Савельєв, Юрій.
    Соціологія в пошуках сутності сучасності: систематизація теорій суспільства модерну і модернізації / Юрій Савельєв // Соціологія: теорія, методи, маркетинг : Науково-теоретичний часопис. - 2012. - № 3. - С. 45-67. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Модерн--Соціологічний дискурс--Аналіз
Анотація: У статті виокремлено та проаналізовано напрями соціологічного дискурсу модерну й модернізації.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Савельєв, Юрій Васильович.
    Сучасний стан і тенденції розвитку полімерної хімії [Текст] : ХІІІ Українська конференція з високомолекулярних сполук (ВМС-2013) / Юрій Васильович Савельєв, Олександр Леонідович Толстов // Вісник Національної академії наук України. - 2014. - № 1. - С. 102-106 : фот.
Рубрики: Конференції--Наукові--Україна
   Хімія високомолекулярних сполук

Анотація: 7-10 жовтня 2013 р. в Києві в Ін-ті хімії високомолекулярних сполук НАН України відбулася ХІІІ Укр. конференція з високомолекулярних сполук ВМС-2013. Коло питань, розглянутих на Конференції, охоплює різні напрями сучасної науки про полімери, серед яких - синтез і модифікація полімерів, фізика і фізикохімія полімерів, розчини та розплави полімерів, полімерні суміші та композити, полімери в охороні навколишнього середовища, полімери медичного призначення, наноматеріали, мембранні матеріали, технологія полімерних матеріалів тощо.


Дод.точки доступу:
Толстов, Олександр Леонідович




    Савельєв, Юрій.
    Сучасний стан порівняльних соціальних досліджень / Юрій Савельєв // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2014. - № 1. - С. 218-221
Рубрики: Вища школа--Наукова діяльність--Україна
Кл.слова (ненормовані):
методологія -- багаторівневе моделювання
Анотація: Статтю присвячено діяльності Літньої школи Лабораторії порівняльних соціальних досліджень НДУ.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Савельєв, Юрій.
    Чинники і взаємозв'язок політичної, громадянської та соціальної участі в європейських суспільствах [Текст] / Юрій Савельєв // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2014. - № 3. - С. 56-72
Рубрики: Суспільство--Інноваційний розвиток--Закономірності--Аналіз
Кл.слова (ненормовані):
політична участь -- громадянська участь -- соціальна участь -- емансипаційні цінності -- соціальне включення
Анотація: Визначено три групи в структурі чинників участі соціальних акторів.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Савельєв, Юрій.
    Суперечності сучасних теоретичних інтерпретацій суспільного розвитку соціальної еволюції, модернізації та соціальних змін [Текст] / Юрій Савельєв // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2015. - № 3. - С. 59-74. - Бібліогр.: с. 71-74
Рубрики: Соціальний розвиток--Теорія
Кл.слова (ненормовані):
розвиток -- соціальні зміни -- соціальна еволюція -- модернізація -- соціальна теорія
Анотація: Визначено обмеження і суперечності сучасних теоретичних інтерпретацій розвитку суспільства, соціальної еволюції, модернізації та соціальних змін. Продемонстровано відмінності трактування розвитку та еволюції в сучасних природничих науках і соціології. Розроблено модель, що включає шість вимірів розвитку суспільства: 1) економічне зростання; 2) науково-технічний розвиток; 3) соціальні зміни; 4) еволюційний розвиток; 5) розвиток суспільних відносин; 6) модернізація.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Савельєв, Юрій.
    Соціокультурні виміри модернізації та економічний розвиток європейських суспільств: Україна в координатах цінностей та ідентичності [Текст] / Юрій Савельєв // Соціологія: теорія, методи, маркетинг : Науково-теоретичний часопис. - 2016. - № 3. - С. 18-37. - Библиогр.: с. 35-37
Рубрики: Україна--Модернізація--Економічний розвиток--Соціокультурний розвиток
Кл.слова (ненормовані):
громадянська ідентичність -- цінності -- індивідуальна відповідальність
Анотація: У статті підтверджено зв’язок між фундаментальними показниками економічного розвитку європейських суспільств і соціокультурними вимірами модернізації, що охоплюють емансипаційні ціннісні орієнтації, громадянську ідентичність і міру індивідуальної відповідальності. Водночас такий зв’язок з позитивним ставленням до конкуренції не простежується. За результатами аналізу даних четвертої (2008–2010) хвилі Європейського дослідження цінностей (ЕУБ) встановлено співвідношення модерної громадянської ідентичності (на противагу архаїчній) та емансипаційних цінностей для 42 європейських країн, продемонстровано структуру населення цих країн за критерієм типу включення інших і визначено місце України за цими параметрами в загальноєвропейському контексті. Хоча рівень громадянської ідентичності в Україні є близьким до середньоєвропейського значення, що може бути сприятливим чинником для модернізації, емансипаційні цінності тут, на відміну від розвинених країн, не пов’язані з громадянською ідентичністю.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Савельєв, Юрій.
    Інклюзивна модернізація і суперечності ціннісних змін у країнах Східної Європи у 1990-2000-х роках / Юрій Савельєв // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2019. - № 2. - С. 70-97 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Східна Європа--Постсоціалістичні країни--Інклюзивна модернізація--Ціннісні зміни
Кл.слова (ненормовані):
демодернізація -- соціальні зміни
Анотація: Стаття має наметі ознайомити українських соціологів із результатами досліджень процесів модернізації та ціннісних змін у постсоціалістичних країнах Східної Європи під час глибинних суспільних трансформацій 1990-х – першої половини 2000-х років. Продемонстровано, що модернізація є перманентним, релятивним, нелінійним і антиномійним процесом.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




   
    Круглий стіл “Аґенти соціальних змін у суспільстві нестійкої інституціональності: особистості, ідеї, соціальні рухи” [Текст] / модератори: Віктор Степаненко, Олена Злобіна // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2020. - № 2. - С. 123-162. - Бібліогр. в кінці ст. - Зміст: Зміст та форми соціальної життєвотворчості особистості в умовах стійкого і нестійкого інституціонального детермінізму / Микола Шульга. Методологічні проблеми дослідження соціальних змін / Юрій Савельєв. Ситуація інституціональної нестійкості як тло запиту на аґентність: зв'язок із соціальною напруженістю / Любов Бевзенко. Суб'єктність та аґентність у соціальних змінах / Олена Злобіна. Мобільні аґенти "епохи плинних змін" / Алла Петренко-Лисак. Соціальний активізм у суспільстві нестійкої інституціональності: аґенти впливу та аґенти змін / Наталія Соболєва. Інститут ділової активності як аґент суспільних перетворень / Ігор Мартинюк. Українські виборчі аґенти суспільно-політичних змін / Ольга Безрукова. Архаїчні аґенти соціальних змін / Максим Паращевін. Проблема аґентості інституціональних змін у контексті диджиталізації сучасної української держави / Наталія Бойко. Журналісти як аґенти змін: "pro" і "contra" / Сергій Солодько. Аґентність ЗМІ: про журналістики з різними соціальними полями / Ольга Сусська. Зміни в освітніх практиках: імітація, ілюзія чи реальність / Ірина Чудовська. Аґенти змін у полі освіти / Світлана Шевченко. Теорія морфогенезу аґентності Маргарет Арчер: від соціологічної теорії до сфери шкільної освіти / Вікторія Гуменюк.
Рубрики: Соціальна психологія--Круглі столи--Київ, місто (Україна), 2019 р.
Анотація: Круглий стіл, зорганізований відділом соціальної психології Інституту соціології НАНУ, проходив в Інституті соціології НАН України 3 грудня 2019 року і був присвячений 95-літтю фундаторки відділу соціальної психології Інституту соціології НАН України — Лідії Василівни Сохань. Тематика цього круглого столу надає творчому спадку Л.В.Сохань і багатьом напрацюванням її школи актуального соціологічного звучання у дослідженнях аґентів соціальних змін та особливостей взаємодії аґентності зі структурою в Україні як суспільстві нестійкої інституціональності.


Дод.точки доступу:
Степаненко, Віктор \модератор.\; Злобіна, Олена \модератор.\; Сохань, Лідія Василівна (доктор філософських наук, член-кореспондент Національної академії наук України, заслужений діяч науки і техніки України, професор ; р. н. 1924) \про неї\; Інститут соціології НАН України (Київ) \про нього\
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Савельєв, Юрій.
    Принципи оцінювання якості наукових публікацій і побудови рейтинґів наукових та науково-педагогічних працівників [Текст] / Юрій Савельєв // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2021. - № 1. - С. 151-159
Рубрики: Наукові публікації--Оцінка якості
Кл.слова (ненормовані):
наукові публікації -- оцінка якості -- дослідження -- наукометрія -- рейтинґ -- методи
Анотація: Визначено наявні обмеження підходів до оцінювання результативності наукової роботи і систем побудови рейтинґів наукових та науково-педагогічних працівників. На засадах 10 принципів Лейденського маніфесту запропоновано головні правила системи оцінювання якості наукових публікацій. Змістовне якісне оцінювання дає змогу уникнути зайвої та оманливої точності вимірювання і включає побудову рейтинґу за категоріями ефективності, а не балами, експертне оцінювання та визначення якісних рівнів публікацій за їхнім внеском до відповідної галузі замість формальних ознак. Наголос зроблено на необхідності врахування провідних високоякісних україномовних досліджень та дисциплінарних форматів оприлюднення результатів досліджень як важливих локальних форм знання, розмірів авторських колективів, а також тривалості дослідницького та публікаційного циклу. Запропонований підхід допоможе забезпечити системність та стійкість оцінювання результатів наукової роботи та сприятиме підвищенню її ефективності в Україні.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)