Ткаченко, К. В.
    Особливості організації збуту зернових культур агропідприємствами [Текст] / К. В. Ткаченко // Вісник аграрної науки. - 2013. - № 7. - С. 77-79. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Агровиробництво--Зернове господарство
Анотація: Розглянуто організаційно-економічні засади збуту зернових культур сільськогосподарськими підприємствами. Основну увагу приділено проблемі орієнтації збуту зернових на торгово-посередницькі структури.





    Ткаченко, К. В.
    Регіональні особливості зерновиробництва та перспективи його розвитку [Текст] / К. В. Ткаченко // Вісник аграрної науки. - 2014. - № 5. - С. 76-79. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Зерновиробництво--Розвиток--Україна
Анотація: Проаналізовано динаміку та структуру виробництва зернових і зернобобових культур агропідприємствами в Україні. Проведено групування з метою визначення особливостей вирощування зернових та зернобобових культур у сільськогосподарських підприємствах досліджуваної області залежно від розмірів посівних площ.





   
    Обгрунтування стратегії інноваційно-орієнтованого розвитку сільськогосподарських підприємств з виробництва молока [Текст] / О. А. Шуст [та ін.] // Економіка та держава. - 2021. - № 3. - С. 23-27 : табл. - Бібліогр. с. 27 (8 назв)
Рубрики: Сільськогосподарські підприємства--Молочне виробництво--Інновації
Анотація: Стаття присвячена стратегій інноваційно-орієнтованого розвитку сільськогосподарських підприємств з виробництва молока із урахуванням мінливості зовнішнього та внутрішнього середовища їх функціонування. Доведено, що визначення перспектив розвитку молочного скотарства повинно базуватися на стратегічному підході, який дозволяє найбільш адекватним способом реагування на виклики динамічного мінливого навколишнього середовища. Встановлено, що розвиток молочного скотарства можна віднести до четвертого технологічного укладу, який передбачає повну механізацію виробничих процесів, однак внаслідок своєї специфіки воно розвивається на основі поєднання різних технологічних укладів: інтенсивно-технократичний, природно-інноваційний і натуральний.Результати аналізу розвитку молочного скотарства є суперечливими, оскільки, з одного боку, натуральні показники ефективності виробництва підвищуються, а з іншого — передумови створення внутрішніх резервів розширеного відтворення відсутні. Розраховано, що попри існуючі позитивні тенденції (ріст продуктивності корів, ціни реалізації молока), динаміка темпів збільшення собівартості продукції, які відбуваються на фоні скорочення поголів'я ВРХ, в тому числі корів, нівелює позитивні зміни економічної результативності функціонування галузі та сільськогосподарських товаровиробників. Аргументовано, що ефективний розвиток сільськогосподарських підприємств з виробництва молока в найближчій стратегічній перспективі можливо лише за умови подолання негативних тенденцій. Розроблено складові елементи стратегії інноваційно-орієнтованого розвитку молочного скотарства, яка передбачає техніко-технологічне оновлення виробничого потенціалу сільськогосподарських підприємств та впровадження ІТ-технологій в систему менеджменту. Обгрунтовано стратегічні моделі розвитку молочного скотарства: збереження існуючих тенденцій розвитку, за яких буде домінувати виробництво молока і яловичини в особистих селянських господарствах зі збереженням екстенсивного типу господарювання; пріоритетність розвитку фермерських господарств з виробництва молока; пріоритетність розвиток великих інноваційно-орієнтованих сільськогосподарських підприємств з одночасним державним стимулюванням кооперативної форми виробництва молока фермерськими і особистими селянськими господарствами. Систематизовано складові інноваційно-орієнтованої стратегії розвитку молочного скотарства, яка передбачає зміцнення кормової бази, підвищення рівня годівлі тварин, впровадження комплексної механізації та автоматизації виробничих процесів і переведення галузі на новітні технології, використання високопродуктивних, спеціалізованих порід худоби, підвищення якості тваринницької продукції, удосконалення організації й оплати праці.


Дод.точки доступу:
Шуст, О.А.; Варченко, О.М.; Паска, І.М.; Ткаченко, К.В.; Свиноус, І.В.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Яценко, Т. С.
    Актуалізація пралогічного та логічного мислення в глибинному пізнанні психіки [Текст] / Т. С. Яценко, Л. Я. Галушко, К. В. Ткаченко // Габітус. - 2021. - Вип. 31. - С. 188-196. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Мислення--Активне соціально-психологічне пізнання--Архаїзми


Дод.точки доступу:
Галушко, Л. Я.; Ткаченко, К. В.