Ібатуллін, Шаміль.
    Передумови формування стратегічної моделі управління земельними ресурсами в Україні [Текст] / Шаміль Ібатуллін, Оксана Сакаль, Вікторія Бокоч // Економіст. - 2013. - № 11. - С. 46-48. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Земельні ресурси--Стратегічне управління--Моделі--Україна
Анотація: Розкрито перспективны напрями вдосконалення системи управління земельними ресурсами в Україны в новітніх соціально-економічних умовах господарювання за результатами SWOT-аналізу екологічних, економічних та соціальних аспектів землекористування. Запропоновано принципи формування стратегічної моделі управління земельними ресурсами. Доведено, що необхідною передумовою сталого розвитку України повинна була бути єдина багаторівнева стратегія землекористування.


Дод.точки доступу:
Сакаль, Оксана; Бокоч, Вікторія
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Сакаль, Оксана.
    Оцінка впливу системних ефектів функціонування господарських систем на базі природно-ресурсних комплексів на розвиток національної економіки [Текст] / Оксана Сакаль, Наталія Третяк // Економіст. - 2014. - № 12. - С. 58-61. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Економіка природокористування--Господарські комплекси
Кл.слова (ненормовані):
фактори виробництва -- структурний аналіз -- інтелектуальний капітал -- фізичний капітал -- природний капітал -- багатофакторний аналіз
Анотація: Стаття містить теopетико-методологічне обґрунтування оцінки впливу системних ефектів функціонування господарських систем на розвиток економіки, а також статистичну верифікацію можливості застосування функції Кобба-Дугласа як інструменту прийняття управлінських рішень щодо природокористування на макрорівні. Встановлено, що оцінювання впливу системних ефектів функціонування господарських систем на базі природно-ресурсних комплексів на розвиток економіки - це не просто сумування результуючих показників, а нелінійна функція залежності сукупності показників послідовного та взаємопов'язаного опису найважливіших процесів і явищ економіки. Багатофакторний аналіз такої функції в розрізі регіонів України довів, що протягом 2000 і 2005-2010 років розвиток економіки відбувався екстенсивно, у зв'язку з чим існує потреба в розробленні еколого-економічних методів управління господарськими системами на базі природно-ресурсних комплексів.


Дод.точки доступу:
Третяк, Наталія
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Степенко, Олексій.
    Управління земельними відносинами в Україні: механізми та напрями розвитку [Текст] / Олексій Степенко, Оксана Сакаль // Економіст. - 2014. - № 8. - С. 39-43. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Земельні відносини--Управління--Україна
Кл.слова (ненормовані):
соціально-економічні відносини -- земельні ресурси -- землекористування -- організаційна структура -- державно-приватне партнерство
Анотація: Систематизовано та вдосконалено теоретико-методологічні засади управління суспільними відносинами щодо використання та охорони земель і розроблення на цій підставі інноваційної моделі механізмів розвитку земельних відносин в Україні у контексті забезпечення сталого розвитку. Визначено сутнісні ознаки й поняття управління земельними ресурсами та землекористуванням як економічної функції власності на землю – важливої складової системи економічно ефективного та екологічно орієнтованого розвитку землекористування.


Дод.точки доступу:
Сакаль, Оксана
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Каленська, Ольга.
    Агроландшафти: поняття, суб'єкти і фактори трансформації [Текст] / Ольга Каленська, Оксана Сакаль // Економіст. - 2015. - № 3. - С. 26-29. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Сільськогосподарське землекористування--Агроландшафти --Трансформація
Кл.слова (ненормовані):
управління земельними ресурсами -- антропогенна трансформація -- економіка природокористування -- екологічна стійкість -- ефективність
Анотація: Досліджується низка еколого-економічних підходів до визначення поняття агроландшафту. Обґрунтовано, що агроландшафт формується в результаті взаємодії природно-потенціальних комплексів - територій, де природний фітоценоз замінений агрофітоценозом, який визначає його стійкість, з усіма елементами сільськогосподарської та інженерної інфраструктури. Класифіковано основні та безпосередні фактори трансформації агроланшафтів в Україні. Визначено суб'єкти управління елементами агроланшафтів за типами участі в процесі трансформації.


Дод.точки доступу:
Сакаль, Оксана
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Сакаль, Оксана.
    Пріоритетні напрями використання осушених земель [Текст] / Оксана Сакаль // Економіст. - 2016. - № 5. - С. 41-45. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Землекористування--Осушені землі
Анотація: У статті подано результати дослідження пріоритетних напрямів використання осушених земель з урахуванням існуючих в Україні еколого-економічних і соціальних обмежень та перспектив землекористування. Охарактеризовано стан світового ринку льонопродукції та місце України у глобальному льоновиробництві. Визначено перспективи використання біомаси, зокрема вторинних відходів льоновиробництва, як відновлюваного джерела енергії. Обґрунтовано передумови ренатуралізації осушених земельних ділянок.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




   
    Природно-ресурсна рента і рентні платежі: диференція понять [Текст] / М. А. Хвесик, Л. В. Левковська, О. В. Сакаль, Д. В. Клиновий // Фінанси України. - 2020. - № 1. - С. 83-98. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Рента--Природні ресурси--Податковий кодекс України
Анотація: У статті досліджено понятійно-термінологічні аспекти природно-ресурсної ренти і рентних платежів. Обгрунтовано, що у вітчизняній сфері природокористування щодо окремих видів природних ресурсів, зокрема водних і лісових, спостерігається підміна понять податків/зборів за спеціальне використання ресурсу і рентних платежів. Виявлено, що в чинному Податковому кодексі України рентну плату необгрунтовано термінологічно ототожнено із загальнодержавним податком, який стягується за користування природними ресурсами.


Дод.точки доступу:
Хвесик, Михайло; Левковська, Людмила; Сакаль, Оксана; Клиновий, Дмитро