Шкляр, Сергій.
    Міжнародно-правові засади охорони та захисту промисловості від небросовісної конкуренції [Текст] / С. Шкляр // Підприємництво, господарство і право. - 2007. - № 4. - С. 19-23. - Бібліогр.: 2 назв.
Рубрики: Право промислової власності
   Товарні знаки--Правовий захист

Анотація: Метою цієї статті є визначення шляхів удосконалення системи правового забезпечення охорони та захисту промислової власності від проявів недобросовісної конкуренції, досягнення гармонізації законодавства в цій сфері в умовах розвитку ринкових відносин.





    Шкляр, Сергій.
    Міжнародно-правове регулювання контролю над дотриманням законодавства про захист економічної конкуренції [Текст] / Сергій Шкляр // Підприємництво, господарство і право. - 2021. - № 5. - С. 45-48. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Конкуренція (екон.)--Законодавство--Міжнародно-правовий контроль
Кл.слова (ненормовані):
захист економічної конкуренції -- міжнародно-правові акти -- конвенції
Анотація: У статті досліджено сучасний стан міжнародно-правового регулювання контролю над дотриманням законодавства про захист економічної конкуренції. Зазначено, що міжнародно-правові акти входять до системи конкурентного законодавства. Розглянуто та проаналізовано окремі міжнародні документи у сфері захисту економічної конкуренції. На основі дослідженого матеріалу автором зроблено висновок про недостатній рівень якості міжнародно-правового регулювання контролю над дотриманням законодавства про захист економічної конкуренції, оскільки Україна є учасником небагатьох міжнародних конвенцій та стороною невеликої кількості договорів, співробітництво у наведеній сфері розгорнуте лише з окремими країнами постсоціалістичного простору.





    Шкляр, Сергій.
    Особливості форм і методів діяльності недержавних суб’єктів контролю за дотриманням законодавства про захист економічної конкуренції [Текст] / Сергій Шкляр // Підприємництво, господарство і право. - 2021. - № 6. - С. 85-89. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Конкуренція (екон.)--Законодавче регулювання--Громадський контроль
Кл.слова (ненормовані):
громадська експертиза -- громадські слухання
Анотація: Розглянуто та проаналізовано доктринальні підходи до виокремлення форм і методів громадського контролю в загальному його розумінні. Опираючись на наведене, запропоновано виділяти такі форми діяльності недержавних суб’єктів контролю за дотриманням законодавства про захист економічної конкуренції, як контрольно-інформативні, юрисдикційні, громадська експертиза, громадські слухання, участь в управлінні державними справами. Надалі розкрито особливості кожної виокремленої форми діяльності недержавних суб’єктів контролю в досліджуваній сфері, відзначено методи такої діяльності. У процесі проведеного дослідження вивчено положення як чинного, так і перспективного законодавства України.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Шкляр, Сергій.
    Удосконалення адміністративно-правового регулювання контролю за додержанням законодавства про захист економічної конкуренції: досвід зарубіжних країн [Текст] / Сергій Шкляр // Підприємництво, господарство і право. - 2021. - № 7. - С. 56-61. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Конкуренція (екон.)--Захист--Додержання законів --Зарубіжний досвід
Кл.слова (ненормовані):
недобросовісна конкуренція -- захист прав споживачів -- монополія -- боротьба за корупцію
Анотація: Проблема визначення особливостей, методів і засобів, а також меж державного регулювання економічних процесів не може бути віднесена виключно до проблем національної економіки й системи публічного адміністрування України. Зазначене питання має глобальний, загальносвітовий характер та, як наслідок, підлягає вирішенню в кожній країні по-різному. Попри існування різних підходів і розбіжностей у розумінні ролі держави в адміністративно-правовому регулюванні відносин економічної конкуренції, у світі є окремі спільні тенденції в побудові системи захисту економічної конкуренції, зокрема й системи контролю за дотриманням законодавства про захист економічної конкуренції.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Шкляр, Сергій.
    Визначення групи суб'єктів господарювання при правозастосуванні норм конкурентного права [Текст] / Сергій Шкляр // Право України. - 2021. - № 11. - С. 103-114. - Бібліогр. в підрядк. прим. та в кінці ст.
Рубрики: Господарювання--Група суб'єктів--Конкурентне право--Антимонопольний комітет України
Анотація: Ефективне правозастосування регуляторним органом норм права у його рішеннях і залишення їх у силі після судового оскарження нерозривно пов'язане із законодавчими конкуренціями та їх правильним трактуванням. Метою статті є підтримання законодавчих змін, спонукання до єдності практичного правозастосування та подальших досліджень й аналізу практики законодавства про конкуренцію Європейського Союзу. Необхідність законодавчих змін підкреслюється можливістю змінити підходи у правозастосуванні, впровадити сучасні методології та наблизити законодавство України до законодавства ЄС.