Рябініна, Л. М.
    Чи є в Україні грошово-кредитна політика? / Л. М. Рябініна // Актуальні проблеми економіки. - 2010. - N 11. - С. 205-213 : форм. - Бібліогр.: 24 назви
Рубрики: Грошово-кредитна політика в Україні--Грошово-кредитне регулювання
Анотація: У статті досліджено актуальну проблему формування і реалізації в Україні грошово-кредитної політики як стратегічного плану розвитку грошово-кредитних відносин в Україні на довгострокову перспективу (до 20-25 років). Розкрито суттєві відмінності та взаємозв"язок грошово-кредитного регулювання і грошово-кредитної політики, яка створюється на основі стратегічної довгострокової загальнодержавної політики уряду.

Є примірники у відділах: всього 1
Вільні: 1




    Рябініна, Л. М.
    Соціальний аспект цінності сучасних грошей [Текст] / Л. М. Рябініна // Економіка та держава. - 2010. - № 11. - С. 17-19. - Бібліогр. с. 19 (13 назв)
Рубрики: Гроші
   Інфляція

   Крошово-кредитна політика

Анотація: У статті розглядається цінність сучасних грошей без власності, яка має велике соціальне значення в житті кожної людини і кожного суб'єкта господарської діяльності, бо всі майнові інтереси мають грошовий вимір. У статті висвітлені основні причини безперервного знецінення гривні й безперервного погіршення соціального стану життя українців, зроблені пропозиції щодо підвищення соціальної ролі цінності гривні у їх житті.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Рябініна, Л. М.
    Проблеми післякризового розвитку банківської системи України та шляхи їх вирішення / Л. М. Рябініна // Актуальні проблеми економіки. - 2010. - № 12. - С. 157-170 : табл. - Бібліогр.: 27 назв
Рубрики: Кредитно-грошова система України--Банківська система
Кл.слова (ненормовані):
кредитний ризик, банківська ліквідність, валютна позиція банку
Анотація: У статті розглянуто деякі з існуючих сьогодні в банківській системі України проблеми, створені Національним банком України як регулятором. Розроблено рекомендації щодо їх вирішення.

Є примірники у відділах: всього 1
Вільні: 1




    Рябініна, Л. М.
    Проблеми теоретичної обгрунтованості економічних категорій та термінів, які розглядаються в законах України з банківництва [] / Л. М. Рябініна // Економіка та держава. - 2013. - № 5. - С. 4-8. - Бібліогр. с.8 (19 назв)
Рубрики: Банківська система--Термінологія
Анотація: Стаття присвячена дослідженню теретичної обгрунтованості економічних категорій та термінів, які розглядаються законами України з банківництва.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Рябініна, Л. М.
    Термінологія та її значення в теорії і практиці економічних відносин [Текст] / Л. М. Рябініна // Економіка України. - 2014. - № 2. - С. 16-28. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Теорія грошей--Термінологія
Кл.слова (ненормовані):
банкноти -- грошові білети -- кредит -- позичка -- інфляція -- банк -- ліквідні активи -- монетарна політика
Анотація: Проаналізовано роль термінології в теорії і практиці економічних відносин. Досліджено, як однозначне і чітке визначення термінів допомагає уникнути неясності і подвійного тлумачення суті однієї і тієї самої економічної категорії, не дозволяє підміняти одну економічну категорію іншою і приймати помилкові рішення, які гальмують економічний розвиток країни.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Рябініна, Л. М.
    Генезис та докорінні відмінності парадигми сучасних традиційного та ісламського банків як посередників грошового ринку [Текст] / Л. М. Рябініна // Економіка України. - 2015. - № 2. - С. 36-47. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Банківська діяльність--Фінансове посередництво--Мусульманські держави
Кл.слова (ненормовані):
генезис парадигми банку -- посередник грошового ринку -- позичковий процент -- норми шаріату -- принцип розподілу прибутків та збитків
Анотація: Мета статті – звернути увагу вчених-економістів на існування сьогодні у світовій практиці двох різних за економічною суттю парадигм діяльності банків (традиційного та ісламського); показати їх специфічні відмінні риси (традиційного – функціонує на кредиті та позичковому проценті та ісламського – функціонує на фінансових відносинах і забороні на позичковий процент), по-різному визначають їх роль і місце на грошових ринках своїх країн. Парадигма ісламського банку відображає його яскраво виражене фінансове посередництво, на відміну від парадигми традиційного банку, яка грунтується на кредиті, що має важливе практичне значення при оцінці їх ролі та місця в економічному житті суспільства.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Рябініна, Л. М.
    Кредитна експансія та її вплив на економіку України [Текст] / Л. М. Рябініна // Економіка України. - 2016. - № 3. - С. 41-51. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Кредитні відносини--Негативні явища--Україна
Анотація: Розгялуното дії НБУ, які сприяють виникненню та розвитку в україні не тільки кредитної експансії, а й кредитних валютних бумів, що призвело на фоні зростання інфляції та гонитви банків за прибутком до збільшення їх простроченої заборгованості, зниження ліквідності та капіталізації, зростання обсягів позичок рефінансування і резервів під активні операції і, як наслідок, до серйозних збитків і банкрутств банків. Запропоновано можливі шляхи управління процесом розширення кредиту.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Рябініна, Л. М.
    Проблеми теоретичної обгрунтованості ряду визначень у законодавчих та нормативних документах з банківництва [Текст] / Л. М. Рябініна // Економіка України. - 2017. - № 7. - С. 38-48. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Банківська діяльність--Нормативно-правове забезпечення--Теоретико-методологічний аналіз--Україна
Кл.слова (ненормовані):
центральний банк -- економічна категорія -- функції та операції банку -- рефінансування банків -- ставка рефінансування -- загальна відкрита валютна позиція банку
Анотація: Висвітлено наявність ряду теоретично необґрунтованих економічних категорій, термінів і методик у законодавчих та нормативних документах з банківництва, удосконалення яких сприятиме подальшій діяльності вітчизняних банків і соціально-економічному розвитку країни.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)