Руснак, А. В.
    Макроекономічні стимули збалансування ринку праці [] / А. В. Руснак // Економіка та держава. - 2015. - № 12. - С. 116-120. - Бібліогр. с.120 (10 назв)
Рубрики: Ринок праці--Державне регулювання
Анотація: У статті досліджено вплив макроекономічних чинників на розвиток ринку праці в умовах нестабільності та виявлено стимули державного впливу для досягнення збалансованості ринку праці.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Руснак, А. В.
    Демографічна ситуація та її вплив на розвиток сільських територій Херсонської області [Текст] / А. В. Руснак, Л. О. Алєщенко // Економіка та держава. - 2018. - № 4. - С. 32-34 : табл. - Бібліогр. с. 34 (6 назв)
Рубрики: Сільські місцевості --Демографія--ХЕРСОНСЬКА ОБЛАСТЬ
Анотація: Статтю присвячено актуальним питанням розвитку сільських територій Херсонської області. Вивчено вплив демографічних та соціальних чинників на розвиток сільських територій. Доведено, що в Херсонській області спостерігається негативна демографічна тенденція, яка впливає на формування людського капіталу. Визначено основні прояви, які характеризують сучасні демографічні проблеми розвитку сільських територій Херсонської області. Зокрема скорочення чисельності населення через перевищення рівня смертності над рівнем народжуваності та міграцію сільського населення у пошуках заробітку; низький рівень доходів і життя сільського населення через неефективність сільськогосподарських формувань, дрібнотоварність особистих селянських господарств, недосконалість земельних відносин, низький рівень пенсійного і соціального забезпечення; непривабливість життя на селі через незадовільний стан соціального, побутового та інфраструктурного забезпечення; відсутність шкільних та дошкільних закладів, занедбаний стан соціальних об'єктів та осередків культурного розвитку села; відсутність комплексних, ефективних програм розвитку сільських територій. Наведено пропозиції щодо покращення соціально-демографічної ситуації в Україні.


Дод.точки доступу:
Алєщенко, Л.О.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Руснак, А. В.
    Чинники формування конкурентоспроможності та сталого розвитку морських портів України [Текст] / А. В. Руснак, І. І. Надточій , Д. А. Ломоносов // Економіка та держава. - 2021. - № 2. - С. 24-28 : табл. - Бібліогр. с. 28 (6 назв)
Рубрики: Морські порти--Конкуренція--Україна
Анотація: Визначено та обгрунтовано чинники, які обмежують розвиток портів, як-от: концентрація ключових повноважень на верхніх рівнях системи управління портами; відсутність взаємодії портів та місцевих громад; перенасичення компетенцій Міністерства інфраструктури України; обмежений статус портової влади; централізована структура управління портами; нестача профільних кадрів. Зазначено, що конкурентоспроможність морського порту можна визначити, як його здатність надавати послуги, які за ціновими і неціновими (якісними та кількісними) характеристикам більш привабливі для споживачів (судновласників, вантажовідправників і пасажирів), ніж послуги іншого морського порту. Висвітлено конкурентні переваги портової галузі країни, основні з яких: вигідне географічне розташовування морських портів, близькість морських портів до центрів споживання і виробництва продукції та формування масових вантажів, наявність вільних територій для перспективного розвитку морських портів, високий потенціал морських портів. Узагальнено чинники, які впливають на підвищення конкурентоспроможності морських портів України. Встановлено, що їх можна розділити на такі групи: макрорівень, мезорівень, мікрорівень. У якості негативного чинника, який зменшує конкурентоспроможність морських портів, виділено їх обмежену пропускну спроможність. Запропоновано розробляти конкурентні стратегії морських портів, зосереджуючи увагу не тільки на збільшенні портових потужностей, а й на залученні суден, які забезпечують вивіз вантажів, тобто функціонування морських портів. Висвітлено заходи щодо оптимізації роботи морських портів України в рамках інноваційно-інтенсивного шляху розвитку. Запропоновано заходи щодо нейтралізації чинників, які обмежують сталий розвиток портів в Україні, зокрема перегляд підходу до формування компетенції всіх суб'єктів, що становлять управлінську вертикаль у портовій галузі.


Дод.точки доступу:
Надточій , І.І.; Ломоносов, Д.А.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)