Фурдичко, Л. Є.
    Проблеми функціонування міжбанківського ринку в Україні [Текст] / Л.Є. Фурдичко // Регіональна економіка. - 2008. - № 1. - С. 131-139. - Бібліогр.: 5 назв.
Рубрики: Фінансово-кредитні установи--Банки--Україна
   Фінансове посередництво--Комерційні банки

Кл.слова (ненормовані):
Депозити -- Овердрафт -- Переоблік -- Векселі -- Відсоткова ставка
Анотація: Аналізується міжбанківський ринок, який відіграє важливу роль у забезпеченні нормальних умов функціонування грошового ринку. Він є об'єктом державного регулювання, слугує механізмом впливу державних органів влади на діяльність комерційних банків, на стан грошово-кредитної і валютної системи і безпосередньо на економіку в цілому.





    Фурдичко, Л. Є.
    Інститути спільного інвестування: міжнародний досвід, специфіка та розвиток в Україні [Текст] / Л. Є. Фурдичко // Регіональна економіка. - 2009. - № 1. - С. 81-88. - Бібліогр.: 8 назв.
Рубрики: Національна економіка--Господарська діяльність
   Фінансові ресурси--Використання--Україна
Кл.слова (ненормовані):
Пайові фонди -- Приватизація -- Активи -- Компанії
Анотація: Інвестиційне середовище потребує глибокого дослідження, оскільки є важливим фактором впливу на економіку країни. Тільки з допомогою реальних інвестицій можна забезпечити структуру перебудови народногосподарського комплексу держави, підняти рівень економіки.





    Фурдичко, Л. Є.
    Вплив фінансової кризи на економіку держави як потенційної загрози стратегічного рівня [Текст] / Л. Є. Фурдичко // Економіка та держава. - 2013. - № 3. - С. 51-55. - Бібліогр. с.55 (14 назв)
Рубрики: ФІнансові кризи--Україна
Анотація: Світова фінансово-економічна криза 2008-2009 років мала негативні наслідки для соціально-економічного розвитку України. Досліджено аналіз причин виникнення та характерних проявів сучасної фінансової кризи.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Фурдичко, Л. Є.
    Місцеві бюджети України: їх функціонування, проблеми та шляхи реформування [Текст] / Л. Є. Фурдичко // Економіка та держава. - 2015. - № 1. - С. 131-136. - Бібліогр.: с. 136 (9 назв)
Рубрики: Місцеві бюджети
   Державні фінанси--Реформування

Анотація: У фінансовій системі країни важливе місце займають місцеві бюджети, які є найбільш чисельною ланкою бюджетної системи. Вони є основою фінансової бази місцевих фінансів. Обсяги фінансових ресурсів місцевих бюджетів покликані забезпечувати рівень соціально-економічного розвитку територій, рівень матеріального добробуту, соціального захисту і соціального забезпечення територіальних громад.





    Фурдичко, Л. Є.
    Дестабілізуючі фактори впливу на фінансову систему України в сучасних умовах розвитку держави [] / Л. Є. Фурдичко // Економіка та держава. - 2016. - № 9. - С. 29-33. - Бібліогр. с. 32-33 (16 назв)
Рубрики: Державні фінанси--Фінансова політика--Реформування
Анотація: Метою статті є аналізування фінансової системи України в її сучасному стані та впливу на неї найбільш вагомих чинників, які не дають ефективно розвиватись фінансам в Україні та проводити реформи її сфер та ланок.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Фурдичко, Л. Є.
    Причини зростання державного боргу, його управління і обслуговування, оптимізація боргової політики України [Текст] / Л. Є. Фурдичко, О. М. Піхоцька // Економіка та держава. - 2018. - № 11. - С. 45-49 : табл. - Бібліогр. с. 49 (11 назв)
Рубрики: Державні борги--Управління
Анотація: Статтю присвячено формуванню та зростанню державному боргу і стану боргової політики України. Держава для фінансування та покриття витрат на управління та обслуговування державного боргу повинна знайти додаткові джерела фінансових ресурсів, які б забезпечили скорочення боргового тягаря та сприяли б розвитку національної економіки. Для України державний борг є великою гострою фінансово-економічною проблемою. Адже він перешкоджає економічному росту країни, погіршує її фінансове становище та гальмує розвиток України в майбутньому.В умовах затяжної кризи в Україні, відбулось зростання та накопичення державного боргу, що негативно вплинуло на боргову і фінансово-економічну політику в цілому. Така ситуація вимагає формування середньо- і довгострокої стратегії боргової політики, в основі якої має бути підвищення боргової стійкості та фінансової безпеки держави. Для цього необхідно мінімізувати ризики з коливання валютного курсу в Україні, девальвації гривні; оптимізувати структуру державного боргу; змінити систему управління і його обслуговування; знаходити нові джерела залучення коштів в економіку країни. Боргова політика має здійснюватись у тісному взаємозв'язку із фіскальною і грошово-кредитною політикою, які в такій взаємодії залежать одна від одної і впливають на розвиток України. У міжнародній практиці використовують різні показники оцінки стану державного боргу. За вимогами Маастрихтського договору, державний борг не повинен перевищувати 60% валового внутрішнього продукту, а Світовий банк критичним рівнем державного зовнішнього боргу вважає 50% від валового внутрішнього продукту.


Дод.точки доступу:
Піхоцька, О.М.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Фурдичко, Л. Є.
    Cтан зовнішнього державного боргу в економічних реаліях України: його аналіз, причини і наслідки [Текст] / Л. Є. Фурдичко, О. М. Піхоцька // Економіка та держава. - 2019. - № 11. - С. 25-29 : табл. - Бібліогр. с. 29 (10 назв)
Рубрики: Державні борги
Анотація: У статті зроблено дослідження зовнішнього державного боргу. Розкрито сутність поняття "зовнішнього державного боргу" та визначено причини поглиблення боргової заборгованості і наслідки скорочення. Зроблено аналіз тенденцій його зростання. В умовах глобалізації розвиток міжнародної фінансової системи характеризується значним зростанням обсягів зовнішньої державної заборгованості країн світу. На сьогодні державний борг є органічною складовою фінансових систем переважної більшості країн світу, дієвим інструментом у механізмі макроекономічного регулювання та інструментом реалізації економічної стратегії держави. Залучення коштів для покриття власних потреб держави за допомогою кредитних ресурсів є прийнятною та зумовлено здійснення нею економічною діяльністю. Забезпечуючи функціонування країни, держава формує відносини зовнішнього залучення коштів, які в певному періоді часу, особливо в кризових ситуаціях, сприяють її життєдіяльності та розвитку. Тому важливим інструментом перерозподілу фінансових ресурсів у державі є система державного боргу, зокрема, зовнішнього. Великий зовнішній державний борг лягає важким тягарем на державні фінанси, потребуючи витрати на його управління та обслуговування і, відповідно, на майбутні покоління громадян країни.


Дод.точки доступу:
Піхоцька, О.М.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)