Степанюк, Євген.
    Фінансові дисбаланси на світових ринках та антикризова політика центральних банків / Євген Степанюк // Банківська справа. - 2008. - № 6. - С. 66-80
Рубрики: Антикризове управління--Банки
Анотація: Здійснюється теоретичний та практичний аналіз міжнародного досвіду антикризового регулювання центральними банками фінансових ринків в умовах лібералізації рахунку операцій з капіталом, а також визначено передумови виникнення "бульбашок" на фінансово-інвестиційних ринках України.





    Степанюк, Євген Віталійович.
    Операції центрального банку з державними цінними паперами у країнах, що розвиваються [Текст] / Є. В. Степанюк // Фінанси України. - 2020. - № 7. - С. 62-72. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Цінні папери--Державна політика--Операції на відкритому ринку--Ліквідність
Анотація: У статті наведено теоретичне обґрунтування й розглянуто сучасний міжнародний досвід здійснення центральними банками операцій з державними цінними паперами та їхній вплив на розвиток фінансових ринків та стан публічних фінансів. На прикладі країн, які розвиваються, визначено можливість зниження ставок за довгостроковими державними цінними паперами за допомогою цільових структурних операцій центробанку на відкритому ринку. Доведено, що значна частка таких паперів в Україні, які утримуються до погашення та не беруть участі в торгівлі на ринку, а також відсутність дієвого інституту маркет-мейкерів на ринку облігацій внутрішньої державної позики стримують розвиток фінансового ринку та обмежують можливості фінансування держбюджету за прийнятною вартістю.





    Данилишин, Богдан Михайлович.
    Необхідні кроки для розвитку економіки та банківського сектору України в період коронакризи та після її завершення [Текст] / Богдан Михайлович Данилишин, Євген Віталійович Степанюк // Економіка України. - 2021. - № 1. - С. 40-53. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Банківська система--Проблеми і перспективи розвитку--Україна
Кл.слова (ненормовані):
банківське кредитування -- процентні ставки -- макропруденційна політика -- монетарна політика -- цільове рефінансування -- банк розвитку
Анотація: Запроваджені в Україні карантинні заходи, оголили та поглибили негативні тенденції в економіці, які спостерігаються з ІІ півріччя 2019 р. З метою протидії кризі COVID-19 ряд країн використовують поєднання державних фіскальних механізмів з монетарними і макропруденційними інструментами центральних банків. З огляду на ризик виникнення в Україні негативного циклу погіршення фінансового стану банківського та корпоративного секторів, обґрунтовано застосування комплексного підходу до вдосконалення державної економічної та фінансової політики, що дозволить отримати синергетичний ефект від здійснюваних заходів та забезпечити довгострокове стале зростання економіки України на базі ефективної кредитної підтримки банківської системи.


Дод.точки доступу:
Степанюк, Євген Віталійович
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)