Прискока, О. В.
    Кирило-мефодіївські традиції в мові давньоруської писемності [Текст] / О. В. Прискока, В. Ю. Франчук // Мовознавство. - 2008. - № 2-3. - С. 111-123
Рубрики: Давальницька мова--Старослов'янська--Взаємодія
Анотація: Стаття присвячена висвітленню конкретних мовних фактів, які відбивають взаємодію живої давньоруської мови зі старослов'янською на лексичному та синтаксичному рівнях.


Дод.точки доступу:
Франчук, В.Ю.




    Прискока, О. В.
    Київська спадщина у писемності Великого князівства Литовського [Текст] / О. В. Прискока, В. Ю. Франчук // Мовознавство. - 2013. - № 2-3. - С. 113-127. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Літературна мова--Історія--Велике князівство Литовське
Анотація: У статті йдеться про складні шляхи формування старобілорусько-української літературної мови на території Великого князівства Литовського.


Дод.точки доступу:
Франчук, В.Ю.




    Франчук, В. Ю.
    Другий південнослов'янський вплив у "Слові о полку Ігоревім" і "Задонщыне" [Текст] / В. Ю. Франчук // Мовознавство. - 2018. - № 2. - С. 69-80. - Бібліогр. в підрядк. прим.
Рубрики: "Слово о полку Ігоревім"--Реконструкція--Початковий текст--Історія
   "Задонщыне"--Реконструкція--Початковий текст--Історія

Анотація: У статті здійснено спробу відновити первісні форми тих лексем "Слова о полку Ігоревім", що зустрічаються в "Задонщине" - пам'ятці, відомі списки якої належать до XV-XVII ст. Реконструйований на основі цих списків початковий текст "Задонщины" дозволяє припустити, що її автор був знайомий з тим списком "Слова", який ще не зазнав другого південнослов'янського впливу.