Тормосов, Р. Ю.
    Ефективна взаємодія зі стейкхолдерами для сталого енергетичного розвитку територіальних утворень [Текст] / Р. Ю. Тормосов // Формування ринкових відносин в Україні. - 2019. - № 2. - С. 110-117. - Бібліогр. с. 116-117 (11 назв)
Рубрики: Місцеве самоврядування--Енергетична політика
Анотація: Наведено методологію розроблення Плану взаємодії із зацікавленими сторонами, який є органічною складовою актуального та важливого для українських міст документа - Плану дій зі сталого енергетичного розвитку та клімату. Проаналізовано сучасну ситуацію щодо формування запиту на енергоефективність на рівні органів державної та місцевої влади. Зроблено висновки щодо необхідності формувати запит на енергоефективність "знизу" - від місцевих громад як основних стейкхолдерів підвищення енергоефективності. Розглянуто застосування теорії стейкхолдерів у працях низки зарубіжних та вітчизняних науковців. Особливу увагу приділено критичному аналізу робіт, пов'язаних із стейкхолдер-орієнтованим підходом до енергетичного розвитку на місцевому рівні. Отримані результати досліджень можуть бути використані при розробці стратегічних документів з енергетичної політики на місцевому рівні, при впровадженні за фінансування міжнародних фінансових інституцій інфраструктурних проектів, які зачіпають інтереси різноманітних стейкхолдерів, при позиціонуванні організацій як соціально відповідального бізнесу тощо.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Тормосов, Р. Ю.
    Методологічні підходи до процесу розробки та формування змісту комплексної трирівневої національної стратегії сталого енергетичного розвитку [Текст] / Р. Ю. Тормосов // Формування ринкових відносин в Україні. - 2020. - № 10. - С. 36-47. - Бібліогр. с. 45-47 (25 назв)
Рубрики: Енергетичний потенціал
   Джерела електричної енергії--Енергоефективність

Анотація: У статті досліджено ключові стратегічні документи у сфері енергетичного розвитку України. Зокрема проаналізовано зміст, переваги та недоліки "Нової Енергетичної стратегії України до 2035 року: безпека, енергоефективність, конкурентоспроможність", "Національного плану дій з відновлюваної енергетики на період до 2020 року", "Національного плану дій з енергоефективності на період до 2020 року". Визначено сучасні особливості стратегічного планування енергетичного розвитку на регіональному та місцевому рівнях, з огляду на результати аналізу регіональних енергетичних планів та планів дій зі сталого енергетичного розвитку. З'ясовано, що ключовими недоліками системи стратегічного планування в Україні є недостатність обґрунтування передбачуваних у національних стратегічних документах показників енергоефективного розвитку, відсутність послідовності розробки та взаємозв'язків між національними та регіональними і місцевими стратегіями енергоефективного розвитку. Розроблені принципи побудови Національної трирівневої стратегії енергетичного розвитку.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Тормосов, Р. Ю.
    Актуальні процеси імплементації європейського законодавства в сфері сталого енергетичного розвитку до законодавства України [Текст] / Р. Ю. Тормосов, В. М. Толочков // Формування ринкових відносин в Україні. - 2020. - № 11. - С. 33-37. - Бібліогр.: с. 37 (8 назв)
Рубрики: Енергетика--Правове регулювання
   Енергоефективність

Анотація: У статті розглянуто актуальні процеси імплементації європейського законодавства в сфері сталого енергетичного розвитку до законодавства.??Мета дослідження. Розглянуто основні аспекти з виконання зобов'язань України відповідно до вимог Директиви 2009/73/ЄС "Щодо спільних правил для внутрішнього ринку природного газу", Директиви 2012/27/ЄС про енергоефективність. Визначено причини повільних темпів розвитку законодавчих новацій для забезпечення вимог Угоди про Асоціацію. З метою підвищення рівня імплементації європейського законодавства в сфері сталого енергетичного розвитку до законодавства України запропоновано низку заходів.


Дод.точки доступу:
Толочков, В.М.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)