Шостак, Л. Б.
    Економічна безпека України в контексті євроінтеграційних процесів [Текст] / Л. Б. Шостак, А. О. Сігайов // Формування ринкових відносин в Україні. - 2017. - № 4. - С. 3-14. - Бібліогр. с. 13-14 (17 назв)
Рубрики: Економічна бепека
Анотація: Розглянуто основні виклики економічній безпеці України на шляху поглиблення процесів інтеграції зі Загальним європейським ринком. Визначено бачення національної безпеки за умов відкритості конкурентних ринкових комплексів, що пов'язане із забезпеченням ряду базових критеріїв та стандартів розвитку - випереджального розвитку наукомістких галузей, всебічної модернізації громадського суспільства згідно з сучасною парадигмою економічних цінностей та інформаційними можливостями. Висвітлено індикатори та показники економічної безпеки в межах продуктивних сил, техніко-економічних відносин, суспільного способу виробництва, організаційно-економічного механізму та у сфері відносин господарської власності. Визначено основні показники зовнішньої економічної безпеки країни та загрози фінансовій безпеці. Серед основних загроз визначена тінізація та корумпованість суспільно-економічних відносин, а також структурні диспропорції національного господарства. Запропоновано комплекс заходів для поліпшення низки базових макроекономічних показників.


Дод.точки доступу:
Сігайов, А.О.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Шостак, Л. Б.
    Економічна дипломатія як державний інструмент захисту національних інтересів у сфері зовнішноторговельних відносин [Текст] / Л. Б. Шостак, Т. Г. Сорочинець // Формування ринкових відносин в Україні. - 2017. - № 6. - С. 26-34. - Бібліогр.: с. 34 (10 назв)
Рубрики: Зовнішньоекономічна політика
Анотація: Сучасна економічна дипломатія характеризується динамікою, значною відкритістю, складними інструментами, багатовимірністю та просторовими конфігураціями, що створюють більш сприятливі можливості для захисту національних інтересів в умовах глобалізації. Вона є важливим важелем для зміцнення міжнародної конкурентоспроможності країни, отримання конкурентних переваг на світовому ринку. Особливу роль економічної дипломатії як інструменту підвищення конкурентоспроможності національної економіки підтверджує зростаюча увага іноземних урядів до цього виду діяльності. Економічна дипломатія сприяє забезпеченню сталого економічного зростання та підвищенню рівня міжнародного іміджу держав. Все це вимагає термінового посилення активності економічної дипломатії, посилення його ролі у популяризації національних економічних інтересів на міжнародній арені, розвитку експорту та інших форм зовнішньоекономічного співробітництва на основі рівноправних та максимальних вигідних умов для держави. V зв'язку з придбанням асоційованого членства в Європейському Союзі та запровадження режиму вільної торгівлі, ефективність економічної дипломатії України набуває особливого значення у забезпеченні послідовної зовнішньої політики з метою зміцнення конкурентоздатності країни та загальнодержавної зовнішньоекономічної стратегії.


Дод.точки доступу:
Сорочинець, Т.Г.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Шостак, Л. Б.
    Технології "alt monets", Blockchain алмазопроводів, золота та нафти [Текст] / Л. Б. Шостак, О. І. Дікарєв // Формування ринкових відносин в Україні. - 2018. - № 1. - С. 10-30. - Бібліогр. с. 29-30 (39 назв)
Рубрики: Електронні гроші--Розрахунки (фін.)
Анотація: В статті здійснено аналіз новітніх фінансових технологій з опрацюванням моделей їх адаптації задля поширення перспективних фінансових технологій.


Дод.точки доступу:
Дікарєв, О.І.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Шостак, Л. Б.
    Фінансові та технологічні інновації (Intelligent enterprise (IE) світового паливно-енергетичного комплексу [Текст] / Л. Б. Шостак, О. І. Дікарєв // Формування ринкових відносин в Україні. - 2018. - № 3. - С. 45-65. - Бібліогр.: с. 62-65 (36 назв)
Рубрики: Паливно-енергетичний комплекс--Інновації
Анотація: Наукова рефлексія авторів викликана парадоксально конфліктним станом світового ПЕК та невирішеністю ряду методологічних і прикладних питань функціонування фінансових інструментів.


Дод.точки доступу:
Дікарєв , О.І.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Шостак, Л. Б.
    Воднева економіка як сучасна антикризова стратегія [Текст] / Л. Б. Шостак, О. І. Дікарєв // Формування ринкових відносин в Україні. - 2020. - № 6. - С. 16-33. - Бібліогр.: с. 31-33 (25 назв)
Рубрики: Ядерна енергетика--Екологічні проблеми
Анотація: Предмет дослідження - особливості економічних відносин, що складаються між суб'єктами міжнародної економіки в умовах глобальної кризи. Метою дослідження є актуалізація: процесу глобалізації економічної сфери в умовах масштабної лібералізації законодавчого регулювання відносин більшості країн світу; що спрямовані на полегшення фінансових потоків та гарантування національного режиму іноземному капіталу.


Дод.точки доступу:
Дікарєв, О.І.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Шостак, Л. Б.
    Страхування як економічний інструмент управління ризиками у сфері індустрії гостинності та сталого розвитку [Текст] / Л. Б. Шостак, І. О. Петровська // Формування ринкових відносин в Україні. - 2020. - № 7/8. - С. 29-46. - Бібліогр. с. 44-46 (24 назви)
Рубрики: Страховий менеджмент
   Страхування--Економічні ризики

Анотація: Метою написання статті є обґрунтування доцільності використання страхування як економічного інструменту антикризового управління в діяльності підприємств індустрії гостинності та задля забезпечення сталого розвитку, а також переваг фінансування підприємством ризику можливих втрат унаслідок дії різноманітних факторів шляхом придбання захисту у страховій компанії та розробки системи критеріїв ефективності використання цього інструменту. Визначено роль нових інструментів та методів страхування для управління ризиками в кризових умовах, окреслено нові загрози та ризики економічних суб'єктів, які генеруються в умовах пандемії, виявлено фактори, що стримують розвиток екологічного страхування, розкрито чинники їх активізації та запропоновано заходи щодо їх розширення, обгрунтовано доцільність впровадження та використання нових інструментів та методів страхування для управління ризиками в сучасних кризових станах економіки.


Дод.точки доступу:
Петровська, І.О.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)