Хоменко, Марина.
    Злочин проти статевої свободи і статевої недоторканності особи: особливості законодавчого регулювання сьогодення / Марина Хоменко // Підприємництво, господарство і право. - 2018. - № 11. - С. 205-210. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Кримінальне законодавство--Статеві злочини--Кваліфікація злочинів
Кл.слова (ненормовані):
зґвалтування -- статева недоторканність -- неприродні статеві зносини -- реєстр педофілів -- неповнолітня особа -- статевий зв’язок
Анотація: Стаття присвячена дослідженню злочинів проти статевої свободи і статевої недоторканності, а саме: визначенню поняття злочинів проти статевої свободи, аналізу деяких складів злочинів розділу IV Особливої частини Кримінального кодексу України, практики кваліфікації цієї категорії злочинів, законодавчим змінам у регулюванні вищезазначеного виду злочинів.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Хоменко, Марина.
    Основні гарантії і механізми захисту прав споживачів під час придбання продукції через мережу Інтернет [Текст] / Марина Хоменко, Наталя Коробцова // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 3. - С. 74-79. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Електронна торгівля--Права споживачів--Механізм захисту
Кл.слова (ненормовані):
інтернет-право -- інформаційні відносини -- права споживача -- електронна комерція
Анотація: Стаття присвячена аналізу цивільно-правових аспектів договірних конструкцій, що застосовуються у сфері інтернет-права, в договорах купівлі продажу товарів і послуг, визначенню основних гарантій щодо форм і методів захисту порушених прав, а також формулюванню висновків і пропозицій, спрямованих на вдосконалення цивільного законодавства у зазначеній галузі.


Дод.точки доступу:
Коробцова, Наталя
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Хоменко, Марина.
    Співвідношення морального та правового аспектів оцінки злочинів, пов’язаних із наданням медичної допомоги [Текст] / Марина Хоменко // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 4. - С. 233-237. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Медична допомога--Злочини--Правова оцінка
Кл.слова (ненормовані):
медичний працівник -- лікарська помилка -- нещасний випадок -- ненадання допомоги -- неналежне надання допомоги -- моральна оцінка -- кримінально-правова кваліфікація
Анотація: Стаття присвячена дослідженню співвідношення між моральною оцінкою та правовою кваліфікацією злочинів, пов’язаних із наданням медичної допомоги в Україні. Проаналізовані правові норми, які регулюють питання відповідальності за ненадання або неналежне надання медичної допомоги, в тому числі іноземний досвід, а також судова практика. Визначено проблемні питання, вказано можливі шляхи їх вирішення.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Хоменко, Марина.
    Проблеми адаптації екологічного законодавства України до міжнародного права / Марина Хоменко // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 10. - С. 90-94. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Екологічне законодавство--Гармонізація--Україна--Європейський Союз
Кл.слова (ненормовані):
глобалізація -- міжнародні відносини -- Угода про Асоціацію з ЄС -- Організація Об’єднаних Націй
Анотація: У статті приділено увагу сутності змісту міжнародного екологічного законодавства, а також виокремлені його особливості. Окрема увага приділяється проблемам розуміння змісту національного законодавства у контексті адаптації до світових норм, а також формулюванню висновків, спрямованих на вдосконалення екологічного законодавства в зазначеній сфері.





    Хоменко, Марина.
    Використання поліграфа в розкритті та розслідуванні злочинів [Текст] / Марина Хоменко // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 10. - С. 304-308. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Криміналістика--Психофізіологічні дослідження--Технічні засоби--Поліграф
Кл.слова (ненормовані):
поліграфічне опитування -- детектор брехні -- прихована інформація -- фіксація фізіологічних параметрів -- спеціаліст-поліграфолог
Анотація: Стаття присвячена дослідженню проблемних питань щодо доречності використання поліграфа в розслідуванні та розкритті злочинів. Проаналізовані вітчизняні правові норми, які регулюють це питання, а також іноземний досвід. Визначено проблемні питання, вказано можливі шляхи їх вирішення.





    Хоменко, Марина.
    Європейський суд з прав людини у механізмі захисту прав засуджених [Текст] / Марина Хоменко, Михайло Романов // Підприємництво, господарство і право. - 2021. - № 3. - С. 244-248. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Засуджені--Забезпечення прав--Міжнародно-правова практика
   Європейский суд з прав людини--Судова практика

Анотація: Стаття присвячена дослідженню питання захисту прав засуджених у контексті застосування практики Європейського суду з прав людини. Особлива увага приділена застосуванню рішень ЄСПЛ у справах, стороною яких є Україна, а саме «Бігун проти України», «Полторацький проти України», «Коваль проти України», «Віслогузов проти України». У них проаналізовано вплив наведених рішень ЄСПЛ та висловлених рекомендацій на фактичний стан захисту прав засуджених, а також пропозиції з удосконалення кримінально-виконавчого законодавства України. Розглянуто актуальні зміни в законодавстві, що впливають на визначення та захист прав засуджених.


Дод.точки доступу:
Романов, Михайло