Костенко, Наталія.
    Тестування шкали культурної компетентності (CQS): українська аудиторія / Наталія Костенко, Людмила Скокова // Соціологія: теорія, методи, маркетинг : Науково-теоретичний часопис. - 2012. - № 4. - С. 159-193
Рубрики: Тестування--Крос-культурна компетентність--Дослідження
Анотація: Наведено повний звіт про дослідження валідизації шкали культурного інтелекту в Україні.


Дод.точки доступу:
Скокова, Людмила
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Скокова, Людмила.
    Культурно-дозвіллєві практики населення: зрушення останніх десятиліть [Текст] / Людмила Скокова // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2015. - № 4. - С. 72-99. - Бібліогр.: с. 97-99
Рубрики: Дозвілля--Соціологічні дослідження--Україна
Кл.слова (ненормовані):
культурні практики -- дисбаланси структури дозвілля -- зрушення у сфері дозвілля -- культурно-дозвіллєві стилі населення
Анотація: У статті проаналізовано динаміку змін у сфері культурно-дозвіллєвих практик населення України за останні два десятиліття на підставі моніторингових обстежень. Розглядаються основні види культурних практик у структурі дозвілля та їх дисбаланси: домінування культурного споживання у домашньому просторі, незадіяність більшої частини населення до споживання культури у публічному просторі, неучасть у творчих, фізично активних заняттях. Показано відтворення головних бар’єрів бажаного проведення дозвілля, динаміку дефіцитів щодо задоволення культурних і рекреаційних потреб. На підставі спостережень 2007-2013 років вирізнено три узагальнені культурно-дозвіллєві стилі, які репродукуються у часі: модель “univorous” (54-55%) із низьким рівнем включення, одноманітним набором занять; модель “pausivores” (22-24%) – середній діапазон занять, середній рівень залученості; модель “omnivorous” (22-25%) – висока активність, широкий діапазон різноманітних занять.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Скокова, Людмила.
    Участь у мережево-цифровій культурі в Україні: порівняльна динаміка [Текст] / Людмила Скокова // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2017. - № 1. - С. 145-163 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Глобальні комп'ютерні мережі--Користувачі--Мережева активність--Порівняльна характеристика--Україна
Кл.слова (ненормовані):
глобальний інтернет-простір -- порівняльна крос-культурна динаміка -- часова динаміка -- мобільний інтернет -- мережево-цифрова культура
Анотація: Розглянуто сучасний стан і динаміку залучення України до глобального інтернет-простору і становлення мережево-цифрової культури. Порівнюються результати міжнародних статистичних і соціологічних досліджень залученості до інтернету населення країн світу, реконфігурації інтернет-простору із входженням до нього країн, що розвиваються, а також у зв'язку із поширеністю та популярністю мобільного інтернету.

Є примірники у відділах:
(вільний)




    Скокова, Людмила.
    Соціологія ризику в міждисциплінарному контексті / Людмила Скокова // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2020. - № 3. - С. 194-200. - Бібліогр. в кінці ст.
Рец. на кн. : Burgess A., Alemano A., Zinn J. . Routledge handbook of risk studies / A., Alemano A., Zinn J. Burgess A. - New York: Routledge, 2016. – 362 р.

Рубрики: Соціологія--Соціологія ризику--Дослідження--Міждисциплінарний аспект
Анотація: Рецензія на "Довідник студій ризику", у якому охоплено широке коло тем – від популярних теоретичних напрямів до питань менеджменту ризиків, від розвитку нових субполів досліджень цього феномену, до апробації операційних вимірів його аналізу

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Скокова, Людмила.
    Нестабільність соціуму в координатах соціології ризику і невизначеності / Людмила Скокова // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2020. - № 4. - С. 162-163. - (Круглий стіл "Системні ризики нестабільного суспільства: соціологічна аналітика")
Рубрики: Соціальні ризики--Нестабільність соціуму
Анотація: Часи пандемії зайвий раз нагадали, що ми живемо у світовому суспільстві ризиків, з його мінливими та гібридними ґлобально-локальними соціальними порядками. Ця метафора У. Бека вказує на системний характер ризиків, які притаманні всім сферам життя, що безперервно змінюються під впливом нових технологій, економічних новацій, політичних криз, зміни ціннісно-смислових конфіґурацій, наслідків дій з боку human та non-human акторів. Наприкінці вересня в Інституті соціології НАН України відбувся круглий стіл (у віртуальному режимі), присвячений концептуальним та операціональним підходам до вивчення ризиків дестабілізації суспільного життя в українському соціумі. Увагу учасників було сфокусовано на соціоструктурних, соціопсихологічних, соціокультурних вимірах соціальних процесів, а також на важливості опрацювання практичних рекомендацій управління ризиками на підставі результатів соціологічного аналізу.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Скокова, Людмила Георгіївна.
    Системні ризики в нестабільному суспільстві: соціальні та культурно-інформаційні виміри [Текст] : за матеріалами доповіді на засіданні Президії НАН України 22 грудня 2021 року / Людмила Георгіївна Скокова // Вісник Національної академії наук України. - 2022. - № 2. - С. 44-56 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Соціологія --Соціальна напруженість--Бідність
Кл.слова (ненормовані):
системні ризики -- бідність -- соціальна напруженість -- ризики у сфері культури -- дисбаланси -- нестабільне суспільство -- пандемія Сovid-19
Анотація: У статті викладено основні результати виконання науково-дослідної роботи в Інституті соціології НАН України. Підкреслено, що нестабільність перебігу соціальних процесів у глобально-локальному контексті пов'язана з системними ризиками екзогенного та ендогенного характеру, в свою чергу стани нестабільності і криз (економічна, фінансова, політична, коронавірусна та ін.) провокують розгортання і нашарування системних ризиків у різних сферах суспільного життя. Соціологічна інтерпретація системних ризиків передбачає увагу до специфіки функціонування соціальних інститутів, характеристик соціально-психологічного та культурно-інформаційного клімату, спрямованості настанов і практик громадян. На основі узагальненого бачення сучасних теоретико-методологічних підходів до вивчення ризиків, аналізу емпіричних даних соціологічних опитувань (моніторинг «Українське суспільство» Інституту соціології НАН України та інші дані) здійснено соціологічний аналіз проявів і локалізацій системних ризиків бідності, соціальної напруженості, освіти і зайнятості, електронної демократизації, участі в дозвіллі, цифрових медіа тощо.