Шоломицький, Юрій.
    Використання індикаторів обсягів монетарного сектору при визначенні внеску монетарних умов у споживчу інфляцію [Текст] / Ю. Шоломицький // Вісник Національного банку України. - 2012. - № 7. - С. 52-56. - Бібліогр. с. 55-56 (16 назв)
Рубрики: Інфляція
Анотація: У статті представлена модель споживчої інфляції для України з акцентом на визначення впливу зміни обсягів монетарних індикаторів (рівня грошових агрегатів, кредитів та ін.). Для цього побудовано агрегований індикатор монетарних умов на базі використанняя методу головних компонент. Визначено та охарактеризовано основні фактори інфляції протягом 2003-2011 років в Україні.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Шоломицький, Юрій.
    Оцінка інфляційної складової в структурі відсоткових ставок [Текст] / Ю. Шоломицький // Вісник Національного банку України. - 2014. - № 1. - С. 55-62. - Бібліогр. с. 62 (17 назв)
Рубрики: Інфляція
   Банківські проценти

Анотація: Розглянутий у цій праці механізм впливу інфляції на відсоткові ставки в Україні доповнює існуючі теоретичні та практичні напрацювання такими фактами. Висока як за рівнем, так і за частотою й розміром змін інфляція подовжує ефект "пам'яті" щодо неї - економічні суб'єкти повільно пристосовуються до нового рівня змін цін. Згідно з нашими розрахунками найвірогіднішим показником інфляції (приблизно 4-6 кварталів). Додатковий внесок у високу жорсткість номінальних відсоткових ставок до зниження наявність за значного падіння рівня інфляції створюється її високою мінливістю (інфляційним ризиком) та ризиками обмінного курсу.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)