Скляренко, Г.
    Українські кольори в Америці [Текст] / Г. Скляренко // Україна. - 2005. - № 4-5. - С. 56-58
Рубрики: Художники України--Комоні Еріка--Творчість


Дод.точки доступу:
Комоні, Еріка \про неї\




    Скляренко, Г.
    Від "Болотяної лукрози" до "Матері городів" [Текст] : архітектурні фантазії Олега Тістола та Миколи Маценка / Г. Скляренко // Київ. - 2006. - № 4. - С. 190-192
Рубрики: Художники України 21 століття
   Київські художники

Анотація: Розповідь про новий цикл творів київських художників - "Матір городів". Живопис по фотографії представляє архітектурні пам'ятки Києва, минуле і теперішнє столиці.


Дод.точки доступу:
Тістола, Олег (київський художник) \про нього\; Маценко, Микола (київський художник) \про нього\




    Скляренко, Г.
    "Старий пейзаж" у вимірах нового живопису [Текст] / Г. Скляренко // Образотворче мистецтво. - 2007 . - № 2 . - С. . 134 - 136
Рубрики: Художники України--Олексчандр Бабак --Анатолій Кривопал
Анотація: У своїх "Українських мотивах" художники О.Бабак та А. Кривопал висувають свої версії сучасного бачення пейзажу, перш за все, як теми живопису, як образний імпульс, здатний набувати найрізноманітніших художніх втілень.





    Скляренко, Г.
    Картини миколи Залевського: мистецтво у "просвітку буття" [Текст] / Г. Скляренко // Образотворче мистецтво. - 2007 . - № 3 . - С. . 45 - 47
Рубрики: Художники України--Микола Залевський --Київ
Анотація: Художник стикає у своїх картинах різні досвіди, окреслючи свій образний простір - життя між двома світами, однаково ілюзорними, незрорумілими і в той же час- чуттєво реальними.





    Скляренко, Г.
    Федір Тетянич: останній політ [Текст] / Г. Скляренко // Образотворче мистецтво. - 2007. - № 4. - С. 14-16
Рубрики: Художники України--Тетянич Федір
Анотація: Український художник і митець Федір Тетянич.


Дод.точки доступу:
Тетянич, Федір \про нього\




    Скляренко, Г.
    Твори Алевтини Кахідзе:окрема історія, розказана про кожного [Текст] / Г. Скляренко // Образотворче мистецтво. - 2008. - №1. - С. 50-52
Рубрики: Художники України--Кахідзе А.
Анотація: У сучасному мистецтві творчість Алевтини Кахідзе - явище виняткове,але симптоматичне. Твори Алевтини Кахідзе, в яких вона розповідає про свої власні проблеми, роздуми відкривається такою, яка говорить саме про нас.


Дод.точки доступу:
Кахідзе, А. \про неї\




    Скляренко, Г.
    Українське мистецтво 1930-50-х років: штрихи до картини епохи [Текст] / Г. Скляренко // Київ. - 2007. - № 10. - С. 184-192
Рубрики: Мистецтво України 20 століття
Анотація: Про мистецтво сталінської доби тоталітаризму.





    Скляренко, Г.
    Три художники родини Пустовійтів [Текст] / Г. Скляренко // Образотворче мистецтво. - 2012. - № 3-4. - С. 88-89
Рубрики: Художники--Персоналії--Україна
Анотація: Творчі портрети українських художників з родини Пустовійтів: графіка Г.М.Пустовійта, живописця Сергія Пустовійта та Георгія Пустовійта.


Дод.точки доступу:
Пустовійт, Сергій \о нем\; Пустовійт, Гаврило \о нем\; Пустовійт, Георгій \о нем\




    Скляренко, Г.
    Незамкнене коло українського бароко [Текст] / Г. Скляренко // Образотворче мистецтво. - 2012. - № 3-4. - С. 128-129
Рубрики: Мистецтво--Виставки
Анотація: З 28 квітня по 26 серпня 2012 р. в Національному художньому музеї в Київі експонувався унікальний виставковий проект "Міф "Українське бароко".





    Скляренко, Г.
    Історія одного портрета: Максим Рильський і Зиновій Толкачов [Текст] / Г. Скляренко // Народна творчість та етнологія. - 2020. - N 2(березень-квітень). - С. 58-62. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Художники українські--Персоналії, 20 ст.
   Письменники українські--Персоналії, 20 ст.

Кл.слова (ненормовані):
взаємодія культур
Анотація: Статтю присвячено історії створення в 1948 році київським художником З. Толкачовим портрета М. Рильського, що зберігається в колекції Національного художнього музею України. Виконаний у камерній техніці пастелі, портрет наповнений глибоким психологізмом, уважним проникненням у внутрішній світ великого поета, науковця та громадського діяча.
Художник і поет приятелювали впродовж багатьох років. У 1930-х були сусідами в славетному київському будинку письменників "Роліт". У 1939 році М. Рильський написав схвальну статтю про персональну виставку З. Толкачова, присвячену 80-річчю Шолом-Алейхема, яка вийшла друком в журналі "Образотворче мистецтво", та присвятив цим творам свій вірш, що також надрукували у згаданому часопису. Інтерес до творів художника був не випадковим: у 1920-х роках М. Рильський перекладав українською вірші єврейських поетів.
Під час сталінських ідеологічних компаній "з боротьби з космополітизмом і буржуазним націоналізмом" обоє - художник і поет - зазнали суворої критики. З. Толкачов, зокрема, зміг повернутися до активного художнього життя лише в 1960-х. У другій половині 1940-х років він створив серію портретів українських письменників, що нині становить історико-художню цінність. Серед них був портрет М. Рильського.


Дод.точки доступу:
Толкачов, Зиновій Шендрович \про нього\; Рильський, Максим Тадейович (укр. поет, пер., публіцист, громад. діяч ; 1895-1964) \про нього\




    Скляренко, Г. Я.
    Закарпатська школа живопису та "повернення до модернізму" в українському мистецтві 1960-х років [Текст] / Г. Я. Скляренко // Народна творчість та етнологія. - 2021. - N 1(січень-березень). - С. 46-53. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Модернізм--Закарпаття
Кл.слова (ненормовані):
закарпатська школа живопису -- модернізм -- радянське мистецтво
Анотація: Показовою тенденцією кінця 1950 - 1960-х років - першого післясталінського десятиліття - стала лібералізація культурно-суспільного життя, що позначилася в мистецтві зверненням (хоча й украй обмеженим) до західного та вітчизняного дорадянського художнього досвідів, викреслених з актуального творчого простору радянського малярства в 1930-х - на початку 1950-х років. Важливу роль у творчому оновленні відіграла закарпатська школа живопису, яка з другої половини 1940-х років долучилася до загальноукраїнського контексту. Збережені в ній традиції європейського модернізму, пропущені крізь призму естетики народного мистецтва, стали джерелом збагачення образно-пластичної мови живопису, вплинули на його розвиток.