Федунь, Марія.
    Постать Степана Смаль-Стоцького на тлі українського життя першої половини ХХ століття / Марія Федунь // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах). - 2013. - № 7/8. - С. 66-70. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Мовознавці українські--Смаль-Стоцький С. Й.--Творчість--Мемуаристика
Анотація: Розглядається проблема мемуаристики С. Смаль-Стоцького, зокрема його працям про Бодуена де Куртене, Омеляна Поповича і власне дитинство у Немолові. Автор доводить. що його мемуаристика є белетристичною й унікальною на тлі тогочасної галицької, бо позначена суб'єктивізмом і глибоким психологізмом.


Дод.точки доступу:
Смаль-Стоцький, Степан Йосипович (мовознавець і педагог, політично-громадський, культурний і економічний діяч Буковини ; 1859-1939) \про нього\
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Федунь, Марія.
    Постать і слово Тараса Шевченка в західноукраїнській мемуарній спадщині першої половини ХХ ст. / Марія Федунь // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах). - 2014. - № 3. - С. 57-61. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Шевченкознавство--Мемуаристика
   Письменники--Персоналії--Україна, ХІХ ст.

Кл.слова (ненормовані):
мемуари -- спогади -- мемуарні сильветки -- інтерпретації -- поетична шевченкіана
Анотація: Проаналізовано рецепцію творчості й постаті Тараса Шевченка в мемуаристиці, що з'явилася в Західній Україні у першій половині ХХ ст.


Дод.точки доступу:
Шевченко, Тарас Григорович (укр. поет, письм., худож., громад. і політ. діяч ; 1814-1861) \про нього\
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Федунь, Марія.
    Західноукраїнське шевченкознавство першої половина ХХ століття на уроках літератури [Текст] / Марія Федунь // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах). - 2016. - № 3. - С. 17-19. - Бібліогр. 12 назв
Рубрики: Шевченкознавство--Західноукраїнська шевченкіана
   Українська література--Методика викладання

Кл.слова (ненормовані):
переклад -- галицька шевченкіана
Анотація: Йдеться про шевченкознавчий доробок Богдана Лепкого, Дмитра Николишина, Василя Пачовського та Степана Смаль-Стоцького. Авторка акцентує спільні погляди на творчість Т. Шевченка В. Пачовського, С. Смаль-Стоцького й доводить цінність цих досліджень, що є підставою для використання їх у навчально-виховному процесі в ЗНЗ.


Дод.точки доступу:
Шевченко, Тарас Григорович (поет, художник, громадсько-політичний діяч, засновник нової української літератури ; 1814-1861) \про нього\; Лепкий, Богдан Сильвестрович (укр. поет, прозаїк, літературознавець, критик, пер., історик літератури, видавець, публіцист, громад.-культур. діяч, худож. ; 1872-1941) \про нього\; Смаль-Стоцький, Степан Йосипович (мовознавець і педагог, політично-громадський, культурний і економічний діяч Буковини ; 1859-1939) \про нього\; Пачовський, Василь Миколайович (український поет, історіософ і мислитель, доктор філософії ; 1878-1942) \про нього\; Николишин, Дмитро Васильович (український письменник, літературознавець, педагог ; 1884-1950) \про нього\
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Федунь, Марія.
    "Скріпив традицію боротьби за волю нації картинами далекого минулого": Святомир Михайло Фостун – український письменник і громадський діяч, автор історичної прози / Марія Федунь // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах). - 2020. - № 5. - С. 57-60. - Бібліогр. 11 назв
Рубрики: Історична проза українська--Аналіз
Анотація: Розглянуто доробок одного з авторів української історичної прози Святомира Михайла Фостуна. Подається загальна характеристика творів письменника на історичну тему та більш детальний аналіз повісті «Звідуни степових когорт», порівнюється доробок мистця з творами Осипа Назарука. Авторка доходить висновку, що творчість письменника, який жив і творив у діаспорі, потребує подальших ґрунтовних досліджень у контексті вітчизняного історичного письма.


Дод.точки доступу:
Фостун, Святомир Михайло (український письменник і журналіст, громадський діяч ; 1924-2004) \про нього\
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)