Семенова, О. В.
    Вироби кустарів-шкіряників середньої Наддніпрянщини наприкінці XIX - у першій половині XX століття / О. В. Семенова // Народна творчість та етнологія. - 2013. - № 6. - С. 140-147. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Шкіряні промисли--Українці--Наддніпрянщина
   Шкіряні вироби--Побут--Наддніпрянщина
Анотація: У статті розглянуто асортимент виробів шкіряного промислу кустарів Середньої Наддніпрянщини наприкінці XIX - у першій половині XX ст.





    Семенова, О. В.
    Ярмаркова торгівля як фактор розвитку шкіряного кустарного промислу українців Середньої Наддніпрянщини наприкінці ХІХ - на початку ХХ століття [Текст] / О. В. Семенова // Народна творчість та етнологія. - 2018. - N 4(липень-серпень). - С. 68-74. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Шкіряні промисли--Українці--Наддніпрянщина
   Ярмарки--Шкіряні промисли--Наддніпрянщина

Анотація: У статті досліджено ярмаркову торгівлю як фактор розвитку шкіряного кустарного промислу українців Середньої Наддніпрянщини наприкінці ХІХ - на початку ХХ ст. Зокрема, розглянуто асортимент виробів зі шкіри та овчини, їхню вартість, особливості збуту на містечкових і великих гуртових ярмарках. Окрему увагу приділено побутуванню ярмаркових традицій, пов’язаних з купівлею та продажем шкіряного краму.





    Семенова, О. В.
    Соціокультурні дослідження українсько-білоруського пограниччя: до історіографії питання [Текст] / О. В. Семенова // Народна творчість та етнологія. - 2019. - N 4(липень-серпень). - С. 24-38. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Пограниччя--Соціокультурні дослідження--Україна--Білорусь
Кл.слова (ненормовані):
Українсько-білоруське порубіжжя -- Поліські говірки -- Лінгвістичні дослідження -- Міжкультурна взаємодія -- Етнічна самоідентифікація
Анотація: Дослідження духовної та матеріальної культури порубіжжя присвячені фольклорним традиціям у зоні пограниччя, різним аспектам традиційно-побутової культури українців та білорусів, житлового будівництва, народної медицини, астрономії, метеорології тощо. Опрацьовані автором матеріали дають можливість стверджувати про наявність широкого масиву лінгвістичних та етнолінгвістичних досліджень українсько-білоруського порубіжжя, у яких розкриваються особливості українських та білоруських говірок. Авторка розглянула діалектологічні дослідження Полісся, зокрема, колективні праці українських, білоруських та російських науковців, а також окремі видання, у яких висвітлено фонетичні, морфологічні та лексичні особливості поліських говірок. Проаналізовано низку лінгвогеографічних видань, як загальних, так і тематичних: атласи тваринницької, будівельної лексики, назв лікарських рослин, одягу, взуття тощо. Здійснено огляд лексикографічних праць, зокрема різних за тематикою словників поліських говорів.