Савчин, Михайло Васильович.
    Конституційні засади демократичного ладу та верховенство права [Текст] : общественно-политическая литература / М.В. Савчин // Держава і право. - 2007. - Вип. 35. - С. 179-186. - Бібліогр.: 18 назв.
Рубрики: Демократія--Державний устрій--Конституційне право--Порівняльне правознавство--Україна--Європа
Кл.слова (ненормовані):
суспільне самоврядування, плюралізм, соціальна демократія, народний суверенітет.
Анотація: Згідно з Конституцією право визначати та змінювати конституційний лад в Україні належить виключно народові і не може бути узурповане державою, її органами або посадовими особами. Слід зазначити , що сьогодні у механізмі демократії, зокрема, у демократичних процедурах відіграють важливу роль політичні партії.





    Оніщук, Микола Васильович.
    Організація влади в Україні: шляхи конституційного удосконалення [Текст] / М. В. Оніщук, М. В. Савчин // Держава і право. - 2013. - Вип. 60. - С. 70-79
Рубрики: Влада--Конституційне право--Україна
   Державотворення--Суверенітет--Україна

Кл.слова (ненормовані):
конституціоналізм -- народний суверенітет -- президент -- вотум довіри -- інтерпеляція
Анотація: Розглянуто ідеї раціоналізації влади у контексті реального забезпечення народного суверенітету як основи конституціоналізму, визначено шляхи реформування та удосконалення взаємодії таких конституційних органів, як: президент, парламент, уряд, конституційний суд.


Дод.точки доступу:
Савчин, Михайло Васильович




    Савчин, Михайло Васильович.
    Інституційна спроможність держави та права людини [Текст] / Михайло Васильович Савчин // Вісник Національної академії правових наук України. - 2019. - № 3. - С. 51-72. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Верховенство права--Права людини
   Конституція--Права людини

   Права і свободи людини

Кл.слова (ненормовані):
демократія -- захист конституції -- конституціоналізм -- національний суверенітет
Анотація: У статті розкриваються основні параметри інституційної спроможності держави. Верховенство права як критерій легітимності діяльності держави передбачає методичне втілення владних рішень в життя, які мають ґрунтуватися на фундаментальних цінностях гідності людини, свободи, рівності, поділу влади та демократії. В якості основного методологічного підходу розглядається синтетичний, який побудований на основі міждисциплінарних досліджень, що поєднують розуміння права як природних законів та результатів людської діяльності, що зумовлює певну структуру суспільства та його організацію в державу.

Є примірники у відділах:
(01.08.2020р. - Б.ц.) (вільний)