Улюра, Ганна
    Тінь Фонвізіна. Дубль другий [Текст] / Ганна Улюра // Слово і час. - 2004. - № 2. - С. 58-59
Рубрики: Українська література, XX ст.--Назаренко М.--Критика
Анотація: Відгук на нову повість Михайла Назаренка "Недоросток Аленін".


Дод.точки доступу:
Назаренко, Михайло \про нього\




    Улюра, Ганна.
    Комічна інверсія як стратегія жіночого тексту (за повістю "14" Фаїни Грімберг) [Текст] / Ганна Улюра // Слово і час. - 2009. - № 7. - С. 51-60. - Бібліогр.: с. 60
Рубрики: Російська література, 20-21 ст.
   Література--Жіноча

Кл.слова (ненормовані):
Інверсія
Анотація: На матеріалі повісті "14" російської письменниці Фаїни Грімберг вивчаються механізми пародії як заміни знаків системи на знаки іншої системи в контексті рецепції та репрезентації жіночого тексту. Комічна інверсія за таких умов постає наповненням традиційних художніх типів і тем (скажімо, мотиву полону) новим значенням у спробах протистояти впливам домінантної культури. Особливу увагу зосереджено на механізмах трансформації сексуальності в метафору статі в межах постмодерної культури.





    Улюра, Ганна.
    Антиестетика як естетична норма в російській жіночій прозі 1990-х років [Текст] / Ганна Улюра // Слово і час. - 2011. - № 3. - С. 68-78. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Пострадянська російська література--Жіноча проза, 20 ст.
Кл.слова (ненормовані):
Жахливе -- Гіпернатуралізм
Анотація: На матеріалі оповідання Олени Тарасової "Та, що не пам'ятаєш зла" й роману Ніни Судар "Вічна мерзлота" проаналізовано свідоме порушення естетичної норми російськими жінками-прозаїками 1990-х років. "Чорнуха", починаючи від наголошення тем повторюваності та насильства й закінчуючи приматом категорії "жахливе" в естетичній оцінці тексту, репрезентується авторками як нарочитий художній прийом, обмежений загальною депресивною тональністю твору й цілеспрямованим шоком від зображення "сутого фізіологізму". Своєю гіпернатуралістичною манерою "чорнушні" тексти жінок-прозаїків створюють ефект дереалізації. Принципова невимовність відразливого/ болю перетворюється в цьому випадку на нерозмеження кордонів внутрішнього і зовнішнього досвідів.





    Улюра, Ганна.
    Морозиво літом, гарячий чай взимі [Текст] : рецензія / Ганна Улюра // Слово і час. - 2012. - № 1. - С. 100-102
Рец. на кн. : Філоненко С. О. Масова література в Україні: дискурс / гендер / жанр : монографія / С. О. Філоненко. - Донецьк : Ландон-ХХІ, 2011. - 432 с.

Рубрики: Українська література--Масова література--Елітарна література
Кл.слова (ненормовані):
літературознавство -- культурологічний підхід -- літературна стратегія
Анотація: У своїй монографії С. Філоненко фіксує протистояння масової та елітарної літератури. Проблема масової літератури в сучасній українській писемності полягає в розумінні цього протиріччя цілком буквально: як двох самостійних моментів, не пов'язаних семантично й тим не менше нерозривних між собою - елітарна і масова не мисляться одна без одної.


Дод.точки доступу:
Філоненко, Софія \про твір\




    Улюра, Ганна.
    Досвід свідчення та онтологія катастрофи: божевільні в сучасній російській жіночій прозі [Текст] / Ганна Улюра // Слово і час. - 2014. - № 10. - С. 68-76. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Зарубіжна література--Російська--Проза, 20-21 ст.
   Російська література--Проза, 21 ст.

Кл.слова (ненормовані):
жіноча проза -- російська література -- жіночий суб'єкт -- досвід
Анотація: На матеріалі сучасної російської жіночої прози - творів С. Василенко, С. Купряшиної, А. Афанасьєвої - розглянута специфіка репрезентації жіночої суб'єктності як жіночого досвіду в надособистісній сфері.


Дод.точки доступу:
Василенко, С. \про неї\; Купряшина, С. \про неї\; Афанасьєва, А. \про неї\




    Улюра, Ганна.
    Інша-з-Нас: двійництво - сестринство - суперництво в сучасній жіночій прозі [Текст] / Ганна Улюра // Слово і час. - 2016. - № 2. - С. 79-87. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Російська література--Проза, 21 ст.
   Літературознавство--"Жіноча література"

Кл.слова (ненормовані):
жіноча проза -- двійник -- постмодернізм
Анотація: У статті на матеріалі сучасної російської літератури аналізується система стосунків - соціальних і психологічних - між жінками відповідно до проекту жіночої символізації в культурі. Ототожнення з іншою жінкою - добровільне, але безальтернативне посестринство - постає в їхніх творах як своєрідний діалогізм жіночої ідентичності: скерована назовні самість героїнь жіночої прози означає власні межі через визначення кордонів іншої жінки; ідентичність героїні залежить від "сестри", що є константним носієм формотворчого іншого, щодо котрого та первісно іншована та тотожна.