Чумаченко, О. М.
    Особливості використання земельних ресурсів європейських країн [Текст] / О. М. Чумаченко, Є. В. Кривов'яз // Формування ринкових відносин в Україні. - 2019. - № 9. - С. 88-96. - Бібліогр.: с. 95 (6 назв)
Рубрики: Земельний фонд--Європа
   Земельні природні ресурси--Використання--Європа

Анотація: У статті здійснено порівняльний аналіз структури земельного фонду європейських країн. Проведено аналіз сільськогосподарського, лісогосподарського, житлового та інших типів (видів) землекористувань та землеволодінь країн-членів ЄС у порівняння із Україною. Проаналізовано стан і насиченість інфраструктурними об'єктами досліджуваних територій.


Дод.точки доступу:
Кривов'яз, Є.В.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Чумаченко, О. М.
    Економічна оцінка геодезичних робіт на місцевому рівні [Текст] / О. М. Чумаченко, Є. В. Кривов'яз // Формування ринкових відносин в Україні. - 2019. - № 10. - С. 97-104. - Бібліогр.: с. 103-104 (19 назв)
Рубрики: Землеустрій
   Геодезичні вимірювання--Вартість

Анотація: Здійснення державного земельного кадастру забезпечується проведенням топографо-геодезичних, картографічних робіт, ґрунтових, геоботанічних, радіологічних, містобудівних та інших обстежень. Оперативність і точність даних земельного кадастру забезпечується використанням аерокосмічних зйомок та застосуванням методів дистанційного зондування земної поверхні. Через те, що земельний кадастр ведеться державою, то до геодезичних даних ставляться високі вимоги. Тому і виникає потреба в удосконаленні існуючих методичних рекомендацій щодо оцінки вартості проектних та вишукувальних робіт, а також щодо складання документації із землеустрою.


Дод.точки доступу:
Кривов'яз, Є. В.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Чумаченко, О. М.
    Проблеми глобалізації та формування європейського земельно-ресурсного простору [Текст] / О. М. Чумаченко // Формування ринкових відносин в Україні. - 2020. - № 10. - С. 103-109. - Бібліогр.: с. 108-109 (11назв)
Рубрики: Земельні природні ресурси--Глобальні проблеми
   Продовольча безпека

Анотація: У статті проведено аналіз використання земельно-ресурсного потенціалу країн в умовах глобалізації. Визначено інвестиційно привабливі регіони, соціально-економічні та політичні умови які сприяють захопленню земель з боку іноземних інвесторів. Обґрунтовано джерела продовольчої безпеки країн із розвиненими економіками. Визначені особливості формування земельного-ресурсного простору європейських країн-неоколоніалістів. Гоповною метою виступають можливості щодо використання обмежених ресурсів країни-колоній та отримання прибутку. Такий підхід називається неоколоніалізмом [корпоративний колоніалізм], як і класичний європейський колоніалізм на меті має всебічну експлуатацію природних ресурсів, робочої сили та ринків для отримання надприбутків.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Чумаченко, О. М.
    Роль землекористування у забезпеченні екологічної та продовольчої безпеки Європи [Текст] / О.М. Чумаченко // Формування ринкових відносин в Україні. - 2020. - № 12. - С. 100-109. - Бібліогр.: с. 107-109 (20 назв)
Рубрики: Землекористування--Продовольча безпека--Європа
   Сільськогосподарські землі--Екологічна безпека--Європа

Анотація: В умовах постійно зростаючої кількості населення, глобальна проблема продовольчої безпеки є надзвичайно актуальною та потребує ефективного регулювання у рамках міжнародного політичного та економічного співробітництва. Світовим лідером щодо формування напрямків подолання світової продовольчої кризи є ФАО (Продовольча та сільськогосподарська організація Об'єднаних Націй] проводячи роботи по досягненню цілей стійкого розвитку (ЦСР) до 2030 року та вирішенням конкретних задач що ставляться перед країнами. При цьому регіональні заходи регулювання стають все більш значущими, тому що при їх розробці реалізуються реальні проблеми забезпечення задоволення у визначеному географічному регіоні в умовах здійснення умовного виробництва та споживання харчових продуктів. Останніх п'ять століть чисельності населення планети постійно зростає, так до 1500 р. - 427 млн, в 1820 р. - 7 млрд в 1927 р.~ 2 млрд людей. Сучасний демографічний вибух почався в 1950 - 7 960-ті рр. У 1959 р. населення планети складало 3 млрд.; у 1974 р. - 4 млрд: у 1987 р. - 5 млрд людей, за даними ФАО до 2050 р. чисельність зросте до 9,7 млрд осіб, гостро постає питання продовольчої безпеки в світі, що створить дефіцит продовольства у розмірі 7 млрд т зернових і 200 млн т продукції тваринництва За даними F АО прогнози продовольчої безпеки в світі мають невтішні показники майже 690 млн. чол.усвіті (8,9 % ] голодують. Очікується що в 2030 році їх кількість зросте до 841 млн. чоловік, що майже на 20% більше ніж в 2019 році. Понад 2 млрд. чоловік у світі проживають в умовах середньої та повної продовольчої небезпеки. 7,03 мільярди проживає в Азії, 675 мільйонів в Африці, 205 мільйонів у Латинській Америці та Карибському басейні, 88 мільйонів у Північній Америці та Європі та 5,9 мільйона в Океанії. Проблема продовольчої безпеки, особливо гостро, постає в країнах що розвиваються, адже відсутність технологій виробництва та ручна праця мають низьку виробничу ефективність та не сприяють збагаченню і обумовлюють низьку купівельну спроможність населення.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Чумаченко, О. М.
    Особливості землеволодіння та правовий статус земель європейських країн [Текст] / О. М. Чумаченко // Формування ринкових відносин в Україні. - 2021. - № 4. - С. 69-76. - Бібліогр. с. 75-76 (9 назв)
Рубрики: Земельна власність--Європа
   Земельне право--Європа

Анотація: Предмет дослідження - сукупність теоретика-методологічних основ правового забезпечення власності на землі в Європі.??Метою написання статті є виявлення особливостей землеволодіння та дослідження правого статусу земель європейських країн.??Здійснено порівняльний аналіз структури правового статусу земельних ресурсів деяких європейських країн. Розкрито суть понять землеволодіння та землекористування, досліджено особливості землеволодінь та землекористувань як об'єкта земельних правовідносин. Проведено аналіз впливу гарантій прав власності на суспільно-економічні та екологічні вигоди. Проаналізовано правові системи країн світу, та виявлено, що вони мають три основних вектори (групи): цивільне право (civil law), загальне право та соціалістичне право. Досліджено особливості основних європейських правових систем, виявлені їх особливості. Обґрунтовано сучасні особливості формування права приватної та публічної власності на земельні ресурси. Проведений аналіз структури власності на землі країн Європи. У країнах, із високим рівнем економічного розвитку, частка земель у приватній власності досить суттєва, що зумовлено лібералізацією земельної політики та відкритістю і прозорістю земельних ринків. Виявлені залежності продовольчої безпеки та земельної власності ряду європейських країн. Приведені переваги та недоліки різних форм власності на землі.????

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Чумаченко, О. М.
    Платність природокористування європейських країн [Текст] / О. М. Чумаченко // Формування ринкових відносин в Україні. - 2021. - № 2. - С. 77-84. - Бібліогр. с. 82-83 (20 назв)
Рубрики: Природокористування--Оподаткування
Анотація: Предмет дослідження - механізм перерозподілу економічного блага, що виникає при використанні природних ресурсів. Метою написання статті є виявлення залежності величини рентних природно-ресурсних платежів від інтенсивності природокористування та соціально-економічні наслідки їх перерозподілу. Здійснено порівняльний аналіз структури природно-ресурсних платежів деяких європейських країн. Розкрито суть поняття ренти та досліджено механізми перерозподілу рентних платежів від використання природних ресурсів. Проведено аналіз перерозподілу фіскальних платежів країн-членів ЄС та деяких країн пострадянського простору. Для глибокого розуміння поняття платності природокористування необхідною умовою є вивчення явища ренти. Дослідження пов'язані із вивченням явища ренти мають досить велику історію. Історично поняття ренти почало формуватися задовго до активного обговорення в економіці. Важливим інструментом державного перерозподілу природно-ресурсних рентних платежів виступає фіскальна система. Як відомо, система оподаткування є одним із основних важелів формування сприятливих умов для соціально-економічного розвитку держави та екологізації природного середовища. Рентні платежі від використання природних ресурсів (природокористування) впливають на напов-нюваність бюджетів багатьох країн через систему оподаткування фізичних та юридичних суб'єктів господарювання. У такий спосіб відбувається формування місцевих бюджетів, державної казни, стабілізаційних фондів та фінансування заходів із охорони довкілля та відтворення природних ресурсів. Аналізуючи стан та інтенсивність природокористування було виявлено, що економічна ефективність використання та перерозподілу природно-ресурсних платежів європейських країн відрізняється суттєвою неоднорідністю.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)