Третяк, А. М.
    Стан та проблеми управління земельними ресурсами в Україні [Текст] / А.М.Третяк // Вісник аграрної науки. - 2001. - № 8. - С. 5-11
Рубрики: Земельні ресурси України--Управління





    Третяк, А. М.
    Проблеми розвитку землеустрою в Україні [Текст] / А.М. Третяк, Р.А. Третяк // Вісник аграрної науки. - 2004. - № 5. - С. 9-13
Рубрики: Землеустрій в Україні
Анотація: Запропоновано основні напрями вдосконалення системи землеустрою, які повинні стати основним важелем держави в управлінні земельними ресурсами.


Дод.точки доступу:
Третяк, Р.А.




    Юхновський, І. Р.
    Землекористування в Україні [Текст] : ефективність управління / І.Р. Юхновський, А.М. Третяк // Вісник аграрної науки. - 2005. - № 7. - С. 5-10. - Бібліогр.: 3 назв
Рубрики: Землекористування в Україні--Ефективність
Кл.слова (ненормовані):
Земельні відносини
Анотація: Розглянуто питання специфічності землі в економіці України, проблеми організації землекористування порівняно з зарубіжними країнами. Запропоновано перші кроки до вирішення проблем національного землекористування через призму оцінки та оподаткування землі, а також земельного ринку.


Дод.точки доступу:
Третяк, А.М.




    Третяк, А. М.
    Ринок землі [Текст] : обмеження прав власності на землю в зарубіжних країнах та Україні / А.М. Третяк, Й.М. Дорош // Вісник аграрної науки. - 2005. - № 10. - С. 56-60. - Бібліогр.:17 назв
Рубрики: Ринок землі--Право власності--Зарубіжний досвід
Анотація: Про питання формування прав власності на землю та їх обмежень й особливості земельного законодавства в різних країнах.


Дод.точки доступу:
Дорош, Й.М.




    Третяк, А. М.
    Науково-методологічні основи удосконалення земельних відносин на селі [Текст] / А. М. Третяк // Вісник аграрної науки. - 2006. - № 3-4. - С. 186-188
Рубрики: Земельні відносини в Україні--Удосконалення
Анотація: Науковий підхід до удосконалення земельних відносин на селі. Теоретико-методологічні основи, зміст і форми розвитку землеустрою в сільських адміністративних утвореннях.





    Третяк, А. М.
    Концепція державної програми вдосконалення земених відносин в Україні на 2007-20015 рр. [Текст] / А. М. Третяк, Л. Я. Новаковський, Ю. О. Луценко // Вісник аграрної науки. - 2006. - № 9. - С. 5-7
Рубрики: Земельні відносини в Україні--Реформування
Анотація: Удосконалення земельних відносин у створенні сприятливих умов для сталого розвитку землекористування міських та сільських територій.


Дод.точки доступу:
Новаковський, Л. Я.; Луценко, Ю. О.




    Третяк, А. М.
    Розвиток аграрної економічної науки в Україні [Текст] / А. М. Третяк // Вісник аграрної науки. - 2006. - № 12. - С. 98-102
Рубрики: Аграрна наука--Економічна--Аспекти розвитку
Анотація: Висвітлено основні аспекти розвитку аграрної економічної науки в системі наукових установ Української академії аграрних наук.





    Третяк, А. М.
    Розвиток сільських територій як один з пріорітетів економічної політики держави [Текст] / А.М. Третяк , В.М. Другак // Вісник аграрної науки. - 2007 . - № 7 . - С. . 71 - 74
Рубрики: Сільські території--розвиток
Анотація: Обгрунтовано необхідність розв'язання проблем села і селянства на засадах сільського розвитку і активізації різних видів підпримств.


Дод.точки доступу:
Другак, В. М.




    Третяк, А. М.
    Напрями розвитку аграрного ринку в Україні та підтримки сільськогосподарських товаровиробників [Текст] / А. М. Третяк , С. М. Чмирь // Вісник аграрної науки. - 2007 . - № 8 . - С. . 63 - 67 . - Бібл.: - 7 назв.
Рубрики: Аграрний ринок--сільськогосподарські товаровиробники--Україна
Анотація: Висвітлено шляхи формування цінного механізму на сільськогосподарську продукцію для розвитку аграрного ринку в Україні та підтримки сільськогосподарських товаровиробників.


Дод.точки доступу:
Чмирь, С. М.




    Третяк, А. М.
    Фінансове регулювання використання та охорони сільськогосподарських земель у процесі ринкового обороту [Текст] / А.М. Третяк // Економіка АПК. - 2007. - № 5. - С. 52-56. - Бібліогр. у прим.
Рубрики: Землекористування--Сільськогосподарське--Правове забезпечення--Україна
   Світова економіка--Земельні відносини

Кл.слова (ненормовані):
Податок -- Гектар -- Дохід -- Власність
Анотація: Досліджуються принципи правового забезпечення раціонального використання й охорони земель. Охарактеризовано податкові пільги для власників сільськогосподарських угідь в Україні та окремих зарубіжних країнах.





    Третяк, А. М.
    Зміна пріоритетів земельної реформи у зв'язку з удосконаленням економічних відносин власності на землю [Текст] / А.М. Третяк // Вісник аграрної науки. - 2008. - № 2. - С. 5-10. - Бібліогр.: 3 назви
Рубрики: Земельна реформа в Україні
Анотація: Здійснено експертну оцінку наслідків земельної реформи, виявлено причини низької ефективності роботи інституту власності на землю. Запропоновано новий підхід до формування сільськогосподарського землекористування, за яким залучається в економіку земельний та людський (інтелектуальний) капітал та активізується право на дохід в економічних відносинах власності на землю.





    Третяк, А. М.
    Інвестиційна привабливість землекористування в Україні [Текст] / А. М. Третяк, В. М. Другак, Д. П. Романська, Н. А. Третяк // Вісник аграрної науки. - 2009. - № 12. - С. 50-54
Рубрики: Землекористування в Україні--Інвестиційна прибавливість
Анотація: Обгрунтовано новий методичний підхід до оцінки інвестиційної привабливості землекористування в Україні.


Дод.точки доступу:
Другак, В.М.; Романська, Д.П.; Третяк, Н.А.




    Третяк, А. М.
    Теоретико-методологіні основи формування земельного капіталу [Текст] / А. М. Третяк // Вісник аграрної науки. - 2011. - № 9. - С. 55-59. - Бібліогр. в кінці ст.
Анотація: Викладено теоретико-методологічні основи формування земельного капіталу. Проведено модель структури методології його формування.





    Третяк, А. М.
    Екологія землекористування: історія Чорнобильської трагедії нікого нічому не навчила [Текст] / А. М. Третяк, Ю. І. Бистрякова // Екологічний вісник. - 2011. - № 4. - С. 12-14. - Бібліогр. с. 14 (2 назви)
Рубрики: Атомні електростанції--Екологічна безпека
   Радіаційна безпека

   Екологічна безпека

Анотація: У статті розглянуто питання екологізації землекористування України. Зазначено, що землекористування в цілому по Україні є стабільно нестійким, тому науково-освітні заклади повинні поінформувати політиків та населення про можливі наслідки щодо розширення будівництва АЕС.


Дод.точки доступу:
Бистрякова, Ю.І.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Третяк, А. М.
    Понятійно-категоріальний апарат права постійного користування земельними ділянками [Текст] / А. М. Третяк, В. М. Третяк, О. Ф. Ковалишин // Вісник аграрної науки. - 2019. - № 8. - С. 80-86. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Земельні ділянки--Право постійного користування--Земельні відносини
Анотація: Стаття сформульовує понятійно-категоріальний апарат складової державної та комунальної власності на землю - права постійного користування з урахуванням пучка прав як елементів економічних, екологічних і правових відносин.


Дод.точки доступу:
Третяк, В. М.; Ковалишин, О. Ф.




    Третяк, А. М.
    Інституціональні проблеми розвитку ринково-орієнтованих земельних відносин у сільському господарстві [Текст] / А. М. Третяк, А. С. Поліщук // Економіка АПК. - 2019. - № 9. - С. 98-108 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Земельний ринок--Правове регулювання--Україна
   Земельна реформа--Україна

Кл.слова (ненормовані):
сільське господарство -- земельна реформа -- земельний ринок -- земельні відносини -- інституціональне середовище
Анотація: Мета статті - дослідити за період 2000-2018 рр. еволюцію невирішених інституціональних (законодавчо-нормативних та управлінських) проблем ринково-орієнтованих земельних відносин у сільському господарстві, що не дозволяє здійснити запуск прозорого земельного ринку в Україні. Обгрунтовано висновок, що формування прозорого земельного ринку в Україні блокується недосконалим земельним законодавством та організаційно-управлінською його інфраструктурою. За період 2000-2018 рр. залишалося не впорядкованим правове поле щодо економічних, екологічних, соціальних, сільськогосподарських відносин власності на землю та інші природні ресурси, що перешкоджає запуску прозорого земельного ринку в Україні.


Дод.точки доступу:
Поліщук, А. С.




   
    Інституціолізація розвитку системи землеустрою та землевпорядкування [Текст] / А. М. Третяк [та ін.] // Економіка та держава. - 2021. - № 4. - С. 37-42 : табл. - Бібліогр. с. 42 (10 назв)
Рубрики: Землеустрій--Україна
Анотація: Обгрунтовано, що землевпорядна діяльність (землевпорядкування) є соціально-економічною інституцією, що забезпечує довіру, порозуміння і керованість у соціально-економічному просторі, через професійну обробку, подачу і інтерпретацію для користувачів земельної інформації про факти і процеси життєдіяльності організацій (інститутів). У вузькому сприйнятті землевпорядкування — це Інституція трансформації з допомогою специфічних методів, правил (формальна її складова) і професійних навиків і суджень (неформальна складова інституції) фактів землегосподарювання на мову цифр для порозуміння і керованості усіх суб'єктів соціально-економічного простору. В широкому сенсі землевпорядна діяльність як Інституція формує певне обличчя землеволодінь і землекористувань, державних земельних установ, громадських та інших організацій (Інститутів), що організовують та здійснюють управління використанням і охороною земель та інших природних ресурсів й забезпечують важливе інформаційне наповнення місцевих, регіональних, національних і глобальних соціально-економічних просторів. Інституція землевпорядкування передусім характеризується станом неформальної складової, її здатністю через "організації-інститути" (в першу чергу об'єднання професійних землевпорядників) впливати на прийняття і дотримання "правил гри". Впливати на ефективне представлення управлінської та господарської діяльності пов'язаною із землею в суспільстві. Цей приріст теоретичних уявлень відкриває нові шляхи розвитку землевпорядкування, а відповідно і заходів земельної реформи. Його наукова і нормативно-правова складові ("правила гри") все в більшій мірі базуються на ідеях, впливі професійного середовища, що має стати все більш організаційно об'єднаним. З іншого боку, інституціональна теорія землевпорядкування відкриває можливість та обгрунтовує потребу застосування в земельній політиці державних регуляторних органів, наукових шкіл, професійних об'єднань землевпорядників, ідеології "землевпорядного інжинірингу" та "землевпорядного імперіалізму".


Дод.точки доступу:
Третяк, А.М.; Третяк, В.М.; Прядка, Т.М.; Капінос, Н.О.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




   
    Наукова гіпотеза трактування землевпорядкування як соціально-економічної інституції [Текст] / А. М. Третяк [та ін.] // Економіка та держава. - 2021. - № 5. - С. 8-14 : табл. - Бібліогр. с. 14 (13 назв)
Рубрики: Землеустрій--Соціально- економічний розвиток
Анотація: Встановлено, що основними функціями землеустрою та землевпорядкування щодо забезпечення відповідних видів земельних відносин є: розвиток (територіальне та внутрішньогосподарське планування) землекористування; формування меж земельних ділянок та землекористування як сукупності земельних ділянок та прав на них; оцінювання потенціалу земельних ресурсів, вартості землекористування та його екологічного стану; просторова та інституціональна організація використання та охорони землі і інших природних ресурсів. Всі чотири функції землевпорядкування взаємопов'язані. Але базовою функцією є розвиток (територіальне та внутрішньогосподарське планування) землекористування, яка реалізовується в процесі землевпорядкування (територіального планування шляхом зонування земель за типами (підтипами) землекористування). З'ясовано викривлене уявлення про сутність землевпорядкування у вітчизняному соціально-економічному середовищі. Так, спостерігається однобокий вплив формалізації правил землеустрою та землевпорядкування, втілених у нормативних приписах, на всі сфери "землевпорядного життя" — на практику його діяльності, на діяльність регулюючих та контролюючих організацій.


Дод.точки доступу:
Третяк, А.М.; Третяк, В.М.; Прядка, Т.М.; Капінос, Н.О.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




   
    Стратегічні напрями земельної політики в Україні до 2030 року [Электронный ресурс] / А. М. Третяк [та ін.] // Економіка та держава. - 2021. - № 8. - С. 28-36. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Землеустрій--Державна політика
Анотація: Перед Україною, в умовах здійснення важливого етапу земельної реформи, а саме відкриття ринку сільськогосподарських земель, стоїть важливе завдання обгрунтування та втілення стратегічних напрямів розвитку земельної політики до 2030 року на принципах, рекомендованих ООН. Оскільки до цього часу нинішня земельна політика не направлена на захист земель, а також не забезпечує захист права приватних власників, капіталізацію, екологізацію та соціалізацію землекористування тощо. Стоять важливі питання, як залучити потенціал земельних та інших природних ресурсів в ефективні і дієві економічні процеси (оборот). Авторами сформовано основні напрями стратегії розвитку земельної політики в Україні до 2030 року, зокрема: 1) зменшення деградації земель; 2) приведення інституції власності на землю до конституційних вимог; 3) перехід від поділу земель за категоріями до територіального їх зонування за типами (підтипами) землекористування; 4) перехід на нову парадигму розвитку землевпорядкування і землеустрою та відновлення ролі держави у їх здійсненні; 5) модернізація системи управління земельними ресурсами та землекористуванням. Враховуючи низьку ефективність прав державної та комунальної власності на землю у порівнянні із приватною, пропонується власність українського народу на землю узаконити як суспільну власність на землі загального використання (під річками, вулицями, площами і т.д.), а право державної та комунальної власності — трансформувати для державних та комунальних підприємств із права постійного користування у право державної та комунальної власності із повним пучком прав. Також авторами пропонується перейти з розподілом (перерозподілом) земель за їх категоріями до зонування земель за типами (підтипами) землекористування залежно від придатності земель та цінності інших придатних ресурсів. Розвиток землевпорядкування та землеустрою пропонується на новій парадигмі відносин, що пов'язані із сталим розвитком та сталим (збалансованим) землекористуванням. Система управління земельними ресурсами та землекористуванням має бути реформована у багатофункціональну (багатоцільову) систему управління "зверху вниз" та "знизу вверх" на принципах рекомендованих ООН.

Перейти к внешнему ресурсу: А.М. Третяк та ін.

Дод.точки доступу:
Третяк, А.М.; Третяк, В.М.; Прядка, Т.М.; Капінос, Н.О.; Третяк, Н.А.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Третяк, А. М.
    Інституціональне середовище щодо організаційних структур управління земельними ресурсами та землекористуванням [Электронный ресурс] / А. М. Третяк, В. М. Третяк, Н. А. Третяк. - Електрон. журн. // Економіка та держава. - 2021. - № 9. - С. 24-32. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Земельні ресурси--Управління--Україна
Анотація: В умовах глобальних викликів, зокрема змін клімату та екосистем, необхідності збільшення заходів щодо боротьби з деградацією земель, а також підчас повного відкриття українського ринку земель сільськогосподарського призначення, перед Україною стоїть важливе завдання адаптація принципів ООН. Саме тому статтю присвячено дослідженню інституціонального середовища організаційних структур управління земельними ресурсами та землекористуванням для виявлення негативних факторів не ефективності регулювання земельних відносин та адміністрування землекористування.

Перейти к внешнему ресурсу: А.М. Третяк та ін.

Дод.точки доступу:
Третяк, В.М.; Третяк, Н.А.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)