Чубукова, О. Ю.
    Підвищення кваліфікації кадрів підприємства в умовах невизначенності / О. Ю. Чубукова, З. Я. Шацька // Актуальні проблеми економіки. - 2008. - № 4. - С. 171- 178. - Бібліогр.: 10 назв
Рубрики: Економіка підприємства--Управління персоналом--Підвищення кваліфікації кадрів
Анотація: У статті проаналізовані різні шляхи навчання та підвищення кваліфікації персоналу підприємства. Запропоновано здійснення системи безперервного навчання персоналу як однієї зі складових організаційно- економічного механізму управління процесом реалізації стратегії підприємства.


Дод.точки доступу:
Шацька, З.Я.
Є примірники у відділах: всього 1
Вільні: 1




    Шацька, З. Я.
    Управлінські інновації в системі підприємства [Текст] / З. Я. Шацька // Актуальні проблеми економіки. - 2012. - № 1. - С. 176-182 : рис. - Бібліогр.: 15 назв
Рубрики: Економіка підприємства--Інноваційний менеджмент
Анотація: У статті визначено сутність управлінських інновацій, досліджено їх різновиди. Надано пропозиції щодо їх використання з урахуванням системного підходу, що сприятиме подальшому розвитку підприємств в умовах сьогодення.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Оленіч, А. В.
    Формування і розвиток проектної команди в сучасних умовах [Текст] / А. В. Оленіч, З. Я. Шацька // Актуальні проблеми економіки. - 2012. - № 10. - С. 136-142 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Економіка підприємства--Управління проектами--Проектні команди
Анотація: У статті визначено сутність поняття «проектна команда», досліджено особливості її формування за традиційним і новим підходом. Надано пропозиції щодо подальшого формування проектних команд на вітчизняних підприємствах.


Дод.точки доступу:
Шацька, З.Я.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Шацька, З. Я.
    Стратегічні напрями розвитку медичного туризму в Україні в контексті використання pекpаційного пoтенціалу Каpпатськoгo pегіoну [Текст] / З. Я. Шацька, В. І. Билініна // Економіка та держава. - 2019. - № 10. - С. 87-92 : табл. - Бібліогр. с. 92 (14 назв)
Рубрики: Санаторно-курортні установи--Розвиток--Карпатський регiон
Анотація: У статті визначено сутність медичного туризму та його складові. Пiд медичним туpизмoм мaється нa увaзi oсoбливий вид туpизму, щo викoнує в piзних пoєднaннях лiкувaльнo-oздopoвчi тa pеaбiлiтaцiйнi функцiї для зaдoвoлення пoтpеб спoживaчiв у вiднoвленнi здopoв'я (фiзичних i душевних сил) шляхoм викopистaння цiлющих пpиpoдних зaсoбiв тa медичнoгo пеpсoнaлу, кoнкуpентнoї цiни тa зopiєнтoвaним нa oздopoвчi, пiзнaвaльнi, poзвaжaльнi, видoвищнi пpoгpaми. Доведено, що на сьогоднішні медичний туризм створює близько 2% світового ВВП. Досліджено стан медичного туризму в Карпатському регіоні, зокрема: наявнicть зaпaciв лiкувaльних мiнеpaльних вoд, гpязей, oзoкеpиту, в cукупнocтi зi cпpиятливими клiмaтичними умoвaми тa екoлoгiчнo чиcтим пpиpoдним середовищем; широкий вибіp caнaтopнo-куpopтнoгo лiкувaння, яке кoнкуpує зi cвiтoвими курортами; пoєднaння великoї кiлькocтi пpиpoдних pеcуpciв i культуpнo-icтopичнoї cпaдщини робить регіон пpивaбливiшим для туристичної діяльності; обсяг туристів, що обслуговувалися туроператорами та турагенствами, метою поїздки яких було оздоровлення або лікування в Україні у 2015 р. становив лише 1% з загальної чисельності туристів. У 2017 р. Карпатський регіон України відвідали лише 3% з загальної чисельності туристів, але більше порівняно з 2015 р. на 2%. В той час, коли на сьогоднішній день світовий показник оздоровлення та лікування шляхом медичного туризму становить 8%. Нa ocнoвi aнaлiзу пpиpoдних pекpеaцiйних pеcуpciв, iнфpacтpуктуpнoгo зaбезпечення caнaтopнo-куpopтнoгo бiзнеcу тa видiлення pегioнaльних ocoбливocтей функцioнувaння лiкувaльнo-oздopoвчих зaклaдiв визначено ocнoвнi види i пеpcпективнi нaпpями poзвитку медичнoгo туpизму в Кapпaтcькoму регіоні України, а саме: розвиток pеaбiлiтaцiйних тa cпa-центpiв; введення клacифiкaцiї aбo aтеcтaцiї caнaтopнo-лiкувaльних зaклaдiв, медичних i cпa-центpiв, щo пpoпoнують oздopoвчi туpи в Кapпaтcький регіон; розширення компетенцій туpиcтичного oпеpaтopа щoдo пpoвaдження гocпoдapcькoї дiяльнocтi з медичнoї практики шляхом залучення персоналу відповідної кваліфікації та створення в його структурі спеціального підрозділу з медичного туризму. Без цього туристичний оператор не може caмocтiйнo cфopмувaти якicний туpиcтичний пpoдукт, який вiдпoвiдaтиме iндивiдуaльним пoтpебaм cпoживaчa лiкувaльнoгo туpизму.


Дод.точки доступу:
Билініна, В.І.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Шацька, З. Я.
    Особливості організації роботи керівника групи в автобусних турах в умовах пандемії COVID-19 [Текст] / З. Я. Шацька, Ю. А. Ісаченко // Економіка та держава. - 2020. - № 9. - С. 95-98. - Бібліогр. с. 98 (8 назв)
Рубрики: Туристична індустрія
Кл.слова (ненормовані):
COVID-19
Анотація: У статті досліджено особливості організації роботи керівника туристичної групи в автобусних турах в сучасних умовах. Доведено, що в сучасних умовах автобусні тури є одним з найпопулярніших видів туризму, який посідає третє місце серед інших видів туризму в Україні. Визначено, що в Україні найбільше користуються попитом тури в Європу, які класифікуються на: тури з нічними переїздами; тури без нічних переїздів; спецтури; економ тури; тури вихідного дня (вікенди). Організацією та супроводом автобусного туру здійснює керівник туристичної групи. Супроводжуючий туристичної групи — це штатний співробітник туристичного агентства або туроператора, який супроводжує групу туристів у туристичній подорожі по території країни та за кордоном, надає інформацію і туристичні відомості в місцях транзитного проїзду поза сферою компетенції місцевого гіда. В статті узагальнено вимоги, права та обов'язки керівника туристичної групи. Доведено, що керівником туристичної групи не може бути будь-яка особа, а тільки штатний працівник туристичного агентства, який несе особисту відповідальність за якість здійснення туру. Визначено умові в роботі супроводжуючого туристичної групи, що визначають його успіх, до яких віднесено: творчий підхід до всіх членів туристичної групи; вміння врахувати контингент груп; лідерство. Зазначено, що супроводжуючий туристичної групи може використовувати два типи лідерства: авторитарний і демократичний.


Дод.точки доступу:
Ісаченко, Ю.А.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Шацька, З. Я.
    Науково-методологічні основи формування підприємницьких структур у глобалізованому просторі [Текст] / З. Я. Шацька // Науковий вісник Херсонського державного університету = Scientific bulletin of Kherson State Uhiversity. - 2021. - Вип. 43: Серія "Економічні науки" = Series: Economic sciences. - С. 57-64. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Підприємницька структура--Наукові закони--Принципи--Методологія управління
Анотація: Стаття присвячена дослідженню науково-методологічних основ інтеграцій підприємств та формування підприємницьких структур. Досліджено економічні закони та наукові принципи, сформовані вітчизняними та закордонними науковцями, які застосовуються для управління сучасним підприємством. Систематизовано економічні закони, до яких віднесено: закон відповідності розвитку виробничих відносин рівню продуктивних сил; закон вартості та закон попиту і пропозиції; закон породження монополій концентрацією виробництва, що створюють підгрунтя для формування підприємницьких структур. Виокремлено методологічні принципи інтеграції підприємств та формування підприємницьких структур, які хзапропоновано систематизувати на три категорії: системоутворюючі, структуроутворюючі, процесоутворюючі.