Старостенко, Віталій Іванович.
    Нові технології пошуку нафти та газу [Текст] / В. І. Старостенко, В. В. Кулик, М. С. Бондаренко // Діловий вісник. - 2010. - № 7. - С. 12-13. : фото.цв.
Рубрики: Природні ресурси--Нафто-газові родовища--Геологічна розвідка
Анотація: Про нові технології геофізичних досліджень розповідають працівники Інституту геофізики ім. С.І. Субботіна НАН України.


Дод.точки доступу:
Кулик, Володимир Васильович; Бондаренко, Максим Сергійович




    Старостенко, Віталій Іванович.
    Геофізика: результати фундаментальних та прикладних досліджень [Текст] / Віталій Іванович Старостенко // Вісник Національної академії наук України. - 2015. - № 5. - С. 32-34
Рубрики: Геофізика--Дослідження
   Тектоніка--Геофізичні дослідження

   Сейсмологія--Землетруси--Дослідження--Україна

Анотація: Старостенко Віталій Iванович розповідає що в Інституті геофізики ім. С.І. Субботіна НАН України (ІГФ) активно розвиваються всі методи сучасної геофізики як фундаментального, так і прикладного характеру. Віталій Іванович у своїй доповіді розповів про деякі результати цих розробок.





    Старостенко, Віталій Іванович.
    Про виконання цільової комплексної програми наукових досліджень НАН України "Стратегічні мінеральні ресурси України" [Текст] : стенограма наукової доповіді на засіданні Президії НАН України 2 грудня 2015 року / Віталій Іванович Старостенко // Вісник Національної академії наук України. - 2016. - № 2. - С. 29-32
Рубрики: Мінеральні ресурси--Географічні дослідження--Україна
   Геологія--Геологічна розвідка

Анотація: У доповіді розглянуто стан та перспективи розвитку мінерально-сировинної бази в Україні, а також обговорено результати виконання цільової комплексної програми наукових досліджень НАН України «Стратегічні мінеральні ресурси України».





    Старостенко, Віталій Іванович.
    Геофізичні дослідження для підвищення ефективності пошуку корисних копалин в Україні [Текст] / Віталій Іванович Старостенко, Олег Борисович Гінтов, Роман Іванович кутас // Вісник Національної академії наук України. - 2016. - № 3. - С. 54-61 : карти. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Геофізика--Дослідження
   Корисні копалини--Рудні родовища--Україна

   Корисні копалини--Родовища вуглеводнів

Кл.слова (ненормовані):
геофізика -- рудні родовища -- вуглеводневі родовища -- зони розломів -- Український щит -- Дніпровсько-Донецька западина
Анотація: На прикладі Українського щита і Дніпровсько-Донецької западини розглянуто ефективність використання геофізичних методів при пошуках рудних і вуглеводневих корисних копалин. Показано, що на сучасному етапі розвитку прогнозування районів розгортання пошукових робіт неможливе без вивчення глибинної будови земної кори і мантійних процесів, які є генераторами рудних і нафтогазових флюїдів. Шляхами надходження рудної і вуглеводневої речовини з глибини до поверхні є зони розломів, які ефективно досліджуються комплексом геофізичних методів. Зокрема, за результатами геофізичного і геодинамічного моделювання та завдяки тісному комплексуванню геофізичних і геологорозвідувальних робіт доведено, що ключове положення у структурі Українського щита посідає Кіровоградський рудний район, який містить унікальні метасоматичні родовища урану, а також багатий на родовища благородних, кольорових і рідкісних металів.


Дод.точки доступу:
Гінтов, Олег Борисович; кутас, Роман Іванович




    Старостенко, Віталій Іванович
    Про виконання наукового проекту "Геофізичні дослідження літосфери центрального та північного регіонів України для оцінки перспектив нафтогазоносносності (Georift)" [Текст] : стенограма наукової доповіді на засіданні Президії НАН України 11 січня 2017 року / Віталій Іванович Старостенко // Вісник Національної академії наук України. - 2017. - № 3. - С. 17-23 : іл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Літосфера--Геофізичні дослідження
   Геологія--Корисні копалини--Родовища вуглецевих порід та вуглеводнів

Анотація: У доповіді розглянуто важливість вивчення глибинної будови літосфери України з використанням геофізичних методів досліджень як основи для пошуків мінеральних та енергетичних ресурсів країни, а також обговорено результати виконання наукового проекту «Геофізичні дослідження літосфери центрального та північного регіонів України для оцінки перспектив нафтогазоносності (GEORIFT)».





    Якимчик, Андрій Іванович.
    Щодо проблеми використання в Україні наукометричних показників: на прикладі аналізу публікаційної активності окремого науковця [Текст] / Андрій Іванович Якимчик // Вісник Національної академії наук України. - 2020. - № 9. - С. 66-77 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Наукометричний аналіз--Результативність дослідників
   Публікаційна активність

Кл.слова (ненормовані):
публікаційна активність -- геофізика -- Scopus -- Web of Science -- цитування -- науковий журнал
Анотація: Статтю присвячено проблемі використання в Україні наукометричних показників для оцінювання результатів наукової діяльності на прикладі конкретного науковця - академіка НАН України В.І. Старостенка, який у цьому році відсвяткував свій 85-річний ювілей. Узагальнено науковий доробок цього видатного вченого-геофізика і організатора науки, наведено кількісні показники з його профілів у бібліографічних базах даних Scopus і Web of Science Core Collection. Проаналізовано повний перелік його наукових праць за останні 30 років і окремо розглянуто список публікацій у 2015-2019 рр. за наукометричними даними бази Scopus. Зроблено висновок, що зазначені бібліографічні реферативні бази даних орієнтуються насамперед на англомовні публікації, а статті та монографії іншими мовами (українською, російською) в них відображено некоректно і неадекватно.


Дод.точки доступу:
Старостенко, Віталій Іванович \про нього\




    Старостенко, Віталій Іванович.
    Про результати виконання цільової програми наукових досліджень НАН України "Мінерально-сировинна база України як основа безпеки держави" [Текст] : стенограма наукової доповіді на засіданні Президії НАН України 3 березня 2021 р. / Віталій Іванович Старостенко // Вісник Національної академії наук України. - 2021. - № 4. - С. 29-33
Рубрики: Наукові дослідження--Мінеральні ресурси--Україна
Анотація: У доповіді наведено найважливіші результати виконання цільової програми наукових досліджень НАН України «Мінерально-сировинна база України як основа безпеки держави». Зазначено, що програму було спрямовано на науково-методичну підтримку розвитку мінерально-сировинної бази України та протидію деградації геологічної галузі, яка критично впливає на економічну, соціально-політичну й геополітичну стабільність та життєзабезпечення населення. З метою продовження досліджень запропоновано започаткувати цільову програму наукових досліджень НАН України «Критичні та стратегічні мінеральні ресурси України за умов глобалізації та змін клімату» на 2021-2025 рр.





    Старостенко, Віталій Іванович.
    Про результати виконання цільового проєкту «Геофізичні дослідження літосфери зони зчленування Східно-Європейської та Західно-Європейської платформ України у зв’язку з перспективами нафтогазоносності» [Текст] : стенограма доповіді на засіданні Президії НАН України 24 листопада 2021 року / Віталій Іванович Старостенко // Вісник Національної академії наук України. - 2022. - № 1. - С. 45-51 : рис.
Рубрики: Геофізика--Геофізичні дослідження--Корисні копалини
Кл.слова (ненормовані):
глибинна будова літосфери -- глибинне сейсмічне зондування -- Східно-Європейська платформа -- Західно-Європейська платформа -- зона зчленування -- TTZ
Анотація: У доповіді наведено найважливіші результати, отримані під час виконання зазначеного проєкту, які мають вагоме значення для пошуків мінеральних та енергетичних ресурсів у надрах України і дають нову унікальну інформацію про природу тектонічних процесів, що впливають на формування та розташування родовищ корисних копалин. Сформульовано науково обґрунтовані пропозиції для проведення геолого-пошукових робіт на корисні копалини у зоні зчленування Східно-Європейської та Західно-Європейської платформ на території України.