Філоненко, Софія.
    "Інша мова жінки": художні особливості української жіночої прози 90-х рр. ХХ ст. [Текст] / С. Філоненко // Слово і час. - 2008. - № 2. - С. 49-56. - Бібліогр.: 28 назв.
Рубрики: Українська література--Проза, 20 ст.
   Гендер у літературі

Кл.слова (ненормовані):
Концепція особистості -- Фемінізм -- Героїня
Анотація: У статті розглядається проблема виникнення нової концепції особистості в українській жіночій прозі 90-х рр. ХХ ст. (О. Забужко, Т.Зарівна, с.Йовенко, С.Майданська, Н.Тубальцева). Це зумовлює формування певних специфічних художніх особливостей жіночої прози: полемічну загостреність, суб'єктивізацію й ліризацію, включення автобіографічних елементів, застосування нового символіко-міфологічного типу психологізму, ускладнення наративу.


Дод.точки доступу:
Забужко, О.; Зарівна, Т.; Йовенко, С.; Майданська, Софія Василівна (укр. письменниця. Заслуж. діяч мистецтв України ; 1948-) \про неї\; Тубальцева, Н.




    Філоненко, Софія.
    Жіночі ролі в театрі життя [Текст] / С. Філоненко // Слово і час. - 2008. - № 11. - С. 91-95. - Бібліогр. : с. 95.
Рец. на кн.: Таран Л. Жіноча роль : монографія / Л Таран. - К. : Основи, 2007. - 128 с.

Рубрики: Література--Жіноча
   Рецензії

   Гендер у літературі

Анотація: Книга Л. Таран центрована довкола гендерного дискурсу сучасної жіночої прози.


Дод.точки доступу:
Таран, Людмила \о произв.\




    Філоненко, Софія.
    Міжнародна наукова конференція "Література для дітей і про дітей: історія, сучасність, перспективи" [Текст] / С. Філоненко // Українська література в загальноосвітній школі : науково-методичний журнал. - 2008. - N 11(листопад). - С. 29
Рубрики: Міжнародні конференції--Дитяча література--Бердянськ, місто (Україна), 15-16 вересня 2008 р.
Анотація: Про хід конференції, яка відбулася 15-16 вересня 2008 року в Бердянському державному педагогічному університеті

Є примірники у відділах: всього 1 : ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)




    Філоненко, Софія.
    Перша Міжнародна інтернет-конференція "Українська література і загальнослов'янський контекст" [Текст] / С. Філоненко // Слово і час. - 2009. - № 1. - С. 120-121.
Рубрики: Конференції
Анотація: Коротка розповідь про першу Міжнародну інтернет-конференцію "Українська література і загальнослов'янський контекст", ініціатором проведення якої виступив Інститут філології Бердянського державного педагогічного університету.





    Філоненко, Софія.
    Література для дітей і про дітей [Текст] / С. Філоненко // Українська мова й література в середніх школах, гімназіях, ліцеях та колегіумах. - 2009. - № 2. - .
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Література--Дитяча література
Кл.слова (ненормовані):
конференція
Анотація: 15-16 вересня 2008 року в Бердянському державному педагогічному університеті відбулася Міжнародна наукова конференція "Література для дітей і про дітей: історія, сучасність, перспективи".

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД




    Філоненко, Софія Олегівна (канд. філол. наук, Запоріз. держ. ун-т).
    "І нехай весь світ зачекає..." [Текст] : егоїзм як світогляд у сучасній українській масовій літературі / С. О. Філоненко // Українська література в загальноосвітній школі : наук.-метод. журн. - 2009. - № 10. - С. 2-5. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література--Пиркало Світлана (р. н. 1976)
   Письменники українські--Пиркало Світлана (р. н. 1976)

   Есе--Пиркало Світлана (р. н. 1976)

   Літературна критика--Пиркало Світлана (р. н. 1976)

   Українська література--Гримич Марина Віллівна (р. н. 1961)

   Письменники українські--Гримич Марина Віллівна (р. н. 1961)

   Романи українські--Гримич Марина Віллівна (р. н. 1961)

   Літературна критика--Гримич Марина Віллівна (р. н. 1961)

   Теми і образи в літературі--Моральні якості і принципи

Анотація: Увагу автора привернули два твори сучсної української прози, де популярне поняття винесено в заголовок: це роман "Егоїст" Марини Гримич та збірка кулінарних есе "Кухня егоїста" Світлани Пиркало. Аналіз інтерпретації егоїстичного світогляду в них
Письменниця Світлана Пиркало, яку ще зовсім нещодавно називали молодіжною, народилася 1976 року. Закінчила Київський національний університет ім. Т. Шевченка за спеціальністю «Філолог. Викладач української мови та літератури» в 1998 році. Світлана Пиркало завжди прагнула заробляти копійку самостійно і чесно, пройшовши шлях від секретаріату Народного Руху через журнал «Єва» та канал 1+1 до Української служби Бі-Бі-Сі. Творчий, як то кажуть, доробок складають Перший словник українського молодіжного сленгу, кілька видань «Зеленої Маргарити» (2000, 2003), «Без Табу про „Без Табу“», написана спільно з Миколою Вереснем і Тетяною Ворожко (2002), роман «Не думай про червоне» (2005, 2006). А також багато публіцистики, хорошої і різної, зокрема, щотижневі колонки до Газети по-українськи, проект «Кухня егоїста» на веб-сайті Главред. Світлана Пиркало зустрічалася з кількома хлопцями на своєму віку, і з дуже гарними, і з повними відморозками, але одружилася лише в 2005 році. Живе з чоловіком Дерелом, американським комп’ютерником, у Лондоні.
Мари?на Ві?ллівна Гри?мич (*4 квітня 1961, Київ) — прозаїк. Доктор історичних наук, кандидат філологічних наук. Народилася 4 квітня 1961 р. в м. Києві. Закінчила філологічний факультет Київського державного університету ім. Т. Г. Шевченка. Працює в Київському університеті завкафедрою етнології та краєзнавства. Авторка художніх книжок «Ти чуєш, Марго?.», «Варфоломієва ніч», «Магдалинки», «Егоїст», «Мак червоний в росі»; наукових: «Інститут власності у звичаєво-правовій культурі українців», «Традиційний світогляд на етнопсихологічні константи українців»

Є примірники у відділах: всього 1 : ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)




    Філоненко, Софія
    Не творчість, а індустрія [Текст] / Софія Філоненко // Всесвітня література в середніх навчальних закладах України. - 2010. - № 1. - С. 11-15. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Літературознавство--Масова література
   Світова література--Літературний процес ХХ - початку ХХІ ст.

Кл.слова (ненормовані):
сіквели -- пріквел-предісторії -- кросовер -- рімейк -- фанфік -- бренд -- серія -- бестселер -- літературна мода -- райтери
Анотація: В статті розкрито сутність, закономірності розвитку, механізми функціонування, співвідношення з високим письменнством, місце в загальній системі маскульту масової літератури у ХХ-ХХІ ст.

Є примірники у відділах:
(21.12.2007р. - Б.ц.) (вільний)




    Філоненко, Софія.
    Масова література: влада жанрів і жанрових канонів [Текст] / Софія Філоненко // Слово і час. - 2010. - № 8. - С. 81-93. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Індустрія популярного письменства
   Масова література--Жанровий канон

Кл.слова (ненормовані):
Жанр
Анотація: У статті розглядається категорія жанру в масовій літературі. Жанр інтерпретований як маркетингова категорія, що визначає поетику та фонкціонування індустрії популярного письменства. Висвітлено деякі механізми відтворення жанрових канонів через приписи спеціалізованих видавництв, письменницькі самовчителі й діяльність об'єднань літераторів за жанрами.


Дод.точки доступу:
Філоненко, Софія Олегівна (канд. філол. наук, Запоріз. держ. ун-т)




    Філоненко, Софія.
    "Давня література оживає і вбиває!" Гендерні моделі готичного детективу в романах Андрія Кокотюхи [Текст] / Софія Філоненко // Слово і час. - 2011. - № 3. - С. 59-67. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література--Проза, 20-21 ст.
Кл.слова (ненормовані):
Готичний роман -- Готичний детектив -- Слідчий -- Гендерні стереотипи -- Масова література
Анотація: У статті розглядається жанр готичного детективу, репрезентований двома творами случайного українського письменника Андрія Кокотюхи: "Темна вода" і "Легенда про Безголового". Розкривається колізація між ірраціональним досвідом та способами його раціоналізувати як основа психологічного конфлікту детективів. У творах сполучаються гендерні схеми "крутого" детективу й готичного роману.


Дод.точки доступу:
Кокотюха, Андрій Анатолійович (сучасний український письменник ; 1970)




    Філоненко, Софія.
    Cherchez la femme: поєдиник слідчого й жінки-вбивці в ретродетективах Валерія й Наталі Лапікур [Текст] / Софія Філоненко // Слово і час. - 2011. - № 9. - С. 91-100. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література--Проза--Детектив, 21 ст.
Кл.слова (ненормовані):
ретродетективна серія -- повість -- маскулінні риси
Анотація: У статті розглядаються гендерні аспекти ретродетективів серії "Інспектор і кава" сучасних українських письменників Валерія й Наталі Лапікур. Проаналізовано три детективні повісті, в яких ідеться про інтелектуально-психологічний поєдинок радянського слідчого Олекси Сироти й жінки-вбивці: "Наступна стенція - смерть", "Комедія з убивством", "Покійник "по-флотському". Висвітлено маскулінні риси головного героя як синтез кількох традицій детективної прози.





    Улюра, Ганна.
    Морозиво літом, гарячий чай взимі [Текст] : рецензія / Ганна Улюра // Слово і час. - 2012. - № 1. - С. 100-102
Рец. на кн. : Філоненко С. О. Масова література в Україні: дискурс / гендер / жанр : монографія / С. О. Філоненко. - Донецьк : Ландон-ХХІ, 2011. - 432 с.

Рубрики: Українська література--Масова література--Елітарна література
Кл.слова (ненормовані):
літературознавство -- культурологічний підхід -- літературна стратегія
Анотація: У своїй монографії С. Філоненко фіксує протистояння масової та елітарної літератури. Проблема масової літератури в сучасній українській писемності полягає в розумінні цього протиріччя цілком буквально: як двох самостійних моментів, не пов'язаних семантично й тим не менше нерозривних між собою - елітарна і масова не мисляться одна без одної.


Дод.точки доступу:
Філоненко, Софія \про твір\




    Філоненко, Софія.
    "Маскарад душі" або щира сповідь? Нова студія про автобіографію в українській прозі ХХ століття [Текст] : рецензия / Софія Філоненко // Слово і час. - 2015. - № 4. - С. 117-119. - Бібліогр. в кінці ст.
Рец. на кн. : Констанкевич І. Українська проза першої половини ХХ століття: автобіографічний дискурс : монографія / І. Констанкевич. - Луцьк : Вежа-Друк, 2014. - 420 с.

Рубрики: Українська література--Проза, 20 ст.
Кл.слова (ненормовані):
жанр -- античність -- феноменологія -- семіотика
Анотація: Стаття є рецензією на монографію присвячену дослідженню специфіки авобіографічного дискурсу в українській прозі першої половини ХХ століття.





    Філоненко, Софія.
    Народження Афродіти з морської піни: література Американського Ренесансу та її популярні джерела [Текст] : рецензія / Софія Філоненко // Слово і час. - 2017. - № 10. - С. 109-111
Рец. на кн. : Калініченко М. М. Американський Ренесанс в контексті популярної культури Сполучених Штатів першої половини XIX століття : монографія / М. М. Калініченко. - Рівне : Зень, 2017. - 208 с.

Рубрики: Рецензії
Анотація: Автор монографії поставив перед собою амбітне завдання - висвітлити роль популярного письменства США, яку воно відіграло в становленні й розвитку літератури Американського Ренесансу першої половини XIX ст.





    Філоненко, Софія.
    Масова література в школі: заборонений плід чи простір нових можливостей? / Софія Філоненко // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах). - 2020. - № 10. - С. 35-42. - Бібліогр. 25 назв
Рубрики: Література--Масова література--Методика викладання
Кл.слова (ненормовані):
популярна література -- елітарна література -- класика -- бестселер -- програми -- підручники
Анотація: Доводиться потреба вивчення творів масової літератури в школі. Авторка проаналізувала програми з української і зарубіжної літератури, виокремивши в них твори масової літератури, розглянула теоретичне обгрунтування терміна "масова література" у підручниках й аналіз конкретних творів. Авторка доходить висновку, що що між теорією і вивченням конкретних творів існує дисбаланс, підручникам бракує називання авторів і творів, візуального супроводу (обкладинок книжок, схем і таблиць, фото книжкових супермаркетів, фестивалів, автограф-сесій письменників і презентацій іхніх творів). Методичний апарат підручників переважно не відзначається розмаїттям і креативністю.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Філоненко, Софія.
    Масова література в школі: заборонений плід чи простір нових можливостей? / Софія Філоненко // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах). - 2020. - № 11. - С. 37-44. - Бібліогр. 25 назв
Рубрики: Українська література--Твори масової літератури--Вивчення в школі
Анотація: У статті констатується потреба вивчення творів масової літератури в школі. Авторка проаналізувала програми з української й зарубіжної літератури, виокремивши в них твори масової літератури, розглянула теоретичне обґрунтування терміна «масова література» у підручниках й аналіз конкретних творів. Вона доходить висновку, що між теорією і вивченням конкретних творів існує дисбаланс, підручникам бракує називання авторів і творів, візуального супроводу (обкладинок книжок, схем і таблиць, фото книжкових супермаркетів, фестивалів, автограф-сесій письменників та презентацій їхніх творів). Методичний апарат підручників переважно не відзначається розмаїттям і креативністю.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)