Про авторське право і суміжні права", які стосуються видів порушення авторського права і суміжних прав. Проаналізовано поняття камкордингу, кардшейрінгу, контрафакції, піратства, звернуто увагу на неточності, допущені у законодавчих дефініціях.





    Штефан, Анна.
    Припинення порушень авторського права і суміжних прав у мережі Інтернет: огляд законодавчих новел [Текст] / А. Штефан, К. Зеров // Теорія і практика інтелектуальної власності. - 2017. - № 3. - С. 18-26. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Авторське право і суміжні права --Порушення прав--Припинення порушень--Інтернет--Україна
Анотація: У статті проаналізовано положення статей 52-1, 52-2 Закону України "Про авторське право і суміжні права". Досліджено окремі аспекти застосування порядку припинення порушень авторського права і суміжних прав з використанням мережі Інтернет, зроблено пропозиції щодо його удосконалення.


Дод.точки доступу:
Зеров, Костянтин




    Штефан, Анна.
    Причини вчинення плагіату та шляхи його попередження [Текст] / Анна Штефан // Теорія і практика інтелектуальної власності. - 2017. - № 4. - С. 24-30. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Плагіат--Причини
Анотація: У доповіді висвітлюються спостереження автора про причини вчинення плагіату. Робиться висновок, що у багатьох випадках недобросовісні запозичення з чужих творів є наслідком відсутності знань про авторське право і наявності оманливих переконань про нього.





    Штефан, Анна.
    Докази і засоби доказування у цивільному процесі [Текст] / Анна Штефан // Теорія і практика інтелектуальної власності. - 2017. - № 6. - С. 5-12. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Цивільний процес--Доказування--Докази
Анотація: У статті розглядаються існуючі доктринальні підходи до визначення поняття доказів у їх співвідношенні із засобами доказування. Виходячи з концепції єдності в судових доказах інформації та її носія, робиться висновок про існування взаємного впливу доказів і засобів доказування. Ці категорії співвідносяться як зміст і форма його фіксації, що органічно поєднані між собою. Доказ показує, яку інформацію він несе, про що ця інформація, засіб доказування - в якій об'єктивній формі вона виражена.





    Штефан, Анна.
    Висновок експерта у цивільному судочинстві [Текст] / Анна Штефан // Теорія і практика інтелектуальної власності. - 2018. - № 2. - С. 16-28. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Цивільне судочинство--Висновок експерта
Анотація: Стаття містить дослідження правової природи висновку експерта, порівняльну характеристику цього засобу доказування з консультаціями спеціаліста і висновком експерта в галузі права, аналіз особливостей та процесуальних наслідків їх використання у цивільному судочинстві. Розглянуто поняття спеціальних знань, вимоги, яким має задовольняти експертне дослідження, подано пропозиції з удосконалення норм цивільного процесуального законодавства.





    Штефан, Анна.
    Феномен творчої діяльності в авторському праві [Текст] / Анна Штефан // Теорія і практика інтелектуальної власності. - 2018. - № 4. - С. 5-13. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Творча діяльність--Авторське право
Анотація: Стаття присвячена дослідженню творчої діяльності та її ролі в авторському праві. Розглянуто поняття творчості, взаємозв'язок творчої особистості з суспільством, проаналізовано оригінальність і новизну як ознаки творчої діяльності, з'ясовано змістовну сутність художньої, наукової та технічної творчості.





   
    Рецензія на монографічне дослідження завідувача відділу авторського права і суміжних прав НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, кандидата юридичних наук Анни Штефан "Вчення про механізм доказування у цивільному судочинстві" [Текст] : [рецензія] / Ольга Сімсон // Теорія і практика інтелектуальної власності. - 2018. - № 6. - С. 142-143
Рец. на моногр. : Штефан А. С. Вчення про механізм доказування у цивільному судочинстві : монографія / Анна Штефан. - Київ : Інтерсервіс, 2018. – 389 с.

Рубрики: Цивільне судочинство--Механізм--Україна--Рецензія на монографію
Анотація: У статті описано монографічне дослідження А. С. Штефан "Вчення про механізм доказування у цивільному судочинстві".


Дод.точки доступу:
Сімсон, Ольга; Штефан, Анна Сергіївна (укр. юрист) \про моногр.\




    Штефан, Анна.
    Деякі проблеми застосування Угоди про асоціацію як джерела авторського права України [Текст] / Анна Штефан // Теорія і практика інтелектуальної власності. - 2019. - № 1. - С. 5-16. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Угода про асоціацію--Проблеми офіційного перекладу--Міжнародний договір--Авторське право
Анотація: У статті висвітлюються основні аспекти дії Угоди про асоціацію як джерела авторського права та проблеми її застосування. Розглянуто питання прямої дії норм права ЄС та критерії, за якими норми прямої дії Угоди відрізняються від інших норм. Досліджено підстави для використання в українській правозастосовній практиці офіційних перекладів текстів міжнародних договорів, звернуто увагу на проблеми змістовних розбіжностей між автентичним текстом Угоди англійською мовою та його офіційним перекладом.





    Штефан, Анна.
    Компенсація за порушення авторського права і суміжних прав [Текст] / Анна Штефан // Теорія і практика інтелектуальної власності. - 2019. - № 3. - С. 5-18. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Авторське право--Суміжні права--Виплата компенсації--Захист
Анотація: Стаття присвячена визначенню правової природи компенсації як форми відшкодування майнової шкоди за порушення авторського права і суміжних прав; аналізу положення п. г) ч. 2 ст. 52 Закону України "Про авторське право і суміжні права" у співвідношенні з аналогічними нормами європейського права та законодавства держав-членів ЄС; з'ясуванню, наскільки нова модель компенсації відповідає європейському рівню захисту авторського права і суміжних прав; виробленню пропозицій щодо вдосконалення правового регулювання виплати компенсації.





    Shtefan, Anna.
    Copyright exceptions and limitations in the EU-Ukraine Association Agreement [Текст] / Anna Shtefan // Теорія і практика інтелектуальної власності. - 2019. - № 5. - С. 5-14. - Текст англ. мовою. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Авторське право--Виключення та обмеження--Безкоштовне використання--Твори--Європейський cоюз--Україна
Анотація: У статті розглянуто винятки та обмеження авторського права в Угоді про асоціацію між ЄС та Україною та порядок їх використання. Досліджені принципи вільного використання творів, проаналізовані виключення з права на відтворення ефірного мовлення й доведення до общого відома, поширення, а також виключення, що стосується комп'ютерних програм і баз даних.


Дод.точки доступу:
Штефан, Анна




    Штефан, Анна.
    Електронні докази: ознаки та особливості використання [Текст] / Анна Штефан // Теорія і практика інтелектуальної власності. - 2019. - № 6. - С. 65-80. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Цивільне судочинство--Електронні докази--Особливості використання
Анотація: Дослідження у цій статті зумовлюються окресленою проблематикою і полягають у з'ясуванні характерних рис електронних доказів, встановленні того, наскільки відповідає їх природі існуючий порядок їх подання, а також виробленні пропозиції щодо удосконалення їх процесуально-правового регулювання.





    Штефан, Анна.
    Доказове право як елемент системи права [Текст] / Анна Штефан // Теорія і практика інтелектуальної власності. - 2020. - № 3. - С. 55-64. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Доказове право--Система права
Анотація: Стаття присвячена дослідженню доказового права з точки зору його місця в елементній будові загальної системи права. Розглянуто існуючі наукові підходи щодо віднесення доказового права до правового інституту і підгалузі права. Охарактеризовано особливості взаємодії норм матеріального і процесуального права у доказуванні, встановлено, що доказування у цивільному судочинстві регулюється нормами процесуального права та знаходиться під впливом норм матеріального права, котрі створюють передумови для здійснення доказової діяльності. Зроблено висновок, що доказове право є самостійним комплексним утворенням, яке не належить до жодного з елементів системи права. Воно має в основі норми процесуального права та характеризується особливим порядком застосування норм матеріального права.





    Штефан, Анна.
    Принцип диспозитивності у цивільному судочинстві [Текст] / Анна Штефан // Теорія і практика інтелектуальної власності. - 2020. - № 5. - С. 72-81. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Цивільне судочинство--Диспозитивність--Процесуальні права
Анотація: У статті висвітлено зміст принципу диспозитивності та його елементів у цивільному судочинстві. Обґрунтовано, що дія цього принципу поширюється тільки на учасників справи та осіб, які мають процесуальну дієздатність і в інтересах яких заявлено вимоги. Доведено, що принцип диспозитивності має на увазі розсуд учасника справи у розпорядженні ним лише процесуальними, а не матеріальними правами, при цьому коло таких прав обмежене правами щодо предмета спору.