Смітюх, А. В.
    Підстави виходу учасника з товариств з обмеженою відповідальністю та юридичних осіб подібних організаційно-правових форм: порівняльно-правовий аспект [Текст] / А. В. Смітюх // Часопис Київського університету права. - 2020. - № 1. - С. 188-192. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Товариства з обмеженою відповідальністю--Вихід учасника--Правовий аспект
Анотація: У статті представлено результати порівняльно-правового дослідження підстав виходу учасника з товариств з обмеженою відповідальністю та юридичних осіб подібних організаційно-правових форм у правових системах низки держав. Зокрема, зроблено висновок про те, що у більшості правових систем підставою виходу є фактичний склад до якого крім основного елементу – волевиявлення учасника щодо припинення корпоративних правовідносин участі, входить додатковий елемент суб’єктивного або об’єктивного характеру, який, у свою чергу, може бути таким, що виражений в оціночних категоріях, або ні. Класифіковано відповідні додаткові елементи, досліджено кореляцію між додатковими елементами фактичного складу підстави виходу та способом виходу.

Є примірники у відділах:
(01.08.2020р. - Б.ц.) (вільний)




    Смітюх, А. В.
    Здійснення корпоративних прав, посвідчених корпоративними паями (частками, акціями), щодо [Текст] / А. В. Смітюх // Часопис Київського університету права. - 2020. - № 2. - С. 223-227. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Корпоративні права
Кл.слова (ненормовані):
узуфрукт -- корпоративний пай -- акція -- частка у статутному капіталі
Анотація: У статті представлено результати порівняльно-правового дослідження розподілу здійснення корпоративних прав, посвідчених корпоративними паями (частками, акціями), щодо яких встановлений узуфрукт у правових системах низки країн континентальної правової сім’ї (Бельгії, Іспанії, Нідерландів, Німеччини, Туреччини, Франції, Швейцарії). Запропоновано модель розподілу здійснення правомочностей, що становлять разом сукупність майнових корпоративних прав (на дивіденди, на майнову корпоративну квоту, на придбання корпоративних паїв, що формуються товариством або відчужуються іншими учасниками) та немайнових корпоративних прав (право голосу та інші правомочності, що становлять разом право брати участь в управлінні товариством та право на доступ до інформації про діяльність товариства) між фруктуарієм та учасником товариства – власником корпоративних паїв, щодо яких встановлений узуфрукт для можливого закріплення у законодавстві України у разі впровадження до вітчизняної правової системи інституту узуфрукту корпоративних паїв.

Є примірники у відділах:
(05.02.2021р. - Б.ц.) (вільний)