Сміхула, А. В.
    Технологічні засади реконструкції котельного обладнання з метою зниження витрат природного газу та поліпшення екологічних показників [Текст] : наукове повідомлення молодого вченого на засіданні Президії НАН України 15 лютого 2012 року / А. В. Сміхула // Вісник Національної академії наук України. - 2012. - № 6. - С. 57-61 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Котельні установки--Модернізація
   Теплоенергетика--Обладнання

Анотація: У повідомленні висвітлено основні технологічні засади реконструкції морально і конструктивно застарілого котельного обладнання з метою наближення основних показників до сучасного світового рівня. Реконструкція існуючих котлів від 4 МВт, на відміну від їх заміни, потребує значно менших капітальних вкладень, дозволяє знизити витрати природного газу та поліпшити екологічні показники.





   
    Модернізація газових котлів ТЕС, ТЕЦ та котелень відповідно до вимог екологічних директив ЄС [Текст] / І. Я. Сігал [та ін.] // Энерготехнологии и Ресурсосбережение. - 2017. - № 4. - С. 61-71. - Бібліогр. с. 68, 70-71 (18 назв)
Рубрики: Котли--Експлуатація
   Котельні установки--Європейські стандарти

Анотація: Показано, що встановлена потужність котлоагрегатів в Україні значно перевищує потреби споживачів та як один з найменш капіталоємних шляхів підвищення їх техніко-економічних та екологічних показників з подовженням ресурсу можна розглядати неремаркування котлоагрегатів на меншу потужність. Встановлено, що для котлів паливоспалюючих установок (ПСУ), вхідна теплова потужність яких 50 МВт та більше, що працюють на природному газі, для досягнення норм ЄС необхідно знизити викиди NOx на 50-80 %. Збільшення об'єму газів рециркуляції в дуттьове повітря більше 25 % від димових газів значно зменшує концентрацію кисню у суміші повітря та димових газів, що може призвести до погіршення горіння, виносу факелу в конвективну частину, призвести до значного збільшення витрати електроенергії та збільшення температури вихідних газів. Використання газів СО2 чи N2 для баластування природного газу з метою зниження викидів NOx є економічно недоцільним. Застосування технології баластування, що грунтується на підмішуванні димових газів до природного газу, потребує спеціальних гіальникових пристроїв, та діапазон регулювання потужності пальника може бути обмежений. Доцільне поєднання декількох заходів зниження NOx одночасно. Розроблено план дій для виконання екологічних директив ЄС існуючими котлоагрегатами, що працюють на природному газі, з підвищенням їх техніко-економічних показників. Одним з можливих шляхів виконання екологічних директив ЄС котлоагрегатами в Україні є перенесення навантаження від існуючих ПСУ вхідною тепловою потужністю 50 МВт та більше до менш потужних. Крім того, можливо перемар- кування частини котлів на нову номінальну потужність з метою отримання ПСУ, вхідна теплова потужність якої буде менше 50 МВт, що виведе їх з-під дії директиви ЄС 2010/75/EU.


Дод.точки доступу:
Сігал, І.Я.; Сміхула, А.В.; Марасін, А.В.; Лавренцов, Є.М.; Домбровська, Е.П.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




   
    Визначення оптимальних схем поводження з твердими побутовими відходами міст України [Текст] / Г. В. Жук [та ін.] // Энерготехнологии и Ресурсосбережение. - 2018. - № 1. - С. 48-61. - Бібліогр. с. 59, 61 (24 назви)
Рубрики: Комунально-побутові відходи--Утилізація
Анотація: Запропоновано схему поводження з твердими побутовими відходами, що складається з роздільного двохпотокового збору міських відходів, їх сортування, збору вторинної сировини, виробництво RDF-палива та складування незначної їх частини на полігоні, який облаштовано системою збору звалищного газу. За допомогою об'єктивних даних, експертних оцінок та розрахунків визначено базові матеріальні та фінансові параметри основних потоків схеми. Запропоновано модель матеріальних, енергетичних та фінансових потоків, що дозволяє оцінити техніко-економічну ефективність комплексного використання елементів управління твердими побутовими відходами. На прикладі міста Івано-Франківська показано, що навіть при існуючих низьких тарифах на транспортування та захоронения відходів, комплексне використання "затратних" та "дохідних" елементів дає можливість створити самоокупну систему управління твердими побутовими відходами. Усі залучені до схеми технології успішно реалізовані в Україні.


Дод.точки доступу:
Жук, Г.В.; Нікітін, Є.Є.; Сміхула, А.В.; Душка, О.В.; Іванів, О.С.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




   
    Досвід розробки, впровадження та модернізації водогрійних котлоагрегатів з двосвітними екранами та щілинними подовими пальниками [Текст] / Є. М. Лавренцов [и др.] // Энерготехнологии и ресурсосбережение . - 2019. - № 3. - С. 17-26. - Бібліогр.: с. 23-24, 26 (18 назв)
Рубрики: Котли--Енергоефективність
Анотація: Показано, що у газових котлах рівномірне підведення тепла по глибині (ширині) топкової камери за рахунок використання подових щілинних пальників підвищує їх ресурс на строк понад 40 років. Причому використання двосвітних екранів дає можливість суттєво збільшити теплонапругу топкового об'єму, залишаючи незмінними об'єм топкової камери та температуру димових газів на виході з топки при одночасному зниженні викидів оксидів азоту. Котли потужністю 1-10 МВт із вищевказаними технічними рішеннями конструкції Інституту газу НАН України із загальною тепловою потужністю більше 60 ГВт продовжують випускатися та експлуатуватися в Україні та країнах СНД, причому щодо викидів оксидів азоту встановлені котли відповідають новій директиві ЄС (EU) 2015/2193. Показано, що застосування газових подових щілинних пальників у порівнянні з базовими заводськими вихровими типів ГМГ чи ГМГБ, що встановлені на багатьох котлах, дає можливість знизити викиди оксидів азоту орієнтовно на 15 %. Розроблено проект реконструкції котлів ТВГ-8 (ТВГ-8М) та КВГ-7,56 зі збільшенням площі конвективно!' поверхні заміною заводської труби діаметром 28x3 на 32x3 мм. Передбачено використання удосконалених щілинних подових пальників, що оснащені каліброваними соплами для точного дозування природного газу в повітря. У результаті дослідного випробування реконструйованих котлів на протязі 3-5 років показано, що ці технічні рішення дають можливість підвищити енергоефективність існуючих котлів ТВГ та КВГ до сучасного європейського рівня - 94-95 % на номінальній теплопродуктивності.


Дод.точки доступу:
Лавренцов, Є.М.; Сігал, І.Я.; Сміхула, А.В.; Домбровська, Е.П.; Кернажицька, О.С.; Марасін, О.В.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




   
    Дослідження горіння відірваних газових струменів при стабілізації фронту полум'я на вертикальній поверхні [Текст] / І. Я. Сігал [та ін.] // Енерготехнології та ресурсозбереження . - 2020. - № 4. - С. 29-38. - Бібліогр.: с. 36, 38 (15 назв)
Рубрики: Котли--Газові
Анотація: Досліджено умови стабілізації горіння відірваних газових струменів на вертикальній поверхні у діапазоні діаметрів сопел do= 1,6-3,0 мм. Показано механізм стабілізації полум'я відірваного струменя газу на вертикальній поверхні, який дає можливість при стабільному горінні збільшити швидкість витікання газу через одне сопло у 3 рази й більше у порівнянні з дифузійним горінням вільного струменя газу, що ніяк не стабілізований. Встановлено оптимальну відстань до вертикальної вогнетривкої поверхні у калібрах сопла щодо створення щілинних подових пальникових пристроїв. Обґрунтовано необхідність використання мінімальних по зриву кутів атаки при конструюванні щілинних подових пальників, які були експериментально встановлені. Експериментально показано, що, починаючи з тиску газу в трубі-колекторі р = 500 мм вод. ст. та, відповідно, швидкості його витікання через сопло більше Wg~ 100 м/с, при відстані до вертикальної поверхні, на якій стабілізується факел 15 L/do ЗО, для діапазону діаметрів сопел do


Дод.точки доступу:
Сігал, І.Я.; Сміхула, А.В.; Сігал, О.І.; Марасін, О.В.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)