Фурман, А.
    Кров і вугілля [Текст] : роман - хроніка / А.Фурман // Дзвін. - 2001. - № 3. - С. 53 - 88
Рубрики: Художня література--Українська, 20 ст.--Проза





    Фурман, А. В.
    Віртуальне обгрунтування практичної психології [Текст] / А.В. Фурман // Практична психологія та соціальна робота. - 2003. - № 4. - С. 23-27. - Бібліогр.: 9 назв.
Рубрики: Практична психологія--Методологія





    Фурман, А.
    Система інноваційної освітньої діяльності модульно-розвивальної школи та її комплексна експертиза [Текст] / А. Фурман // Психологія і суспільство. - 2005. - № 2. - С. 29-72
Рубрики: Інновації--Освіта





    Фурман, А.
    Порівняння принципів і параметрів наукового проектування традиційної та інноваційної систем освіти [Текст] / А. Фурман // Психологія і суспільство. - 2008. - № 4. - С. 137-163. - Бібліогр.: 31 назв.
Рубрики: Психологія--Педагогічна
Кл.слова (ненормовані):
наукове проектування -- методологічна робота -- критерій достатності -- соціокультурна парадигма -- модульно-розвивальне навчання -- процес розуміння
Анотація: Наукове проектування змісту шкільної освіти - об"єктивно надважлива, проміжна ланка у запровадженні інноваційних процесів, яка долає широку відстань розбіжностей між психодидактичними теоріями і реаліями навчально-виховної практики й завдяки головному знаряддю - науковому проекту - дає змогу конструювати освітні системи оптимальних функціональних режимів, створювати найефективніші моделі організованого втілення паритетної освітньої діяльності вчителя і учнів, викладача і студентів.

Є примірники у відділах: всього 1
Вільні: 1




    Фурман, А.
    Теоретична концепція інноваційного програмово-методичного забезпечення освітнього процесу [Текст] / А. Фурман // Психологія і суспільство. - 2008. - № 3 . - С. 123-159. - бібліогр.: 178 назв.
Рубрики: Психологія--Педагогічна
   Психологія вищої школи

Кл.слова (ненормовані):
педагогічні технології -- освітній процес -- ВНЗ
Анотація: Дотримання принципів Болонської декларації передбачає істотну переорієнтацію існуючої освітньої моделі вищої школи в Україні у напрямку трансформації як її соціокультурного наповнення, так і гуманістичного характеру. Причому зміні підлягають не лише організація, контроль і методично-засобове забезпечення навчального процесу, як прийнято вважати, а й увесь освітній зміст, що первинно підлягає програмово-науковому модулюванню, а відтак і детальному структуруванню та наступній систематизації. У цьому контексті особливої вагомості для успішного впровадження кредитно-модульної системи організації навчання у вітчизняних ВНЗ набуває 15-річний досвід наукового проектування психомистецького зреалізування освітнього змісту в інноваційній системі модульно-розвивального навчання, який здобутий нами у форматі фундаментального соціально-психологічного експерименту.

Є примірники у відділах: всього 1
Вільні: 1




    Фурман, А.
    Граф-схеми навчальних курсів: сутність, проектування, експертиза [Текст] / А. Фурман // Психологія і суспільство. - 2009. - № 2. - С. 136-164. - Бібліогр.: 23 назви.
Рубрики: Вища освіта--Болонський процес
   Педагогіка--Дидактика--Процес навчання

Кл.слова (ненормовані):
календарно-тематичне планування -- граф-схема -- модульно-розвивальна система освіти -- вітакультурна стратегія управління освітнім процесом -- експертиза
Анотація: В статті розкрито сутність, принципи, алгоритм створення граф-схеми як альтернативного способу календарно-тематичного планування модульно-розвивальних занять, суть якого полягає у проблемно-модульній ієрархічній презентації (вчителеві, учневі, батькові) окремого шкільного чи академічного курсу як гармонійної системи розділів і навчальних модулів, кількості годин і міні-модулів, основоположних категорій і понять, етапів цілісного модульно-розвивального процесу та рекомендацій щодо кількісної і якісної оптимізації; обгрунтовано методологію категоріально-понятійного обгрунтування граф-схем та особливості їх науково-методологічної експеризи.





    Фурман, А.
    Друзям, колегам, читачам [Текст] / А. Фурман // Психологія і суспільство. - 2009. - № 4. - С. 10
Рубрики: Суспільствотворення--Проблеми
Анотація: Анатолій Фурман - головний редактор журналу "Психологія і суспільство" поздоровляє колег з першим ювілеєм - 10-літтям.





    Фурман, А.
    Морально-етичні цінності в суспільному вимірі [Текст] / А. Фурман // Психологія і суспільство. - 2010. - № 1. - С. 94-99. - Бібліогр.: 12 назв.
Рубрики: Психологія--Загальна
Анотація: У статті подані основні науково-емпіричні погляди на формування й функціонування морально-етичних цінностей особистості в сучасному суспільстві та їхній вплив на розвиток соціумної психокультури в цілому. Проаналізовані основні тенденції становлення загальнолюдських цінностей (аксіогенез), окреслена полімотивована структурно-динамічна трансформація соціальних установок (диспозицій, атитюдів) у системі стійких морально-етичних домагань особистості. Методологічною основою досліджуваної проблематики є детермінація формування аксіологічної сфери людини у співзалежності з морально-етичною культурою суспільства.





    Фурман, А.
    Модульно-розвивальний підручник як інструмент ефективної освітньої взаємодії [Текст] / А. Фурман // Психологія і суспільство. - 2010. - № 1. - С. 171-182
Кл.слова (ненормовані):
освітня модель -- підручник -- інноваційна система модульно-розвивального навчання -- підручникотворення як процес і система -- модульно-розвивальний підручник -- освітня взаємодія
Анотація: У статті вперше обгрунтовується сутнісна відмінність між типовим підручником як засобом учіння і модульно-розвивальним підручником як психодидактичним інструментом уможливлення ефективної взфємодії у класі чи аудиторії.





    Фурман, А.
    Володимир Роменець як методолог психософійного духу / А. Фурман // Психологія і суспільство. - 2011. - № 2. - С. 7-14. - Бібліогр.: 22 назв.
Рубрики: Психологія--Видатні психологи--Україна
Кл.слова (ненормовані):
талант -- Роменець В. А. -- учинкове мислення -- теорія вчинку -- історія психології -- Велика Логіка Вчинку -- Гегель Г. -- теорія діалектики -- метод учинкової діалектики -- принцип кватерності -- вчинковий архетип -- психософія вчинку -- психологічний канон -- програма дослідження
Анотація: У статті висвітлюється різнобічний талант видатного українського психолога-мислителя В. А. Роменця, котрий опонуючи масовому повсякденню, реалізувався як фундатор нової філософсько-психологічної системи загальнолюдської культурної значущості.

Утримувачі документа:
КДПУ ім. В. Винниченка : вул. Шевченка, 1
Є примірники у відділах: всього 1
Вільні: 1




    Фурман, А.
    Постать Володимира Роменця і тенденції розвитку психології / А. Фурман // Психологія і суспільство. - 2011. - № 2. - С. 181-182
Рубрики: Психологія--Видатні психологи--Україна
Кл.слова (ненормовані):
РОМЕНЕЦЬ В. А.
Анотація: 20 травня 211 р. на факультеті психології КНУ імені Т. Шевенка відбулася традиційна науково-практична конференція "Тендендії розвитку психології в Україні: історія та сучасність" з нагоди 85-річниці від Дня народження фундатора вітчизняної історико-психологічної науки В. А. Роменця. Саме про цю конференцію йдеться в публікації.

Утримувачі документа:
КДПУ ім. В. Винниченка : вул. Шевченка, 1
Є примірники у відділах: всього 1
Вільні: 1




    Фурман, А.
    Субкультура / А. Фурман, А. Литвин // Психологія і суспільство. - 2011. - № 3. - С. 187-192. - Бібліогр.: 13 назв.
Рубрики: Психологія--Соціальна
Кл.слова (ненормовані):
субкультура
Анотація: Запропоновано трактовка самого поняття "субкультура" та його історіогенез. Автори виділяють типи, рівні, аспекти і стилі субкультури.

Утримувачі документа:
КДПУ ім. В. Винниченка : вул. Шевченка, 1

Дод.точки доступу:
Литвин, А.
Є примірники у відділах: всього 1 : Ч/З№1(Універсальний) (1)
Вільні: Ч/З№1(Універсальний) (1)




    Фурман, А.
    Ціннісно-орієнтаційний портрет фахівця-психолога: від моделі до індивідуальних інваріантів / А. Фурман // Психологія і суспільство. - 2012. - № 1. - С. 118-126. - Бібліогр.: 19 назв.
Рубрики: Психологія вищої школи
Кл.слова (ненормовані):
фахівець-психолог -- ОСОБИСТІСТЬ -- пролфесійна спрямованість -- професіогенез -- аксіосфера особистості -- модель ефективного психолога -- ціннісно-орієнтаційний портрет
Анотація: У статті висвітлено основні стратегічні шляхи розуміння сутності і специфіки аксіогенезу, інтеріоризації ціннісних орієнтацій та їх впливу на фахове становлення особистості професійного психолога, подана сукупність узагальнених показників, що відображена у вигляді його ціннісно-орієнтаційного портрета як ефективного спеціаліста.

Утримувачі документа:
КДПУ ім. В. Винниченка : вул. Шевченка, 1
Є примірники у відділах: всього 1 : Ч/З№1(Універсальний) (1)
Вільні: Ч/З№1(Універсальний) (1)




    Максименко, Юрій.
    Особистісна зрілість у формовиявах ціннісного зорієнтування [Текст] / Ю. Максименко // Психологія і суспільство : укр. теорет.-метод. соціогуманіт. часоп. - 2017. - № 1. - С. 133-138
Рец. на Фурман А. А. Психологія особистості: ціннісно-орієнтаційний вимір / А. А. Фурман
. - ISSN 1810-2131
Рубрики: Психологія--Особистість
   Рецензії на книги з психології

Кл.слова (ненормовані):
аксіосфера -- зріла особистість -- цінності особистості

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




   
    Управління виробничо-комерційною діяльністю підприємства [Текст] / Т.Є. Іщейкін [та ін.] // Економіка та держава. - 2022. - № 2. - С. 141-146. - Бібліогр.: 10 назв
Рубрики: Підприємства--Виробництво--Комерційна діяльність
Анотація: Зазначено, що під виробничо-комерційною діяльністю підприємства слід розуміти діяльність підприємства, яка спрямовується на виявлення та задоволення потреб споживачів через продаж продукції на ринку з метою одержання прибутку. Проаналізовано, що в умовах ринкової економіки ефективність виробничо-комерційної діяльності підприємства залежить від правильного функціонування механізму повернення вкладених коштів, засобів просування і продажу товарів і послуг. Акцентовано, що одним з основних шляхів підвищення ефективності виробничої діяльності є запровадження у виробництво нових технологій, сучасних форм автоматизації та інформаційних технологій, які передбачають використання досягнень науки та передового досвіду. Досліджено, що витрати є необхідною умовою функціонування підприємства, а їх величина істотно впливає на формування фінансових результатів, а також є основою для оцінки ефективності діяльності підприємства. Доведено, що ефективна виробничо-комерційна діяльність є найважливішою складовою діяльності підприємства, що забезпечує сталий розвиток підприємства, є основним фактором забезпечення його конкурентоспроможності, і від її результатів залежить ефективність всієї господарсько-фінансової діяльності.


Дод.точки доступу:
Іщейкін, Т.Є.; Олійник, А.С.; Козін, О.О.; Фурман, А.С.; Гринь, А.І.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)