Ткаченко, В. М.
    Дослідження соціально - педагогічних умов школи -інтернату з метою підвищення ефективності діяльності соціального педагога [Текст] / В. М. Ткаченко // Практична психологія та соціальна робота. - 2010. - № 7. - С. 61-65 : табл. - Бібліогр. : 5 назв.
Рубрики: Соціальні педагоги--Заклади освіти
   Школи-інтернати--Соціальні педагоги--Діяльність

Анотація: Стаття присвячена узагальненню досвіду роботи соціального педагога в загальноосвітній школі-інтернаті. На основі аналізу умов, в яких проходить процес соціалізації вихованців школи-інтернату, обгрунтовується пропозиції щодо їх покращання (використання /мобілізації прихованих резервів) з урахуванням специфіки навчально-виховної спрямованості інтернату, професійно-особистісного потеніалу соціального педагога та педагогічного колективу, а також контингенту вихованців.





    Ткаченко, В. М.
    Рукописна спадщина Василя Кравченка про походження крашанки та писанки [Текст] / В. М. Ткаченко // Народна творчість та етнологія. - 2013. - N 2(березень-квітень). - С. 133-138. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Писанкарство--Дослідження
Анотація: Уперше публікуються матеріали Василя Кравченка, присвячені дослідженню писанкарства, з архіву ІМФЕ ім. М. Т. Рильського НАН України.


Дод.точки доступу:
Кравченко, Василь Григорович (1862-1945) \про твір\




    Ткаченко, В. М.
    Традиційне і новатрське у Львівському писанкарстві / В. М. Ткаченко // Народна творчість та етнологія. - 2014. - № 2(березень-квітень). - С. 97-99 : іл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рец. на кн. : Загайська, Роксолана. Писанка: традиції та модерний дискурс / Роксолана Загайська. - Львів. — Апріорі, 2009. — 164 с. : іл.

Рубрики: Писанкарство--Львівська область (Україна)


Дод.точки доступу:
Загайська, Роксолана \про твір\




    Ткаченко, В. М.
    Писанкарство та писанки села Гладковичі на Овруччині в першій чверті XX століття [Текст] : за архівними матеріалами / В. М. Ткаченко // Народна творчість та етнологія. - 2014. - N 5(вересень-жовтень). - С. 35-42. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Писанки--Гладковичі, село (Жт Овруцький р-н)
   Писанкарство--Гладковичі, село (Жт Овруцький р-н)

Кл.слова (ненормовані):
Запритальники -- Етнографічні гуртки
Анотація: У статті на основі використаних архівних джерел висвітлено питання писанкарства в с. Гладковичі на Овруччині. Відомості про виготовлення, фарбування, розписаних великодніх яєць надходили до Волинського центрального музею, який і розсилав запитальники. Подано матеріал, зібраний членами етнографічного гуртка, що існував при сільській школі.





    Ткаченко, В. М.
    Росія та Захід: реінкарнація геополітики [Текст] / В.М. Ткаченко // Український історичний журнал. - 2016. - № 1. - С. 162-175
Рубрики: Агресія Росії--Анексія Криму--Окупація територій Донбасу--Санкції Заходу--Росія --Захід
Анотація: Розглядається геополітика як неупереджена реальність наших днів. Доводиться, що породжена агресією Росії драма навколо анексії Кримського півострова й окупації частини Донецької та Луганської областей мають вивчатися та аналізуватися як свого роду політична кримінологія.





    Ткаченко, В. М.
    Рукописна спадщина І. Шулікова як джерело дослідження писанкарства кінця XIX - початку XX століття [Текст] / В. М. Ткаченко // Народна творчість та етнологія. - 2017. - N 2(квітень-червень). - С. 96-98. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Писанкарство
   Писанки--Орнамент

Анотація: У статті розглядається діяльність музеїв у кінці XIX - на початку XX ст. з формування та вивчення колекцій писанок. Уперше, зокрема, публікується робота І. Шулікова, який опрацював збірку писанок Волинського центрального музею та інформаційні матеріали, що надхоили до закладу у відповідь на розіслані анкети. Це все дало йому можливість підготувати відповідне дослідження розпису великодніх яєць.





    Ткаченко, В. М.
    Україна: "час війни і час миру" [Текст] / В.М. Ткаченко // Український історичний журнал. - 2017. - № 1. - С. 135-157
Рубрики: Історія України--Національна ідентичність--Нація етнічна та громадянська--Україна - Росія.
Анотація: Мова йде про те, що настав час усвідомити, що Росія - це постійний виклик Україні, на який слід безперервно знаходити адекватну відповідь і формувати українську національну ідентичність як рівнозначну фактору національної безпеки.