Стариченко, Є. М.
    Прогнозування диференціації продовольчого споживання [Текст] / Є. М. Стариченко // Економіка АПК. - 2009. - № 7. - С. 137-142. - Бібліогр. в прим.
Рубрики: Продовольча безпека--Сільськогосподарська продукція
   Домогосподарства--Аналіз споживання--Статистичне спостереження--Україна, 2007-2010 рр.

Кл.слова (ненормовані):
Квінтиль -- ARIMA-процеси
Анотація: Розглядаються питання прогнозування й регулювання продовольчого забезпечення. Аналізуються дані по споживанню і диференціації споживання продукції рослинництва і тваринництва.





    Скрипник, А. В.
    Оцінка можливостей експортного потенціалу сільськогосподарської продукції України [Текст] / А. В. Скрипник, Є. М. Стариченко // Економіка АПК. - 2016. - № 8. - С. 14-21 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Аграрне виробництво--Продовольчий ринок--Україна
Кл.слова (ненормовані):
оптимізаційна модель -- міжгалузевий баланс
Анотація: В даній статті на підставі моделі міжгалузевого балансу побудовано оптимізаційну модель відносно максимізації чисельності населення, що можна забезпечити основними продуктами харчування відповідно до рекомендацій МОЗ.


Дод.точки доступу:
Стариченко, Є. М.




    Скрипник, А. В.
    Методичні підходи до визначення інтегрального показника продовольчої безпеки [Текст] / А. В. Скрипник, Є. М. Стариченко // Економіка АПК. - 2017. - № 9. - С. 25-33 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Аграрна політика--Продовольча безпека--Україна
Кл.слова (ненормовані):
інтегральний показник
Анотація: Мета статті - удосконалення методики інтегральної оцінки продовольчої безпеки з урахуванням існуючої інформаційної бази та затверджених Урядом індикаторів, а також оцінка на основі визначеного індикатора ризиків виникнення продовольчої небезпеки.Практична значущість - представлена методика дає змогу за допомогою інтегрального індикатора оцінити стан продовольчої безпеки та виявити основні фактори, що його визначають.


Дод.точки доступу:
Стариченко, Є. М.




    Стариченко, Є. М.
    Теоретико-методичні засади формування критерів та показників оцінки продовольчої безпеки країни [Текст] / Є. М. Стариченко // Економіка та держава. - 2018. - № 6. - С. 113-118. - Бібліогр. с. 118 (11 назв)
Рубрики: Продовольча безпека--Україна
Анотація: Досягнення продовольчої безпеки вимагає створення системи цільових індикаторів, що дозволяє обгрунтовувати та приймати дієві управлінські рішення державними органами управління та влади. Стан продовольчої безпеки населення оцінюється широким спектром показників.Продовольча безпека є складовою економічної безпеки, а стан останньої оцінюється об'єктивною системою критеріїв, показників і індикаторів, які визначають порогові значення функціонування економічної системи. Тому побудова системи продовольчої безпеки неможлива без створення системи показників та індикаторів, які дозволяють сформувати кількісно-якісні характеристики соціально-економічним явищам і процесам.Необхідно зазначити, що індикатори, подібні між собою, однак у різних методиках можуть входити до різних груп показників. Індикатори, які характеризують стан транспортної інфраструктури (частка доріг із твердим покриттям, частка залізничних шляхів) у рамках системи індикаторів ФАО відносяться до показників (фізичної) доступності продовольства та характеризує можливість доставляти продовольство до мереж роздрібної торгівлі, і доступ населення до ним.??Узагальнено систему показників продовольчої безпеки, що використовується у вітчизняній практиці, яка при аналізі та прогнозуванні по основних групах продовольчих товарів дозволяє провести порівняння, наявного і імовірного в майбутньому стану продовольчого забезпечення, оцінити реальні потреби держави в основних продуктах харчування й ресурсах для їхнього виробництва, а також визначити базові показники продовольчої стратегії як складової аграрної політики держави. Вітчизняний підхід до оцінювання продовольчої безпеки передбачає використання цілого ряду показників, які характеризують різні її аспекти, однак їх різнобічність не дозволяє зробити висновок про динаміку зміни продовольчої безпеки країни в цілому. Вважаємо, що в охарактеризованій вище системі показників, відсутній розрахунок узагальнюючого показника, який би комплексно оцінював стан продовольчої безпеки.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)