Чернега, І. І.
    Зайнятість сільського населення на сучасному етапі ринкових перетворень [Текст] / І.І. Чернега // Економіка АПК. - 2008. - № 5. - С. 138-142. - Бібліогр. у прим.
Рубрики: Трудові ресурси--Регіональна політика
   Сільське господарство--Працівники

Кл.слова (ненормовані):
Мотивація -- Рівень зайнятості
Анотація: Проаналізовано питання зайнятості сільського населення в Україні. Охарактеризовано також чисельність зайнятого населення за регіонами (2005-2006 рр.).





    Чернега, І. І.
    Оплата праці як соціально-економічна категорія та джерело доходу населення України [Текст] / І. І. Чернега, Н. О. Шевченко , Н. О. Бленда // Економіка АПК. - 2017. - № 6. - С. 80-85 : табл. - англ. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Соціальна сфера--Фінансове забезпечення--Україна
   Соціальна сфера--Розвиток сільських територій--Україна

Кл.слова (ненормовані):
доходи -- номінальна заробітна праця -- робоча сила
Анотація: Мета статті - дослідження оплати праці як соціально-економічної категорії та основного джерела доходу населення України. Науковою новизною є пропозиція реформування системи оплати праці та її мотивації в поєднанні із загальним процесом ринкової трансформації, передусім у податковій, грошово-кредитній, фінансовій системі, сфері соціального захисту, з подальшою стабілізацією національної грошової одиниці, проведення адміністративної реформи.


Дод.точки доступу:
Шевченко, Н. О.; Бленда, Н. О.




   
    Вплив регуляторних механізмів розвитку аграрної сфери на реалізацію потенціалу цифрових технологій [Электронный ресурс] / С. Ю. Соколюк [та ін.]. - Електрон. журн. // Економіка та держава. - 2021. - № 8. - С. 23-27. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Агропромислові комплекси--Цифрові технології
Анотація: У статті відображено концептуальні засади щодо впливу регуляторних механізмів розвитку аграрної сфери на реалізацію потенціалу цифрових технологій. Стрімкий розвиток комп'ютерних технологій на тлі глобалізації економіки послужив основою для цифрової революції і трансформації ролі інформації з допоміжного в основний ресурс діяльності суб'єктів ринку. За сучасних умов усвідомлено необхідність прискорення процесів цифровізації і цифрової трансформації економіки з метою досягнення конкурентоспроможних позицій, яка формується в цифровому просторі нової світової економіки і потребує аналітичної і науково-методичного опрацювання здійснення такого роду змін. Перехід до цифрової економіки проявляється в автоматизації бізнес-процесів, впровадженні комп'ютерних технологій у виробничу діяльність підприємств, зокрема і господарюючих суб'єктів аграрної сфери. Освоєння цифрових технологій забезпечує господарюючим суб'єктам незаперечні переваги щодо підвищення ефективності, безперебійності виробничого процесу, їх діяльності на самофінансуванні і самоокупності, підвищенні конкурентоспроможності, синергетичного ефекту за рахунок мережевої взаємодії між учасниками ринку. З огляду на це, вітчизняні виробники аграрної продукції внаслідок відсутності умов для інвестицій і низького рівня забезпеченості сучасними інформаційними технологіями відстають від аграріїв країн з розвиненим ринковими відносинами з таких показників, як продуктивність праці, матеріаломісткість, конкурентоспроможність, вартість продукції.

Перейти к внешнему ресурсу: С.Ю. Соколюк та ін.

Дод.точки доступу:
Соколюк, С.Ю.; Бечко, П.К.; Чернега, І.І.; Пташник, С.А.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)