Стефанчук, Марина.
    Практична реалізація прокуратурою України функції представництва інтересів громадянина або держави в суді у випадках, визначених законом [Текст] : пошук елементів механізму / Марина Стефанчук // Вісник прокуратури. - 2015. - № 1. - С. 22-36. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Прокуратура--Функції--Представництво інтересів громадянина--Представництво інтересів держави
Кл.слова (ненормовані):
функція прокуратури -- позов -- представництво інтересів -- права людини
Анотація: Проведено теоретико-правовий пошук елементів механізму практичної реалізації прокуратурою України функції представництва інтересів громадянина або держави в суді у випадках, визначених законом, зокрема щодо процедури підтвердження судом наявності підстав для представництва, а також процедури отримання прокурором дозволу суду на реалізацію ним своїх процесуальних прав щодо ознайомлення з матеріалами справи в суді та матеріалами виконавчого провадження; внесені пропозиції щодо варіантів їх законодавчої регламентації.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Стефанчук, Марина.
    Перегляд постанови по справі про адміністративне правопорушення з підстав її оскарження або внесення на неї подання прокурора [Текст] / Марина Стефанчук // Юридична Україна. - 2014. - № 4. - С. 49-55. - Бібліогр. в примітках: с. 54-55
Рубрики: Адміністративні правопорушення--Перегляд справ--Україна
Кл.слова (ненормовані):
порядок оскарження постанови -- подання прокурора -- законодавчі підстави -- процесуальні особливості
Анотація: У статті висвітлюються проблемні питання правового регулювання відносин у сфері перегляду постанови по справі про адміністративне правопорушення з підстав її оскарження або внесення на неї подання прокурора; аналізуються дискусійні доктринальні погляди на вирішення цих проблем, а також практика застосування законодавства з вказаних питань; пропонуються можливі варіанти вирішення проблем правового регулювання відносин у сфері перегляду постанови по справі про адміністративне правопорушення, прийнятої органом адміністративно-деліктної юрисдикції, з підстав її оскарження до вищестоящого органу (посадової особи) або до адміністративного суду, в частині приведення норм Кодексу України про адміністративні правопорушення у відповідність до принципу правової визначеності у сфері досліджуваних питань; окреслюються актуальні спрямування подальших наукових досліджень з указаних проблем, зокрема у напрямі уніфікації, процедур перегляду постанов по справах про адміністративні правопорушення, з урахуванням законодавчих перспектив реформування інституту адміністративної відповідальності, у зв'язку із ймовірним запровадженням у правовій системі України інституту кримінальних проступків.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Стефанчук, Марина.
    Втілення європейських стандартів діяльності прокуратури поза сферою кримінальної юстиції у національному законодавстві України [Текст] / Марина Стефанчук // Вісник прокуратури. - 2015. - № 3. - С. 12-25. - Бібліогр. 22 назви
Рубрики: Прокуратура--Реформування--Європейські стандарти
Кл.слова (ненормовані):
прокуратура -- європейські стандарти -- позакримінальна юстиція
Анотація: Висвітюються європейські стандарти діяльності прокуратури поза сферою кримінальної юстиції, аналізується їхнє втілення в національному законодавстві України в частині правової регламентації функції представництва прокуратурою України інтересів громадянина або держави в суді у випадках, визначених законом, виокремлюються проблемні питання у вказаній сфері, пропонуються можливі варіанти їхнього вирішення.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Стефанчук, Марина.
    Ознаки та поняття діяльності прокуратури щодо реалізації функції представництва інтересів громадянина або держави в суді як різновиду юридичної діяльності [Текст] / Марина Стефанчук // Вісник прокуратури. - 2015. - № 7. - С. 34-47. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Прокуратура--Діяльність--Теоретико-методологічний аналіз
Кл.слова (ненормовані):
термінологія -- юридична діяльність -- цілеспрямування -- функціональний характер -- компетентність -- підставність -- системно-структурний характер
Анотація: Розглянуто ознаки діяльності прокуратури щодо реалізації функції представництва інтересів громадянина або держави в суді як різновиду юридичної діяльності. Особливу увагу приділено ознакам цілеспрямування, функціональності, компетенційності, виключності, юридичної підставності, системної структурованості, нормативної впорядкованості, раціональноcті, ефективності, результативності, відкритості та гласності. За результатами дослідження запропоновано авторське визначення цього різновиду юридичної діяльності.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Стефанчук, Марина.
    Обґрунтування прокурором наявності підстав для здійснення представництва інтересів громадянина або держави в суді: актуальні питання правозастосування [Текст] / Марина Стефанчук // Вісник прокуратури. - 2015. - № 10. - С. 19-28. - Бібліогр. 21 назва
Рубрики: Судові процеси--Представництво прокурора--Обгрунтування
Кл.слова (ненормовані):
представництво прокурором інтересів громадянина або держави
Анотація: Висвітлено актуальні питання правового регулювання відносин щодо обґрунтування прокурором наявності підстав для здійснення представництва інтересів громадянина або держави в суді як невід'ємної умови механізму реалізації цієї функції; проаналізовано проблеми практики застосування законодавства у сфері цих правовідносин.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Стефанчук, Марина.
    Форми та способи реалізації прокуратурою функції представництва інтересів громадянина або держави в суді [Текст] / Марина Стефанчук // Вісник прокуратури. - 2016. - № 3. - С. 34-48. - Бібліогр. 28 назв
Рубрики: Прокуратура--Представницька функція--Форми реалізації--Способи реалізації
Кл.слова (ненормовані):
представництво прокуратурою інтересів
Анотація: Розглянуто питання форм та способів реалізації прокуратурою функції представництва інтересів громадянина або держави в суді. Поняття "форма" визначено як зовнішньо єдину (галузеву) та внутрішньо структуровану послідовність взаємопов'язаних процесуальних (процедурних) елементів (етапів, стадій, проваджень), що відображаються у відповідних способах. Поняття "спосіб" пропонується розуміти як передбачені законом дії прокуратури в межах відповідної форми, що спрямовані на реалізацію вказаної функції.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Стефанчук, Марина.
    Підстава та умови представництва прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді [Текст] / Марина Стефанчук // Вісник прокуратури. - 2016. - № 4. - С. 73-83. - Бібліогр. 14 назв
Рубрики: Судочинство--Представництво прокуратури--Підстави--Умови
Кл.слова (ненормовані):
підстава представництва -- умови представництва -- функція прокуратури -- представництво інтересів громадянина або держави в суді
Анотація: Висвітлено результати теоретико-правового пошуку щодо з'ясування сутності понять "підстава" та "умови" у контексті встановлення передумов реалізації функції представництва прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді. Встановлено, що підстава представництва прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді містить нормативну та фактичну складові, а до належних умов реалізації прокуратурою функції представництва інтересів громадянина або держави в суді запропоновано віднести: умову суб'єктної належності, умову дефекту механізму правового захисту відповідного публічного інтересу, умову юрисдикційного санкціонування представництва прокурором публічних інтересів у суді, умову надання прокурору процесуального статусу "квазі-сторони" процесу в разі підтвердження судом наявності підстав для представництва.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Стефанчук, Марина.
    Наукове забезпечення прокурорської діяльності як інструмент запобігання інституційно-функціональним пасткам / Марина Стефанчук // Вісник прокуратури. - 2018. - № 5. - С. 134-137
Рубрики: Прокуратура--Прокурорська діяльність--Наукове забезпечення
Анотація: Звернуто увагу на деякі інституційно-функціональні пастки, до яких втрапила прокуратура як інституція при реформуванні її функціональних повноважень поза межами сфери кримінальної юстиції, що в умовах сучасної нормативно-правової регламентації знаходять своє втілення в реалізації представницької функції.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Стефанчук, Марина.
    Адвокатська монополія в Україні: сучасний стан, тенденції та перспективи [Текст] / Марина Стефанчук // Право України. - 2019. - № 12. - С. 97-112. - Бібліогр. в кінці ст. та підрядк. прим.
Рубрики: Адвокатура--Адвокатська монополія--Тенденції та перспективи--Україна
Анотація: Стаття містить аналіз правового забезпечення адвокатської монополії в Україні на представництво іншої особи в суді на сучасному етапі становлення інституту адвокатури, висвітлення причин і тенденцій законодавчого забезпечення адвокатської монополії на такий вид правничих послуг, а також викладення власного бачення перспектив правового забезпечення обмеження такої монополії як способу державного регулювання права на доступ до суду відповідно до потреб і ресурсів суспільства й окремих осіб.





    Стефанчук, Марина.
    Реформа органів прокуратури в Україні: кадрове перезавантаження чи дискримінація за професійною ознакою? [Текст] / Марина Стефанчук // Право України. - 2020. - № 4. - С. 264-277. - Бібліогр. в підрядк. прим. та в кінці ст.
Рубрики: Прокуратура--Реформа--Кадрове перезавантаження--Атестація кадрів--Україна
Анотація: Надано аналіз правового забезпечення кадрового перезавантаження органів прокуратури в Україні на сучасному етапі на предмет їх відповідності європейським стандартам незалежності прокурорів, а також формування узагальненого бачення щодо перспектив урегулювання цих відносин.





    Стефанчук, Марина.
    Представницька функція прокуратури: перегляд концепту / Марина Стефанчук // Вісник прокуратури. - 2019. - № 12. - С. 43-44. - Бібліогр. в примітках
Рубрики: Прокуратура--Представницька функція--Україна
Анотація: Розглядається одна із конституційних функцій прокуратури в Україні, яка визначає її правозахисний потенціал поза межами сфери кримінальної юстиції – функція представництва інтересів держави в суді.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)