Савчин, Михайло Васильович.
    Конституційні засади демократичного ладу та верховенство права [Текст] : общественно-политическая литература / М.В. Савчин // Держава і право. - 2007. - Вип. 35. - С. 179-186. - Бібліогр.: 18 назв.
Рубрики: Демократія--Державний устрій--Конституційне право--Порівняльне правознавство--Україна--Європа
Кл.слова (ненормовані):
суспільне самоврядування, плюралізм, соціальна демократія, народний суверенітет.
Анотація: Згідно з Конституцією право визначати та змінювати конституційний лад в Україні належить виключно народові і не може бути узурповане державою, її органами або посадовими особами. Слід зазначити , що сьогодні у механізмі демократії, зокрема, у демократичних процедурах відіграють важливу роль політичні партії.





    Савчин, Михайло.
    Динамічне тлумачення Конституції та конституційна юриспруденція в Україні [Текст] / М. Савчин, Р. Марчук // Вибори та демократія. - 2009. - № 4. - С. 20-29. - Библиогр.: с. 28 (33 назви)
Рубрики: Конституція України--Тлумачення
Кл.слова (ненормовані):
Конституційна юриспруденція -- верховенство права -- динамічне тлумачення
Анотація: Розкрито особливості динамічного тлумачення Конституції України Конституційним Судом.


Дод.точки доступу:
Марчук, Роман




    Савчин, Михайло.
    Демократія і конституційна легітимність: проблеми теорії та практики [Текст] / Михайло Савчин // Віче. - 2010. - № 22. - С. 21-24. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Філософія права--Влада і суспільство
   Конституційне право--Легітимність влади

   Влада в Україні--Легітимність

Анотація: В статті йдеться про інституційні цінності конституційної системи, які приводять у чинність конституційні цінності - універсалії (гідність людини, свободу, рівність, справедливість, субсидіарність, толерантність), між якими існують релевантні зв’язки, - демократію та легітимність публічної влади.

Є примірники у відділах:
(21.12.2007р. - Б.ц.) (вільний)




    Савчин, Михайло.
    Система конституційних цінностей та конституційний лад України: конституційна державність та народний суверинітет [Текст] / М. Савчин // Вибори та демократія. - 2010. - № 4. - С. 34-44. - Библиогр.: с. 43 (46 назв)
Рубрики: Конституційна цінність--Глобалізація--Україна





    Савчин, Михайло.
    Конституційна юстиція перехідного періоду [Текст] : (до п'ятнадцятиріччя Конституційного Суду України) [Текст] / М. Савчин // Юридична Україна. - 2012. - № 1. - С. 106-110. - Бібліогр. в примітках
Рубрики: Конституційний суд--Діяльність--Україна
Анотація: У статті розглядається зміст матеріалів ювілейного номеру "Вісника Конституційного Суду України".

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Савчин, Михайло.
    Новини конституційного судочинства [Текст] / М. Савчин // Юридичний журнал. - 2012. - № 7-8. - С. 28-32. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Конституційне судочинство





    Оніщук, Микола Васильович.
    Організація влади в Україні: шляхи конституційного удосконалення [Текст] / М. В. Оніщук, М. В. Савчин // Держава і право. - 2013. - Вип. 60. - С. 70-79
Рубрики: Влада--Конституційне право--Україна
   Державотворення--Суверенітет--Україна

Кл.слова (ненормовані):
конституціоналізм -- народний суверенітет -- президент -- вотум довіри -- інтерпеляція
Анотація: Розглянуто ідеї раціоналізації влади у контексті реального забезпечення народного суверенітету як основи конституціоналізму, визначено шляхи реформування та удосконалення взаємодії таких конституційних органів, як: президент, парламент, уряд, конституційний суд.


Дод.точки доступу:
Савчин, Михайло Васильович




    Савчин, Михайло.
    Українська правова традиція та революція [Текст] / М. Савчин // Юридичний вісник України. - 2014. - 8-14 листоп. (№ 45). - С. 6, 7
Рубрики: Революція гідності--Євромайдан





    Савчин, Михайло.
    Конституційна економіка та основні моделі втручання держави в економічні свободи [Текст] / Михайло Савчин // Право України. - 2018. - № 5. - С. 13-29. - Бібліогр. в підрядк. прим. та в кінці ст.
Рубрики: Економіка--Державне втручання
Анотація: У статті визначено чинники формування правил на основі стандартів, які визначають проблему вибору моделі втручання держави в економіку. Застосовано синтетичний підхід здійснення досліджень у правничій науці, який поєднує міждисциплінарність, правовий плюралізм та цінності у праві.





    Савчин, Михайло.
    Доктринальні проблеми запровадження конституційної скарги в Україні [Текст] / Михайло Савчин // Право України. - 2018. - № 12. - С. 39-54. - Бібліогр. в підрядк. прим. та в кінці ст.
Рубрики: Конституційні скарги--Доктринальні проблеми запровадження--Україна
Анотація: У статті розкриваються доктринальні проблеми запровадження конституційної скарги у світлі конституційних цінностей і принципів. Ці проблеми розглядаються через засади цілісного, автономного, динамічного та міжнародно-конформного тлумачення конституції як "відкритої" правової матерії на засадах юридичного силогізму. Спростовано розуміння прав людини як замкнутої системи понять, концепту конституційної юстиції як "суду права" та сформульовано підхід щодо ціннісно-цілісного розуміння прав людини при вирішенні конституційних скарг.





    Савчин, Михайло.
    Конституційна демократія: конституційні цінності у дискурсі субстантивної і процедурної демократії [Текст] / Михайло Савчин // Право України. - 2019. - № 10. - С. 40-65. - Бібліогр. в кінці ст. та підрядк. прим.
Рубрики: Демократія--Конституційні цінності--Захист
Анотація: У статті розкривається конституційна демократія як комплексне явище, яке залежить від інституційної спроможності держави та стану верховенства права на тлі розвитку суспільно-політичних інституцій. Ця проблематика розглядається через систему конституційних цінностей - людської гідності, свободи, прав людини, верховенства права як основи сучасного конституціоналізму.





    Савчин, Михайло Васильович.
    Інституційна спроможність держави та права людини [Текст] / Михайло Васильович Савчин // Вісник Національної академії правових наук України. - 2019. - № 3. - С. 51-72. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Верховенство права--Права людини
   Конституція--Права людини

   Права і свободи людини

Кл.слова (ненормовані):
демократія -- захист конституції -- конституціоналізм -- національний суверенітет
Анотація: У статті розкриваються основні параметри інституційної спроможності держави. Верховенство права як критерій легітимності діяльності держави передбачає методичне втілення владних рішень в життя, які мають ґрунтуватися на фундаментальних цінностях гідності людини, свободи, рівності, поділу влади та демократії. В якості основного методологічного підходу розглядається синтетичний, який побудований на основі міждисциплінарних досліджень, що поєднують розуміння права як природних законів та результатів людської діяльності, що зумовлює певну структуру суспільства та його організацію в державу.

Є примірники у відділах:
(01.08.2020р. - Б.ц.) (вільний)




    Савчин, Михайло.
    Суспільний інтерес як критерій обмеження прав людини та боротьба з пандемією коронавірусу [Текст] / Михайло Савчин // Публічне право. - 2020. - № 2. - С. 5-22. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Пандемії--Права людини--Управління--Правове регулювання--Україна
Анотація: Розкрито основні юридичні механізми забезпечення боротьби з пандеміями, виходячи із міркувань суспільних інтересів як критерію обмеження прав людини.





    Савчин, Михайло.
    Чотири вершники трансформацій: ефективність правового регулювання економічних інституцій [Текст] / Михайло Савчин // Право України. - 2021. - № 4. - С. 89-134. - Бібліогр. в підрядк. прим. та в кінці ст.
Рубрики: Верховенство права--Економічний інститут--Економічні свободи--Правове регулювання
Анотація: У статті розглядається це питання крізь призму верховенства права, належного урядування та принципів пропорційності втручання в економічні свободи з метою забезпечення економічного добробуту. Це досить абстрактне формулювання питання потребує його аналізу через призму трансформації сучасної економічної системи та переосмислення функцій держави.





    Савчин, Михайло.
    Конституційна юстиція в умовах сучасної трансформації права [Текст] / Михайло Савчин // Право України. - 2022. - № 1. - С. 39-80. - Бібліогр. в підрядк. прим. та в кінці ст.
Рубрики: Верховенство права--Конституційна скарга--Конституційна юстиція--Конституційний порядок
Анотація: У статті розглянуто сучасний розвиток конституційної юстиції на тлі трансформації у праві. Органи конституційної юстиції не стоять над іншими інститутами влади - вони є рівними у системі поділу влади. Їхнє основне завдання - захист конституції за допомогою юрисдикційних засобів у межах верховенства права і належної правової процедури.