Сіренко, В.
    Податкова застава: зміни в податковому законодавстві [Текст] / В.Сіренко // Вісник податкової служби України. - 2001. - № 40. - С. 20
Рубрики: Податкова застава





    Сіренко, В.
    Посеред України [Текст] / В.Сіренко // Дніпро. - 2001. - № 7-8 . - С. 23-24
Рубрики: Художня література--Українська, 20 ст.--Поезія





    Симоненко, П.
    Бідність в Україні: хто винний і що робити? [Текст] / П.Симоненко, В.Сіренко // Голос України. - 2002. - 5 берез. (№13). - С. 4-5
Рубрики: Бідність в Україні


Дод.точки доступу:
Сіренко, В.




    Воронова, Л.
    Актуальне дослідження проблем влади через категорію "інтерес" [Текст] : рецензия / Л. Воронова, Ю. Тодика // Право України. - 2007. - № 2. - С. 163-165
Рец. на Сіренко В. Ф. Інтереси і влада / В. Ф Сіренко. - К.: Оріяни. 2006 . - 536 с.

Рубрики: Політика України--Проблеми


Дод.точки доступу:
Тодика, Ю.




    Сіренко, В.
    Україна уражена системною кризою вже 18 років. Чи є вихід? (Погляд зліва) [Текст] / В. Сіренко // Віче. - 2009. - № 4. - С. 30-33
Рубрики: Внутрішнє становище в Україні
Анотація: Про системну кризу в Україні





    Сіренко, В.
    Сучасний стан реалізації основних прав і свобод людини та громадянина в Україні [Текст] / В. Сіренко // Право України. - 2009. - № 4. - С. 22-28. - Библиогр.: с. 28 (3 назви)
Рубрики: Права і свободи людини
Анотація: У статті розгянуто найбільш життєві конституційні права громадян України.





    Сіренко, В.
    До питання про владу [Текст] / В. Сіренко, О. Святоцький // Право України. - 2009. - № 11. - С. 26-45
Рубрики: Влада в Україні
Анотація: Інтерв'ю академіка В. Сіренка - головному редакторові журналу "Право України", професору О.Святоцькому


Дод.точки доступу:
Святоцький, О.




    Сіренко, В.
    Деякі зауваження до питання про природу влади [Текст] / В. Сіренко // Право України. - 2009. - № 11. - С. 46-51. - Библиогр.: с. 51 (6 назв)
Рубрики: Влада--Сутність
Анотація: Міркування щодо сутності влади та її взаємозв'язку з інтересами передбачають аналіз й інших підходів, коли влада розглядається як вольове вираження інтересів.





    Сіренко, В.
    Деякі проблеми реформування судової влади в Україні [Текст] / В. Сіренко // Право України. - 2010. - № 5. - С. 4-13
Рубрики: Судова влада--Реформування
Анотація: У статті розглянуто основні проблеми, пов'язані з реформуванням судової влади в Україні, а також окремі аспекти забезпечення необхідних передумов діяльності суду. Аналізуються стан і перспективи фінансування та структури судів, а також сучасні внутрішньосудові відносини.





    Сіренко, В.
    Судова влада: дослідження теоретичних засад [Текст] : рецензія / В. Сіренко // Право України. - 2012. - № 6. - С. 407-409
Рец. на Прилуцький С.В. Вступ до теорії судової влади (Суспільство. Правосуддя. Держава) : монографія / С. В. Прилуцький. - К.: Інститут держави і права ім. В.М.Корецького НАН України, 2012.- 317 с.

Рубрики: Судова влада





    Сіренко, В.
    Судова система України потребує докорінного радикального реформування [Текст] / В. Сіренко // Право України. - 2012. - № 8. - С. 60-67
Рубрики: Судова система--Реформування--Україна
Анотація: У статті аналізується прийнятий Закон України "Про судоустрій і статус суддів", який, на думку автора, не вирішив жодної з кризових проблем українського правосуддя та організації судової влади в Україні.





    Сіренко, В.
    До питання про місце і роль Верховного Суду в судоустрої України [Текст] / В. Сіренко // Право України. - 2012. - № 11-12. - С. 29-34. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Верховний Суд України
Анотація: У статті аналізується чинний Закон України "Про судоустрій і статус суддів", який змінив дух і букву Конституції у питаннях правосуддя. Зазначено, що обмежений законом у своїх повноваженнях Верховний Суд України не може виконувати покладених на нього Конституцією України і чинними законами координуючу, методологічну, об'єднуючу і контрольно-наглядову функції для забезпечення якості законності і правопорядку в країні.





    Сіренко, В.
    Деякі нотатки щодо роботи парламенту України [Текст] / В. Сіренко // Право України. - 2013. - № 11. - С. 366-372. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Парламент--Україна
Анотація: У статті зазначено, що у президентсько-парламентській республіці найбільш послідовно має проводитися принцип поділу влади, а взаємини між гілками влади повинні, у свою чергу, будуватися на принципі стримувань і противаг.





    Сіренко, В.
    Декілька зауважень до питання про існування держави [Текст] / В. Сіренко // Право України. - 2014. - № 1. - С. 224-231. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Теорія держави і права
Анотація: У статті розглядаються підходи до розуміння сутності держави. Зазначається, що у класовому суспільстві найбільш дискусійними і постійно актуальними є дві категорії, два поняття, дві найголовніші проблеми- забезпечення соціальної свободи та соціальної справедливості. За допомогою компромісів і угод часто досягають стану формальної соціальної свободи і навіть формальної конституційної рівності, але практично ніколи- соціальної справедливості. Проте соціальний підхід до сутності держави не здатний пояснити і зняти те постійне соціальне протистояння між класами, яке притаменне класовому суспільству і державі.





    Сіренко, В.
    Про розуміння державної влади як соціальної залежності [Текст] / В. Сіренко // Право України. - 2015. - № 5. - С. 11-16. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Державна влада--Ефективність
Анотація: Стаття присвячена з'ясуванню сутності і змісту державної влади, які досліджуються у зв'язку з категоріями "інтерес" і "залежність". Аргументується, що державна влада являє собою залежність між необхідністю задоволення інтересів членів суспільства (суб'єктів) і можливостями їх задоволення через діяльність держави, його органів, всього державного механізму. Наголошується, що зміцнення залежності між справедливою державною владою і можливостями реалізації інтересів суспільства сприятиме гармонічному і прогресивному процесу суспільного розвитку.





    Сіренко, В. М.
    "Пригорнутись душею до Вкраїни..." (Україна у творчості зарубіжних письменників). 10-11-й класи [Текст] / В. М. Сіренко // Зарубіжна література в школі. - 2015. - № 13-14. - С. 86-90
Рубрики: Теми і образи в зарубіжній літературі--Україна





    Сіренко, В.
    До питання про конституційні основи форм власності в Україні [Текст] / В. Сіренко // Право України. - 2015. - № 9. - С. 97-103. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Власність--Форми власності--Правовий аспект
Анотація: Стаття присвячена дослідженню конституційних основ форм власності в Україні. Наголошено на залежності прогресивного устрою будь-якої країни від вирішення двох взаємопов'язаних проблем: власності і влади.





    Сіренко, В.
    До питання про необхідність пріоритету суспільної власності в життєустрої держави [Текст] / В. Сіренко // Право України. - 2016. - № 1. - С. 71-84. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Власність--Державна
Анотація: У статті здійснена спроба аргументувати пріоритет суспільної власності як необхідної умови оптимально-раціонального життєустрою суспільства.





    Сіренко, В.
    До питання про конституційний статус російської мови в Україні [Текст] / В. Сіренко // Право України. - 2016. - № 3. - С. 266-268. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Мовна політика--Державна політика--Україна
   Російська мова--Статус в Україні

Анотація: У статті розглянуто проблему мови в Україні, яка обговорюється протягом всіх років її незалежності. Було наголошено, що застосування російської мови поряд з українською може використовуватися в усіх сферах суспільного життя на всій території України.





    Сіренко, В. М.
    Вергілій "Енеїда". 8-й клас [Текст] : матеріали до уроку / В. М. Сіренко // Зарубіжна література в школі. - 2017. - № 17-18. - С. 68-71. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Давньоримська література--Методика викладання в школі


Дод.точки доступу:
Вергілій (Публій Марон ; давньогрецький поет, автор поеми "Енеїда" ; 70-19 рр. до н.е.) \про твір\