Саєнко, Валентина.
    Соловецька тема в науковій спадщині Наталії Кузякіної [Текст] / Валентина Саєнко // Слово і час. - 2012. - № 8. - С. 66-74. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література--Мемуаристика, 20 ст.
   Мемуари--Письменники українські, 20 ст.

Кл.слова (ненормовані):
Тематологічний зріз -- Мемуари
Анотація: Стаття склається з двох мікророзділів: у першому на прикладі аналізу книжки професора Н. Кузякіної "Театр на Соловках. 1923-1937", уперше видрукуваної в Англії в серії "Русский театральный архив" 1994 р., вивчається генеза й особливості генеральної теми її наукової спадщини - репресована література й доля соловецького театру; у другому мікророзділі наведено фрагмент мемуарів дослідниці, яка у 13-літньому віці пережила трагедію уярмлення в радянській тюрмі за 58-ою статтею, що переплавилася в її духовне прозріння й розуміння психології поневолених митців.


Дод.точки доступу:
Кузякіна, Наталя \про твір\




    Саєнко, Валентина.
    З українсько-скандинавських літературних взаємин: О. Кобилянська і Є.-П. Якобсен [Текст] / Валентина Саєнко // Слово і час. - 2013. - № 11. - С. 19-30 : фот. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники України--Буковина, 19-20 ст.
   Письменники данські, 19 ст.

   Літературознавство--Літературні взаємозв'язки

Кл.слова (ненормовані):
типологічні сходження -- контактні зв'язки -- мистецькі відкриття
Анотація: У статті висвітлено один з актуальних аспектів світової величі О. Кобилянської - інтенсивна рецепція досвідупівнічноєвропейських літератур і духовна суголосність із художньою практикою славетного данського прозаїка Є.-П. Якобсена.


Дод.точки доступу:
Кобилянська, Ольга Юліанівна (1863-1942) \про неї\; Якобсен, Є.-П. (данський письменник) \про нього\




    Саєнко, Валентина.
    "Голлівуд на березі Чорного моря" в інтерпретації митців доби Розстріляного Відродження [Текст] / Валентина Саєнко // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах). - 2014. - № 7/8. - С. 58-63. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: "Розстріляне Відродження"--Література--Кінематограф
Кл.слова (ненормовані):
поліетнічний простір Одеси -- національне відродження -- міфологема моря -- образи -- ідея закритості -- неоромантизм -- поліморфність драматургії М. Куліша
Анотація: Розглянуто метафору "Голлівуд на березі Чорного моря", яка символізує відродження української культури 1920-х рр. Авторка ставить акцент на літературі й кінематографі, що розвивалися в Одесі. Проаналізовано роман Ю. Яновського "Майстер корабля" і драми М. Куліша, в яких відлунює одеська тема.


Дод.точки доступу:
Яновський, Юрій Івінович (1902-1954 рр.) \про твір\; Куліш, Микола Гурович (1892-1937) \про твір\
Є примірники у відділах:
ЧЗ (вільний)




    Саєнко, Валентина.
    Доля і постать Тараса Шевченка в культурному просторі Скандинавії [Текст] / Валентина Саєнко // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах). - 2015. - № 3. - С. 51-54. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Шевченко Тарас Григорович (1814-1861 рр.)--Вшанування пам'яті--Країни Скандинавії
Кл.слова (ненормовані):
переклад творів
Анотація: Розглянуто рецепцію творчості Т. Шевченка у країнах Скандинавії: і в галузі перекладацтва, і в галузі осмислення його творчості як національного й літературного феномену.


Дод.точки доступу:
Шевченко, Тарас Григорович (поет, художник, громадсько-політичний діяч, засновник нової української літератури ; 1814-1861) \про нього\
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Саєнко, Валентина.
    Кафедра української літератури Одеського національного університету: персоналії і факти [Текст] / Валентина Саєнко // Слово і час. - 2015. - № 11. - С. 20-31. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Вищі навчальні заклади України--Університети
   Україністика

Анотація: У короткій історії кафедри української літератури подається періодизація етапів її розвитку, характеристика найвагоміших досягнень, аналізуються напрямки досліджень. Ідеться і про неодноразове переформатування кафедри, її роз'єднання/злиття з іншими літературознавчими підрозділами, як і змінним персональним складом, що позначилося на її багатолітньому шляху.


Дод.точки доступу:
\про нього\




    Саєнко, Валентина.
    Іван Франко і скандинавські літератури [Текст] / Валентина Саєнко // Слово і час. - 2016. - № 8. - С. 43-53. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Франкознавство, 21 ст.
   Літературознавство--Компаративні дослідження

Кл.слова (ненормовані):
скандинавістика -- контактно-генетичні зв’язки -- типологічні зв’язки -- сходження творчих видань
Анотація: У статті досліджено актуальність і специфіку розвитку однієї з граней міжнародних зв’язків української класичної літератури зі світовою, явлених у скандинавському спадку І. Франка. Вивчено генетично-контактні та типологічні зв’язки, наявні в теоретико-літературознавчих працях митця й у творчих перегуках і контроверсіях "Сойчиного крила" І Франка і повісті "Пан" Кнута Гамсуна.


Дод.точки доступу:
Франко, Іван Якович (укр. письм., поет, публіцист, пер., учений, громад. і політ. діяч, д-р філософії (1893) ; 1856-1916) \про твір\; Гамсун, Кнут \про твір\




    Фокіна, Світлана.
    Важлива віха в пізнанні поетичного універсуму Ліни Костенко [Текст] : рецензия / Світлана Фокіна // Слово і час. - 2020. - № 6. - С. 118-120. - Бібліогр. в кінці ст.
Рец. на кн. : Саєнко Валентина. Поезія Ліни Костенко: традиція, контекст, художня своєрідність / Валентина Саєнко. - Київ: Смолоскип, 2020. 640 с.

Рубрики: Українська література, 20-21 ст.
Анотація: Ця книга – система спостережень і висновків про посутні грані артистизму поезії Ліни Костенко, духовний потенціал якого всеосяжний, але його таємничі секрети відкриваються не просто. Увага зосереджена на специфіці традиційності/нонтрадиційності, широкій жанровій палітрі, композиційній майстерності циклів і збірок, міфологічній природі творчості, синестетичності письма, що є літературним утіленням феномену веселки. Саме на цих та інших властивостях яскравого світла, що його еманує творчість Ліни Костенко, ґрунтується новаторство її книжок і різноманітних публіцистичних та наукових виступів, що активно резонують у сприйнятті вдячних читачів і шанувальників художнього світу поетеси, природного і цілісного у своїй красі, привабливого багатством відтінків звучання Слова, за якими приховуються широта, глибина і висота смислів.


Дод.точки доступу:
Костенко, Ліна Василівна (укр. письм., поетеса, лауреат Нац. премії ім. Тараса Шевченка 1987 р. ; 1930-) \про неї\