Скиба, М. В.
    Теоретико-методологічні засади інституціональних змін в економіці [] / М. В. Скиба // Економіка та держава. - 2012. - № 12. - С. 104-107. - Бібліогр. с.107 (17 назв)
Рубрики: Інституціональна економіка--Державне регулювання
Анотація: У статті з'ясовано сутність поняття "інститут" та розглянуто його основні ознаки, структуру, життєвий цикл, класифікацію та функції. Визначено поняття "інституціональних змін в економіці". З'ясовано роль держави у процесі інституціональних змін.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Скиба, М. В.
    Вплив держави на удосконалення інституційного середовища в процесі структурно-інноваційних змін в економіці: теоретичний аспект [Текст] / М. В. Скиба // Економіка та держава. - 2017. - № 6. - С. 34-38. - Бібліогр. с. 38 (19 назв)
Рубрики: Інституціональна економіка--Державна політика
Анотація: Забезпечення стійкого економічного розвитку суспільства, формування "нової", "постіндустріальної", "інформаційної", "інноваційної", "нооекономіки", "економіки знань" потребує удосконалення інституціонального середовища в якому особлива увага була б приділена людському капіталу. Удосконалення інституційного середовища потребує здійснення інституційних змін, а саме: зміни системи формальних правил і неформальних обмежень, а також механізмів, за допомогою яких вони вводяться в дію у певних часових і просторових межах. Формування та реалізація політики інституціональних змін має відбуватись на основі мінімізації втрат. Необхідним є вироблення таких засобів, що оптимізують витрати державного втручання та не перешкоджають можливим вигодам від такого втручання. Однією із важливих передумов формування людського капіталу є накопичення знань, пізнання сутності економічних процесів, виявлення закономірностей за допомогою розумових операцій і реалізації економічних знань, навичок, умінь і якостей особистості в життєдіяльності.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Скиба, М. В..
    Капітальні інвестиції в Україні в умовах наростання нестабільності фінансових ринків [Текст] / М. В. Скиба // Вісник Національної академії державного управління при Президентові України : науковий журнал. - 2020. - N 2. - С. 27-35. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Інвестиції--Економіка--Капітальні інвестиції
Кл.слова (ненормовані):
Інвестиції -- Економіка -- Капітальні інвестиції
Анотація: На основі аналізу нормативно-правової бази у сфері інвестиційної діяльності було з`ясовано поняття інвестицій, структуровано й представлено у графічному вигляді основні види майнових та інтелектуальних цінностей, цілі та форми державного регулювання інвестиційної діяльності в Україні.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Скиба, М. В.
    Концептуальні засади публічного управління соціально-економічним розвитком регіону [Текст] / М. В. Скиба // Регіональна економіка. - 2020. - № 3. - С. 35-45 : граф. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Регіональна політика--Соціально-економічний ровиток--Україна
Кл.слова (ненормовані):
державна регіональна політика -- регіональний розвиток -- соціально-економічний розвиток регіонів
Анотація: Здійснено аналіз наукових джерел, що присвячені проблематиці управління регіональним розвитком. З’ясовано, що в Україні за період становлення незалежності сформовано організаційно-правове підґрунтя для реалізації та здійснення державної регіональної політики, визначені основні засади регулювання соціально-економічного розвитку на регіональному рівні. Установлено, що в умовах продовження адміністративної реформи державна регіональна політика тісно пов’язана з упорядкуванням адміністративно-територіального устрою держави й реалізується органами державного управління та місцевого самоврядування у взаємодії з іншими учасниками процесу розроблення та забезпечення реалізації державної регіональної політики шляхом застосування системи методів, інструментів, засобів, заходів для досягнення визначених цілей, забезпечення ефективного, результативного, комплексного управління соціально-економічним розвитком на регіональному рівні. Наведено динаміку основних показників соціально-економічного розвитку на регіональному рівні та з’ясовано основні тенденції, що характеризували соціально-економічний розвиток на регіональному рівні впродовж 2014-2019 рр. Доведено, що органами публічного управління під час вироблення стратегічних, програмних рішень щодо управління регіональним розвитком мають бути враховані виклики, спричинені геополітичною ситуацією, пандемією, зміною клімату та ін.