Скрипник, Володимир Леонідович.
    Примусове припинення права власності в Україні: історія становлення законодавства [Текст] / В. Л. Скрипник // Держава і право. - 2010. - Вип. 48. - С. 90-95. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Приватна власність--Законодаче регулювання--Історія--Україна
Кл.слова (ненормовані):
приватна власність, історичний розвиток.
Анотація: У статті досліджуються особливості примусового припинення права приватної власності в Україні на різних етапах її історичного розвитку.





    Скрипник, Володимир.
    Сервітут як спосіб здійснення речових прав [Текст] / Володимир Скрипник // Підприємництво, господарство і право. - К., 2017. - № 1. - С. 44-49. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Земельне право--Речові права--Сервітут
Кл.слова (ненормовані):
право власності -- охоронюваний законом інтерес -- користування чужим майном
Анотація: У статті здійснюється аналіз особливостей такої правової категорії, як сервітут, а саме поняття, змісту і характерних ознак сервітуту як способу здійснення речових прав із точки зору сучасної цивільно-правової доктрини та сформульовані пропозиції щодо вдосконалення цивільно-правового регулювання сервітуту. Акцент зроблено на дослідженні не тільки теоретичних проблем, а й питань практичного характеру, а також запропоновані конкретні зміни до законодавчих актів. Автором зроблено чіткий висновок, що речове право у вигляді сервітуту надає власнику можливість ефективно використовувати свою річ, а також передбачає право на задоволення немайнових інтересів інших осіб, речове право яких на чужу річ не пов’язане зі здійсненням майнових прав.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Заїка, Юрій.
    Інформація в системі об’єктів цивільних прав [Текст] / Юрій Заїка, Володимир Скрипник // Підприємництво, господарство і право. - 2017. - № 1. - С. 240-245. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Інформація--Цивільно-правове регулювання
Кл.слова (ненормовані):
види інформації -- інформація з обмеженим доступом -- система цивільних прав
Анотація: У статті досліджуються питання особливості інформації як об’єкта цивільних прав, правова природа та характерні ознаки інформації. Також розглядаються різновиди інформації, особливості встановлення правового режиму інформації, місце інформації в системі об’єктів цивільних прав.


Дод.точки доступу:
Скрипник, Володимир
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Скрипник, Володимир.
    Речі, обмежені в цивільному обороті, як об’єкти цивільних прав [Текст] / Володимир Скрипник // Підприємництво, господарство і право. - 2018. - № 1. - С. 36-40. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Речове право
Кл.слова (ненормовані):
класифікація речей -- оборотоздатність об’єктів -- правовий режим речей
Анотація: У статті проведено науково-теоретичний аналіз сутності та правової природи речей, які можуть належати лише певним учасникам цивільного обороту або перебування яких у цивільному обороті допускається за спеціальним дозволом, досліджено особливості їх правового режиму та визначено місце в системі об’єктів цивільних прав. Проведена наукова розвідка свідчить про те, що віднесення об’єкта цивільних прав до категорії обмежено оборотоздатних об’єктів зумовлено не лише властивостями самого об’єкта, який без належного контролю над ним може становити потенційну небезпеку для оточуючих, і потребою захисту приватних інтересів, а й необхідністю охороняти і захищати інтереси публічні, які можуть бути порушені у разі неконтрольованого процесу володіння, користування чи розпорядження такими об’єктами. Автором зроблено чіткий висновок про те, що у цивільному обороті разом з об’єктами, які законодавець відносить до обмежено оборотоздатних об’єктів, можуть бути і так звані квазі-обмежено оборотоздатні об’єкти, набуття, користування і відчуження яких потребує спеціальних правил. Акцент зроблено на дослідженні не тільки теоретичних проблем, а й питань практичного характеру, внаслідок чого зазначена необхідність перегляду з метою приведення у відповідність до чинного законодавства з урахуванням сучасних реалій спеціального законодавства, в якому встановлені обмеження щодо оборотоздатності тих чи інших об’єктів.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Скрипник, Володимир.
    Донорські органи як об’єкти цивільних правовідносин [Текст] / Володимир Скрипник // Підприємництво, господарство і право. - 2018. - № 5. - С. 62-67. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Донорство--Цивільно-правове регулювання--Україна
Кл.слова (ненормовані):
анатомічні матеріали -- трансплантологія -- цивільно-правовий статус -- об’єкт цивільного права
Анотація: У статті аналізується питання правничого статусу донорських органів у системі об’єктів цивільних прав і об’єктів цивільних правовідносин. Розглядається сутність донорських органів як об’єкта цивільно-правового регулювання, досліджуються основні підходи до розуміння донорських органів як об’єктів цивільних прав. Констатується, що донорські органи слід віднести до специфічного самостійного об’єкта цивільних прав, обмеженого в цивільному обороті, що має бути чітко зафіксовано в законодавстві.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Скрипник, Володимир.
    Місце криптовалюти в системі об’єктів цивільних прав [Текст] / Володимир Скрипник // Підприємництво, господарство і право. - 2018. - № 8. - С. 38-43. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Криптовалюта--Цивільно-правове регулювання
Анотація: У статті аналізується питання правничого статусу криптовалюти в системі об’єктів цивільних прав за українським законодавством і законопроектами, поданими до парламенту України. Розглядається можливість оцінки криптовалюти як грошей, електронних коштів, валютних цінностей, інформації й іншого майна. Робиться висновок про можливість правничої кваліфікації криптовалюти як «іншого майна» та грошей з точки зору економічної теорії.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Скрипник, Володимир.
    Житло як особливий об’єкт цивільних прав [Текст] / Володимир Скрипник // Підприємництво, господарство і право. - 2018. - № 12. - С. 70-74. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Житлові будинки--Цивільно-правовий статус
Кл.слова (ненормовані):
майно -- правовий режим
Анотація: Стаття присвячена з’ясуванню поняття «жиле приміщення», визначенню особливостей його правового режиму. Установлено, що житло як об’єкт цивільного права має спеціальний правовий статус. Запропоновано систематизувати правові норми, які містяться в окремих галузях законодавства, в окрему главу Цивільного кодексу України в розділі «Об’єкти цивільних прав».

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Скрипник, Володимир.
    Транспортні послуги в системі об’єктів цивільних прав [Текст] / Володимир Скрипник // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 5. - С. 50-55. - Бібліогр. 18 назв
Рубрики: Транспорне право--Транспорті послуги--Правова природа
Кл.слова (ненормовані):
договір перевезення -- постачання товарів -- перевезення вантажів
Анотація: Наведено ознаки транспортних послуг як об’єкта цивільних прав. Визначено особливості змісту транспортної послуги та фактори, які впливають на її якість.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Скрипник, Володимир.
    Аліменти як об’єкти цивільних прав [Текст] / Володимир Скрипник // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 9. - С. 60-65. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Аліменти--Цивільно-правове регулювання
Кл.слова (ненормовані):
правова природа -- аліментні зобов’язання
Анотація: Стаття присвячена з’ясуванню правової природи аліментів, виявленню особливостей їх правового регулювання, визначенню місця аліментів у системі об’єктів цивільних прав та усуненню прогалин, що регулюють аліментні правовідносини, у законодавстві України. Автором аналізуються: Конвенція про права дитини, норми сімейного та цивільного законодавства, закони України «Про виконавче провадження» та «Про нотаріат».