Степанова, К. В.
    Морська держава та морська політика [Текст] / К. В. Степанова, В. М. Степанов // Економіка та держава. - 2017. - № 3. - С. 21-24. - Бібліогр. с. 24 (15 назв)
Рубрики: Економічний розвиток--Морська політика--Україна
Анотація: У статті обговорюється поняття "морська держава". Морська держава визначається на основі використання положень параметричної загальної теорії систем (ПЗТС) за А. І. Уйомовим, що дозволяє описати будь-яку систему за допомогою мови тернарного опису, основу якого складають системоутворюючі категорії — "річ" (субстрат системи), "властивості" (атрибутивний концепт системи) і "відношення" (реляційний концепт системи). ??Морська держава визначається як держава, яка задовольняє триєдності наступних концептів, що забезпечують синергетичний ефект: морські активи (розглядається з позиції ПЗТС як субстрат системи); властивості морських активів, що сприяють активізації морської діяльності (розглядаються з позиції ПЗТС як атрибутивний концепт); відносини, в яких ці властивості проявляються, тобто реалізується активна морська політика (розглядається з позиції ПЗТС як реляційний концепт).??В статті також робиться огляд сучасної морської політики окремих країн. Розглянуто морський потенціал України та морська політика України як важлива умова реалізації національних інтересів.


Дод.точки доступу:
Степанов, В.М.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Степанова, К. В.
    Державно-приватне партнерство в морській сфері: світовий досвід та перспективи розвитку в Україні [Текст] / К. В. Степанова // Економіка та держава. - 2017. - № 6. - С. 58-63 : табл. - Бібліогр. с. 63 (14 назв)
Рубрики: Морські порти--Державно-приватне партнерство--Зарубіжний досвід
Анотація: У статті розглядається сутність та світовий досвід застосування державно-приватного партнерства (ДПП). Розглянуто переваги ДПП для держави та для приватного бізнесу, види контактів та найбільш популярні сфери застосування державно-приватного партнерства. ??Проаналізовано, як розподіляються ролі та регулюючі функції держави та приватного партнера в портовій практиці. Розглянуто сутність концесії як одного із найбільш поширених видів державно-приватного партнерства щодо портової сфери, а також особливості концесійних контрактів. Розроблено загальну схему концесійних відносин у порту за моделлю ВОТ між приватним партнером та державним партнером.??Проаналізовано перспективи застосування концесійних відносин в портах України. Привабливість концесії для держави обумовлена тим, що, як правило, передбачає здійснення капіталомістких проектів і супроводжується створенням нових об'єктів або істотним поліпшенням вже існуючого портового майна, при цьому за державою закріплюється право власності на створені об'єкти. Розглянуті ризики для держави щодо здавання портів України в концесію, серед яких головний ризик — це можливість монополізації портів.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)