Чуприна, Ю. А.
    Цільові пріоритети та формалізовані індикатори ідентифікації стратегічного розвитку стейкхолдерів будівництва [Текст] / Ю. А. Чуприна // Формування ринкових відносин в Україні. - 2017. - № 11. - С. 104-111. - Бібліогр. с. 110-111 (8 назв)
Рубрики: Будівельні підприємства--Антикризове управління
Анотація: З метою поліпшення аналізу та усунення недоліків функціонально розвинутих систем управління спеціального призначення підприємствами представляються необхідними створення і розвиток в них функціональної підсистеми аналітичної обробки інформації.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Чуприна, Ю. А.
    Раціоналізація механізмів інтеграції будівельних холдингів до складу регіонального кластеру [Текст] / Ю. А. Чуприна // Економіка та держава. - 2018. - № 10. - С. 54-57. - Бібліогр. с. 57 (10 назв)
Рубрики: Будівельні підприємства--Державно-приватне партнерство
Анотація: У дослідженні в застосуванні сфери будівництва пропонується відійти від розуміння інтегрованого об'єдання підприємств із встановленням меж взаємного впливу цих підприємств. У статті розглядається аналіз інтеграційних механізмів у регіональних кластерів будівельних компаній, які працюють на основі державно-приватного партнерства для успішної реалізації будівельно-інвестиційних проектів. Таким чином, реалізація завдань будівельних проектів РК розглядається як сукупність когерентних пов'язаних дій агентів, що об'єднані спільною діяльністю, та здатні утворювати синергетичні ефекти. Визначено структуру регіонального кластеру будівельних підприємств та формалізовано правила взаємодії учасників РК, дотримання яких призводить до збільшення економічного ефекту. Також в статті наведено формальну постановку задачі максимізації конвергентного потенціалу регіонального будівельного кластеру, що є об'єднанням найбільш вагомих будівельних холдингів у певному регіоні. Описано складові управління конвергентним потенціалом з метою його максимізації. Визначено, що ефект від збільшення конвергентного потенціалу призводить до зростання ринкової вартості загалом та збільшення іміджевого потенціалу, що позитивно впливає на розвиток окремих суб'єктів господарської діяльності в складі РК.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Чуприна, Ю. А.
    Побудова концепції інтеграції підприємств стейкхолдерів до складу будівельного кластеру [Текст] / Ю. А. Чуприна // Формування ринкових відносин в Україні. - 2019. - № 1. - С. 85-91. - Бібліогр. с. 90-91 (12 назв)
Рубрики: Державно-приватне партнерство
   Кластери (екон.)

Анотація: Описано моделі поведінки стейкхолдерів по відношенню до будівельного с-гстеру для ефективного виконання інвестиційних будівельних проектів на засадах державно-приватного партнерства. Запропоновано схему співпраці зі стейкхолдерами для цілей інтеграції підприємств до складу інтеграційного об'єднання.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Чуприна, Ю. А.
    Залучення прикладних переваг BIM-технологій до методики і практики формування життєвого циклу проектів у складі державних цільових програм, які втілюються будівельним кластером [Електронний ресурс] / Ю. А. Чуприна. - Електрон. журн. // Економіка та держава. - 2019. - № 3. - С. 67-70 : табл. - Бібліогр. с. 70 (10 назв)
Рубрики: Будівельні підприємства--Державні програми
Анотація: У статті розглядається технологія управління потенціалом будівельного кластеру в частині формування життєвого циклу інвестиційно-будівельних проектів державних цільових програм. У статті виділено основні особливості технології та поняття, які теоретично та практично обгрунтовують використання BIM-технологій для управління будівельними проектами в складі державних цільових програм. Визначено необхідність використання BIM-технологій для функціонування будівельного кластеру на основі державно-приватного партнерства.Проаналізовано особливості формування інтеграційних об'єднань та основи формування організаційно-економічного механізму корпоративного управління та інтеграції підприємства. Сформовано технологію управління потенціалом будівельного кластеру, який базується на державно-приватному партнерстві. На сьогодні є необхідність впровадження нових оперативних систем управління та форм інтеграції, особливо в будівельній сфері. Великі компанії через свою складну структуру складно адаптуються до змін, тому в сучасних умовах необхідністю є створення інтеграційних об'єднань невеликих та середніх будівельних підприємств, яке функціонує на основі державно-приватного партнерства, так званих будівельних кластерів. Концепція створення будівельних кластерів передбачає те, що вони поєднують у собі фінансові компанії, проектувальні компанії, інвестиційні компанії, всі ті підприємства, які необхідно залучати в реалізації життєвого циклу будівельних проектів в складі державних цільових програм. Обов'язковою умовою функціонування будівельного кластеру є нові форми організації взаємодії між учасниками об'єднання, наприклад, підписання єдиного договору про партнерство замість численних договорів про виконання робіт, а також застосування до організації та управління життєвим циклом будівельно-інвестиційних проектів нових BIM-технологій.Автором пропонується нова форма формування життєвого циклу проектів, у складі державних цільових програм, які втілюються будівельним кластером, структура якого функціонує згідно з принципом державно-приватного партнерства, поєднує в собі сучасні тенденції виробничих та організаційних структур, інвестиційної діяльності і має характеристики девелоперської компанії, інвестиційної компанії, фінансової організації та компанії, яка відповідає за впровадження проектів та програм.

Перейти к внешнему ресурсу: Чуприна Ю.А.




    Чуприна, Ю. А.
    Методологія інтеграції потенціалу стейкхолдерів до складу будівельного кластеру [Текст] / Ю. А. Чуприна // Формування ринкових відносин в Україні. - 2019. - № 2. - С. 81-87. - Бібліогр. с. 87 (10 назв)
Рубрики: Кластери (екон.)
   Будівельні підприємства--Корпоративне управління

Анотація: У статті проаналізовано особливості організації партнерства між суб'єктами інтеграційного об'єднання будівельного кластеру для реалізації завдань по інвестиційно-будівельній діяльності, зокрема за умови включення до складу будівельного кластеру нових підприємств стейкхолдерів. Для організації ефективної взаємодії між учасниками інтеграційного об'єднання в будівельній галузі пропонується документально оформляти багатосторонні партнерські угоди, які максимально враховують цілі та вигоду всіх учасників будівельного кластеру.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




   
    Структурно-когнітивне моделювання на основі інтелектуалізації процесів адміністрування будівельними підприємствами [Текст] / Х.М. Чуприна [та ін.] // Формування ринкових відносин в Україні. - 2020. - № 5. - С. 89-98. - Бібліогр. с. 96-97 (19 назв)
Рубрики: Будівельні підприємства--Управління
Анотація: У статті проаналізовано особливості процесу управління складними системами в різних ситуаціях і висвітлено проблеми питань адаптації внутрішньої діяльності підприємства до умов цифровізації економіки країни. Показано переваги використання когнітивних технологій в роботі менеджерів-аналітиків будівельних організацій та описано результати імпульсного моделювання можливих сценаріїв розвитку будівельного підприємства, проведених на когнітивних картах "системи управління будівельним підприємством на основі інтелектуалізації процесів адміністрування будівельними підприємствами".


Дод.точки доступу:
Чуприна, Х.М. ; Чуприна, Ю.А.; Бородавко, М.В.; Грабчак, Д.В.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




   
    Аналіз систем прийняття економіко-управлінських рішень бізнес-портфеля підприємства [Текст] / Ю. А. Чуприна [та ін.] // Формування ринкових відносин в Україні. - 2021. - № 1. - С. 64-72. - Бібліогр. с. 70-71 (7 назв)
Рубрики: Промислові підприємства--Стратегічне уравління
   Управлінські рішення

Анотація: В результаті написання статті було встановлено, що концептуальні засади бізнес-портфеля підприємства та стратегії розвитку підприємств грунтується на розробці методики порівняльного аналізу стратегічних бізнес-одиниць, зберігати конкурентоспроможність під впливом некерованих чинників, що можуть впливати на стратегічне положення самого підприємства і аналізувати позитивний і негативний вплив. На розвиток підприємства діє багато різних факторів з різними значеннями, тому складно адекватно реагувати на зміни середовища. Необхідно сформувати набір показників, що характеризують діяльність стратегічних бізнес-одиниць промислового підприємства. Подальший розвиток промислового підприємства неможливий без необхідних стратегій бізнес-процесів, використовуючи внутрішній потенціал і сприятливі можливості. Своєчасний аналіз бізнес-одиниць з урахуванням некерованих факторів, допоможе підприємству вижити і підвищити свою конкурентоспроможність. Галузь застосування результатів. Економіка підприємства, управління підприємством, менеджмент, стратегічне управління. Концепція функціонування та стратегії економіко-управлінських рішень бізнес-портфеля підприємства необхідна для підвищення рівня конкурентоспроможності підприємства які повинні постійно вводити інновації, щоб залишатись провідними у своєму сегменті та бути на два кроки попереду конкурентів. Подальший розвиток промислового підприємств неможливий без аналізу факторів впливу зовнішнього та внутрішнього середовища а саме сприяння держави,


Дод.точки доступу:
Чуприна, Ю.А.; Болебрух, О.С.; Ровенський, А.Є.; Деркач, А.Є.; Гуляєв, Д.А.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)