Шпакович, Ольга.
    Теоретичні засади співвідношення міжнародного та внутрішнього права держав [Текст] / Ольга Шпакович // Віче. - 2010. - № 6. - С. 30-32. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Міжнародне право--Теоретичні засади
Кл.слова (ненормовані):
монізм -- дуалізм -- національне право
Анотація: Автор розглядає питання співвідношення міжнародного та внутрішнього права, що є предметом дослідження вітчизняних та зарубіжних науковців і зупиняється більш конкретно на основних теоріях - монізмі і дуалізмі.

Є примірники у відділах:
(21.12.2007р. - Б.ц.) (вільний)




    Шпакович, Ольга.
    Особливості способів імплементації міжнародно-правових норм [Текст] / Ольга Шпакович // Віче. - 2010. - № 17. - С. 23-25. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Міжнародне право--Імплементація
Анотація: Автор аналізує науковий підхід до поняття "імплементація" у міжнародно-правовій літературі та в національній юридичній практиці.

Є примірники у відділах:
(21.12.2007р. - Б.ц.) (вільний)




    Шпакович, Ольга.
    Ринкова економіка і демократичне суспільство. Умови членства в ОЕСР [Текст] / Ольга Шпакович // Віче. - 2010. - № 21. - С. 30-31. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Ринкова економіка в Україні--Зовнішньоекономічні відносини
Анотація: Співробітництво України з країнами світу, міжнародними організаціями є вагомою умовою успішного розв’язання багатьох проблем не лише зовнішньополітичного, зовнішньоекономічного характеру, а й внутрішнього. В статті йдеться про перспективи входження України до Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР).


Дод.точки доступу:
Організація економічного співробітництва і розвитку \про неї\
Є примірники у відділах:
(21.12.2007р. - Б.ц.) (вільний)




    Шпакович, Ольга.
    Вступ України до Європейського Союзу: переваги та перспективи [Текст] / Ольга Шпакович // Віче. - 2011. - № 14. - С. 27-29. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Європейський Союз--Україна
Анотація: Однією з основних засад зовнішньої політики України є інтеграція до європейського політичного, економічного, правового простору з метою набуття членства в Європейському Союзі. Про значення, перспективи, сучасний стан співпраці України з ЄС і йдеться в статті.

Є примірники у відділах:
(21.12.2007р. - Б.ц.) (вільний)




    Шпакович, Ольга.
    Наближаємо європерспективу, дбаємо про національні інтереси [Текст] / Ольга Шпакович, Олена Святун // Віче. - 2012. - № 4. - С. 28-30. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Європейська інтеграція--Рада Європи--Україна
Анотація: Наша держава в травні-листопаді 2011 року вперше головувала в Комітеті міністрів Ради Європи. Були визначені пріоритетні сфери діяльності. В статті йдеться про роботу по цим напрямкам та діяльність представників України у роботі багатьох інших інститутів Ради Європи.


Дод.точки доступу:
Святун, Олена
Є примірники у відділах:
(21.12.2007р. - Б.ц.) (вільний)




    Шпакович, Ольга.
    Співвідношення наднаціональності міжнародних організацій та суверенітету їхніх держав-членів [Текст] / Ольга Шпакович // Віче. - 2014. - № 20. - С. 28-31. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Міжнародні організації--Суверенні держави
Анотація: Досліджено феномен наднаціональності, що виникає в результаті діяльності міжурядових організацій та передачі їм частини суверенних повноважень їхніми державами-членами. Обгрунтовано що, набуваючи членства в певній міжнародній організації, держави не втрачають власного суверенітету, адже продовжують діяти на міжнародній арені як самостійні суб’єкти міжнародних відносин. Наведено теоретичні підходи вітчизняної та західної шкіл міжнародного права, на основі яких визначено, що сучасна наука пропонує окремі концепції наднаціональності, не створюючи, однак, єдиної загальновизнаної теорії. На основі проведеного аналізу запропоновані ключові риси наднаціональності.

Є примірники у відділах:
(21.12.2007р. - Б.ц.) (вільний)




    Шпакович, Ольга.
    Розвиток доктрини права Ради Європи та взаємодії міжнародних та національних правопорядків [Текст] / Ольга Шпакович // Право України. - 2019. - № 6. - С. 119-131. - Бібліогр. в підрядк. прим. та в кінці ст.
Рубрики: Рада Європи--Правова система--Європейський Союз
Анотація: Стаття визначає особливості правових систем Ради Європи та Європейського Союзу, співвідношення норм права ЄС із нормами конституцій держав-членів, а також місця актів органів Ради Європи та ЄС у національних правопорядках держав-членів.